Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a pasik...

Miért van az hogy a pasik semmibe veszik azt amit egy kismama otthon végez a gyerekkel, háztartással?

Figyelt kérdés

Már nagyon kivagyok. A gyerek éjjel bőg nappal sem tudok tőle aludni, különben is ott a házimunka. Elég nagy a házunk és a párom minden foltért megjegyzélst tesz ami esetleg elkerülte a figyelmemet takarítás közben. A gyerekgondozásból egyáltalán nem veszi ki a részét, nem segít a házimunkában sem, még egyszer sem fürdette meg a kislányunkat aki lassan 1 éves lesz..

Én végzek mindent amit el tudtok képzelni és cserébe csak bántó megjegyzéseket tesz.

Arra sem képes hogy amíg fürdetem , altatom a manót addig az alsó szinten ekpakolja a szanaszét dobált játékokat. Végignézi a kanapén ülve hogy leszakadó derékkal, hulla fáradtan pakolásszak, mosogassam a vacsi után maradt szennyesedényt, a gyerek dolgait fertőtlenítsem stb..

Másnak is ilyen a párja vagy csak én fogtam ki az "aranyhalat"?!


2009. ápr. 17. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Beszéltél már erről vele?
2009. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Te szegény jól kifogtad. Sürgősen üljetek le megbeszélni a dolgot, mert ez az út egyenesen a megútállak és elválok tőled-hez vezet.

Ha nem változik a dolog eszedbe se jusson ilyen férfinak mégegy gyermeket szülni, inkább kezd új életet mással.

2009. ápr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem beszéled meg vele?

Én, ha valamiben segítségre volt szükségem, akkor szóltam.

Te ismered a párod, nem tudom, hogy nem úgy érzi-e, hogy pl. te akarod fürdetni a gyereket? Kérted, hogy fürdesse?

Milyennek ismerted előtte? Milyen volt előtte gyerekekkel? (Ezt minden nő meg szokta figyelni)

Amikor terveztétek a gyereket mit beszéltetek meg?

Beszélj vele.

2009. ápr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Te nem aranyhalat fogtál ki, hanem egy s.ggfejet. Már elnézést.
2009. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Aranyhal lesz, szerintem is. :-) Az én férjem a kakis pelenka kicserélésén kívül mindent megcsinál. Együtt fürdetjük minden este és rengeteget játszik a picúrral. Szerintem ez a normális, végülis az ő gyereke is. Az első három évben, ha nem veszi ki a részét a gyereknevelésből, akkor nem fog hozzá annyira kötődni a gyerkőc.
2009. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Háát, az én férjem ennek az ellenkezője, én már szinte féltékeny vagyok, annyian dicsérik... De komolyan, azt hiszem a férjed akkor tudná meg, hogy mennyit dolgozol érte és a kicsiért, ha pár napig neki kellene gondoskodnia ezekről a dolgokról. Biztos nem rossz ember, hiszen valamiért megszeretted és hozzámentél, de sok olyan férfi van akiben nulla empátia van. Az ilyen ember csak akkor változtat, ha a saját bőrén tapasztal meg valamit. Ha lenne rá mód, én használati utasitással ellátva (gyerek, háztartás), bizony otthagynám 2 teljes napra. Nincs sürgős segitsére szüksége egy rokonodnak, ahová nem tudod vinni a kicsit...? A panaszkodás és vádaskodás semmit sem ér, az csak makaccsá teszi a pasikat és az, hogy megszakadsz, szemmel láthatóan nem hatja meg.
2009. ápr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Sajna a férfiak nagy százaléka nem tudja, milyen is gyereket nevelni, háztartást vezetni és esetleg még melózni is mellette. Nekünk első baba lesz, de már most készítem a férjem, hogy ki kell vegye a részét a dolgokból, mert nem fogok megszakadni! Sok pasi úgy van vele, hogy reggel felkel, elmegy melóba, du vagy este hazaér és milyen fáradt. Otthon nem csinál semmit. vagyis de! Tévézik meg gépezik. Asszony reggel felkel, ellátja a gyereket/gyerekeket, főz, most, takarít, ha esetleg már visszament dolgozni, akkor még az is és ő nem is lehet fáradt!

