Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha azért nem vállalok gyereket...

Ha azért nem vállalok gyereket mert munkanélküli vagyok és mert fizetetlen hiteleim vannak, jól teszem? 33/n

Figyelt kérdés
Sajnos nem találok munkát és így a hiteleimet sem tudom fizetni de már 33 éves vagyok és szerettünk volna babát. Nagyon elkeserít, hogy emiatt nem lehet, de nem vagyok benne biztos, hogy ha emiatt nem lesz jól teszem -e?
2011. máj. 17. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez az időszak nem kedvez egy babának,felelőségteljes döntés ha most nem vállalsz.hiszen neki is szüksége van jó pár dologra,ami még akkor is sokba kerül ha az alsó tartományból vásárolsz.Előre nem látható költségekkel is számolni kell.Ha a hitelek bedőlnek,akkor gondolom azt a bank sem fogja szó nélkül hagyni....gondolom te is mindent meg szeretnél adni majd a leendő gyermekednek.Ne keseregj,rendezd az életed egy biztonságos szintre,nem vagy elkésve,csak ez egy rosszabb periódus az életedben.Ne keseredj el,lebegjen a cél a szemed előtt!Küldök neked egy hatalmas adag optimizmust,és minden jót a jövődben!
2011. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, jól. Nem vagy végzetesen elkésve nyugi, anyám 36 évesen szült meg engem például. :)
2011. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel valamiből el kell(ene) tartani babát is, azért egyértalmű, hogy nem szülnk, ha nincs munkám és f hiteltartozásom van.

Bárki mondhat bármi szépet, egy gyerek igenis pénzbe kerül, nekem 2 van úgyhogy nem a levegőbe beszélek.

2011. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Munkát lehet találni, a hiteleket ki lehet fizetni és már jöhet is a babaproject. Pár hónap alatt sínre teheted az életedet - ne keseredj el, állítólag nagy a munkanélküliség, mégis azt tapasztalom, aki akar dolgozni, az tud is. Nem tudom, hol élsz vagy milyen szakmád, végzettséged van, de 33 évesen nem olyan nehéz elhelyezkedni, ha akarod. Fel a fejjel, ne búslakodj, hanem légy tettre kész, vedd nyakadba a várost, a környéket és biztosan lesz munkád. Aztán újra gondolkodhattok babócában is. Sok sikert!
2011. máj. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én is azokhoz csatlakozom, akik türelemre intenek most.

tudom fájdalmas, de ha lenne baba és nem tudnád a pelenkáját, a játékai megvenni vagy csak kölcsönből, azon legalább ennyire emésztenéd magad.

és abból nincs kiút.

szóval türelem, benyelni, továbbmenni most és egy - két év múlva újra.

nehéz. én átmentem rajta. csak nyugodtan, megfontoltan.

2011. máj. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

észak-kelet Magyarországon lakom.

Sajnos a hiteleket évekig kell fizetni így valszeg nincs rá esélyem, hogy 1-2 év múlva vállaljunk babát. 38-40 évesen már nem akarok szülni.

2011. máj. 19. 13:30
 7/9 anonim ***** válasza:
38-40 évesen nyugodtan szülhetsz
2011. máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Írjátok össze, hogy havi mennyi kiadásotok van aztán, hogy mennyi ehhez képest a bevétel. Aztán ha megvan a különbözet akkor próbáljatok beszélni a szüleitekkel, hogy tudnak-e segíteni anyagilag titeket, hogy ne ezen múljon, hogy lesz-e gyereketek/unokájuk valaha. Mert 40 évesen lehet, hogy lesz elég pénzed de egyáltalán nem biztos, hogy sikerül teherbe esned. És akkor mihez kezdesz majd?
2011. máj. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ezeknek rabszolgának kell, azért megy mostanában a kampányolás ezerrel, hogy szüjjémagyar, sztem menj ki külföldre dolgozni, aztán ott ha lesz pénzed, lehet gyereked.


[link]

2011. júl. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!