Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki két gyermeket...

Van olyan aki két gyermeket hord biciklin egyszerre? Elől-hátul. Nehéz? Szabad egyáltalán, nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Elköltöztünk ideiglenesen a városban, de az ovi maradt. Benzin nagyon drága, ezért bicajjal hordanám a nagyot, de néha vinnem kéne a kicsit is magunkal. 3 éves és 1 éves fiúk. Tanács? Például milyen ülés a jó stb.
2011. aug. 25. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:

neked legyen jó kondid :)

nem csak az ülés fontos hanem a te bicajod is bírja gondolok itt az erősített kerékre mert egy 3évesnek van súlya plusz az első keréken ül a kicsi.

vagy veszel egy kisbicajt pótkerékkel.

mindenkinek más bicajülés válik be de meg ugye pénztárcafüggő is mert van 15000-t is de annyiért már van új kicbicikli is.

2011. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben vennék inkább utánfutót. Egy barátnőm így hordja a két gyerkőcét bringával. Ha 2 gyerekkel a bringán elesel, akkor esik mindenki. Utánfutó biztonságosabb szerintem.
2011. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia,én kettőt viszek mindig,sztem nem nehéz.A lányom 4 éves lesz a fiam pedig 2.Hátul ül a lány,egy sima gyerekülésbe,semmi extra,még csak be sem kell már kötnöm,szépen fegyelmezetten meg ül.Elől a fiam,egy modern kis ülésbe,van kapaszkodója is,műanyag,olyat képzelj mint a hátsó gyerekülések,csak nem magas a háttámlája.Ő is szépen megül,őt persze bekötöm még.Nagyon élvezik a bicajozást ami nálunk nap mint nap program.Órákom át képes vagyok velük tekerni,sajnos ez a combomon nem látszik,bár jó volna.Na persze nem száguldozunk,hanem szépen kényelmesen.Egy igen erős bicajom van,nem monti hanem egy női,több sebességes,így ha botlból jövünk is haza,gondolhatod,szatyrok jobbról-balról,meg a két gyerek,és simán feljövök emelkedőkön is.Arra azért figyelj majd,hogy az első gyerekülés meg a te nyerged között legyen elég hely,hogy te felülj,az egy kicsit nehézkes nekem is,pedig pici vagyok,és kövérnek se mondanám magam.Ha nagyon hirtelen kellene megállnom,hát nehezen menne,mert mindig előre kell gondolkodnom,veszélyeket időben észlelnem,hogy nehogy hirtelen kelljen megállnom,mert a combom csak egy bizonyos helyen fér ki az én és a fiam ülése között.

De sztem jó gondolat a bicó,mi nagyon szeretjük.

2011. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd attól függ, mennyire bírja a pénztárcád.

Mert a rossz hír az, bár a kerékpárosok, gyalogosok többsége nem tud róla, de a KRESZ rájuk is vonatkozik.

Márpedig a KRESZ szigorúan tiltja ezt. 16 éven felüli szállíthat legfeljebb egy 10 éven aluli személyt.

A törvény nem ismerete meg nem mentesít, így kemény összegbe kerülhet ha elkapnak. Manapság a bírságok 30 ezernél kezdődnek.


Tanács: utánfutó

2011. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Semmi pénzért nem vennék futót.Az nem biztonságos.

Nekem van egy 1 évesem és 3 évesem és így hordom őket.Elől ülés , hátul ülés.Nem nehéz.Jó egyensúly kell hozzá.Ha viszem oviba mi is így megyünk.

2011. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utánfutó is 40 ezertől van, ez is pénztárca kérdése. Én csak kerékpárúton merném benne vinni a gyerekemet.
2011. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én utánfutóval viszem oviba a gyerekeket. Szeretik. És biztonságosabb, mint 2 gyerek 1 biciklin. Ha kíváncsi vagy a Youtube-on találsz töréstesztet. Elég meggyőző.

Az enyémek egyébként 3,5 és 1,5 évesek. Az oviba már 3 szülő hordja így a gyerekét, van aki használtan vette, akkor nem olyan húzós az ára.

2011. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 35eFt-ért vettük a Vaterán újan. És ha nem kell már tovább is adjuk majd.
2011. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És utánfutóval úttesten közlekedtek vagy csak járdán-bicikli úton? Autók látják? Nem veszélyes?
2011. aug. 27. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!