Egyelőre az én párom sem csinál itthon szinte semmit, de ha meg lesz a kisfiúnk, változni fognak a dolgok.

Igenis mondd csak el a párodnak, hogy mindent te csinálsz és hogy ez borzasztóan fárasztó és elvárnál tőle kicsit több segítséget! Ha pedig flegma a válasza, mondd csak neki nyugodtan, hogy akkor cseréljetek pár napra. Te dolgozni mennél, ő meg csinálhatna minden mást (és itt sorold csak fel, hogy mennyi mindent csinálsz, had érezze a különbséget)! Sajnos kevés az a férfi, aki belátja, hogy a nők nagy többsége sokkal több mindent csinál. Próbálkozz! Sok sikert hozzá! Azt hiszem, én nekem is kell majd. :)

2009. ápr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

EZ már a 3. házassága és a miénka 7. gyermeke.

Jól elvan a gyerekeivel, de Ők már nagyobbak 12-28 évesek.

Nem is gondoltam volna hogy ennyire leszarja a dolgokat. Persze hogy beszéltem vele, már számtalanszor kértem szépen hogy legalább fürdesse le amíg én ezt vag yazt a melót megcsinálom. A válasz: nincs kedvem..

Kértem h néha megetethetné de nincs ehhez sem türelme és a gyerek már el sem fogadja tőle.

Nem tudok elmenni sehová mert nem vigyáz a gyerekre, nem tud mert se meg nem tudja etetni, semmi..

Nagyszülők messze laknak úgyhogy rájuk nem számíthatok sajnos.

Csak magamra számíthatok.

Már hetente megy a balhé, érzem h gyengülök, fáradt vagyok és még hétvégen sem mondja h majd ő felkel a gyerekhez hadd aludjam ki magam legalább ilyenkor.

Félek h igazatok lesz és ennek válás lesz a vége. De egyedül Gyed-ből kisgyerekkel hová menjek?

A szüleimnél lakik a húgom 2 gyerekével mert Ő is elvált.

Nekem már nincs ott hely...

Anyaotthon? Az csak 9 hónapig megoldás , utána el kéne jönnöm onnan.

Már ott tartunk h arról álmodom bárcsak jönne valaki aki így gyerekestől ölbekapna és elvinne magával!

Ne haragudjatok h így kitörtem de el kellett már mondanom vkinek mert sokszor úgy érzem megbolondulok.

2009. ápr. 17. 22:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
22.17-es vagyok. Hát így, hogy bővebben kifejtetted, nem is tudom, mit írjak. Nem uszítani akarlak, de ha a 3. házassága és már a sokadik gyerek, akkor bizony nem most fog megváltozni. Vagy egy kisebb csoda kell hozzá. Sajnálom, hogy így álltok. Azért ha szereted, akkor próbálkozz még, hátha, de sok esély nincs rá! Ha úgy érzed, hogy már nem szereted és csak kínlódás mellette, akkor próbálj egyedül boldogulni. Bár így is azt teszed, csak így anyagilag biztosabb. Adj neki ultimátumot. Sok sikert!
2009. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyen "nincs kedvem" után biztos ugyan ezt mondanám, ha legközelebb pampogna a mosogatás vagy takarítás miatt. Nagyon komolyan beszélgess el vele, mondd meg neki, hogy ez így nem mehet tovább, nem a cselédje vagy, hanem a felesége, és a gyerek az övé is, közösen vállalátotk, neki is kell, hogy valami feladata legyen. Tudom ám, hogy milyen ez, én már szülés előtt fogtam a cuccom és mentem, mert az én exem is ilyen volt. Volt, hogy elmentünk vásárolni, és terhesen én vittem a 3 szatyrot, ő meg semmit, merthogy neki el volt vágva egy ujja. Meg sok ilyen hülyesége volt, és - már amikor a pocakomban volt a baba - kijelentette, hogy a gyereknevelés a nő dolga, ő ugyan semmit nem fog csinálni, amíg a gyerekkel focizni nem lehet, nem az ő feladata.
2009. ápr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!