Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha máj.8-án letelik a GYED és...

Ha máj.8-án letelik a GYED és 9. -től GYES-en vagyok akkor májusban milyen pénzt kapok?

Figyelt kérdés
Gondolom megkapom arra a 8 napra a gyedet aztán a többi napra a gyest. Vagy a gyest azt csak következő hónaptól kapom visszamenőleg? És mikor kapok valami visszajelzést, hogy elfogadták e a GYES kérelmemet? Mert ők lehet nagyon ráérnek ott a MÁK-nál, de én szeretném tudni, hogy egy hónap múlva milyen jövedelemre számíthatok.
2009. ápr. 16. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Májusban még az áprilisi gyeded kapod, tudod mivel utólag kapjuk.

A májusi dolgokat amiket írtál, azt majd júniusban fogod kapni, tudod mert utólag kapjuk. :)

Ha beadtad már a gyes kérelmedet és minden meg volt hozzá és nem hiányzik semmi, akkor szerintem május végére mire számfejtik, biztos meglesz. Így úgy gondolom, hogy júniusban te már fogod kapni a május 9-től esedékes gyest. Meg persze júniusban kapod a máj.1-8-ig a gyedet.

Amúgy kapsz értesítést, határozatot ha elbírálták a gyest és sikeres. Nekem elég hamar megvolt és nem is volt semmi gondom az először esedékes utalásnál.

Ha te is beadtad már akkor nem hinném hogy lenne gond. Esetleg ha ül rajta a MÁK. De reméljük nem.

2009. ápr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Már márc. közepén beadtam, mert a védőnő mondta, hogy sokáig ülnek rajta. Akkor még ráérnek a válasszal. A rossz hír az, hogy akkor májusban még nem igen lesz kismama bérletem.
2009. ápr. 16. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!