Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek, hogy ronda gyerekem...

Félek, hogy ronda gyerekem születne. Volt ezzel más is így?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a párom szeretne gyereket majd, de én nem vagyok benne biztos. Mindig arra gondolok hogy biztosan ronda lenne, vörös kócos nagy kezelhetetlen lobonccal, szeplősen, sok nagy anyajeggyel, nagy pisze orra lenne, rossz látás ami miatt vastag szemüveg kell, mikor nagyobb lenne mindenki utálná, cikizné, emiatt depressziós, önbizalomhiányos lenne. Persze ehhez az kell hogy mindenkitől a rosszat örökölje a családban. De van olyan és én félek ettől. Mit lehet ezzel kezdeni?
2011. aug. 28. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

én is félek. párom családjában mindenki túlsúlyos és hát nem annyira a szépségről híresek. párom ki is lóg elég rendesen, mert magas, vékony és jóképű. igenis félek, hogy a gyerekem az egyik családtagjára fog hasonlítani, akár külsőre, akár észre.

az én részemről meg megörökölheti a családi átkot a görbe lábat, aztán sok a családban a nagy fülű.

szóval félni természetes. nyilván mindenhogy szeretni fogom, de én igenis szép gyereket akarok, mint ahogy mindenki. én sem viselném jól, ha ő lenne az, akit mindenki cikiz az osztályban vagy lányként szegényre rá sem néznek a fiúk.

2011. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ember, aki a saját gyerekét ne látná szépnek, akármilyen csúnya is az a kicsi a külvilágnak.
2011. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:42


Úristen. Hát ha szép gyereket akarsz csak, akkor talán érdemes lenne elgondolkodnod azon,h vállalj-e gyereket egyáltalán. És mi lenne, ha neadjisten Down-kóros vagy homoszexuális gyereked születne?

2011. aug. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy te szépnek látod az nem egyenlő azzal sajnos, hogy tényleg az. Egy szülőnek persze a sajátja a legszebb, de az oviba a többi kisgyerek ezt pont lesz@arja, ha épp kétszer akkora a füle, mint nekik...
2011. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem is az a gondom, hogy én rondának tartanám, hanem hogy mások. Ezzel nagyon könnyű tönkretenni valakit, mármint hogy cikizik, kiközösítik, ezt tették velem is, párommal is mikor ovisok meg iskolások voltunk. Én próbáltam emiatt öngyilkos is lenni gyerekként. Szóval csak nem szeretném ha a gyerekemnek is ezen kéne átmennie amin nekem.
2011. aug. 28. 12:53
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Hát figyi, te tuti szépnek fogod látni!

De olyan gyerek még nem született, és nem is fog születni, akit mindenki szépnek lát!

Annyit tehetsz, hogy ott állsz majd neki támaszként, és vigyázol a lelkére, ha bántanák, hogy ne legyen depis.

Amúgy a vörös, szeplős gyerekek GYÖNYÖRŰEK!!!!:)

2011. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerősöm babát várt. Az ő családjukban anyai ágon mindenki sötét vörös. A férje családjának jó része szőkés, de inkább világos vörös.

A leendő anyuka azon rimánkodott, hogy csak ne legyen vörös, fehér bőrű, piros szájú a gyereke. Hát olyan lett...

Mégsem hallottam tőle utána sopánkodást. Bizonyára így is ő a legszebb számára.

2011. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Először is,a vörös gyerekek tényleg gyönyörűek!!Másodszer pedig a modellszakmában ölnek a vörös fiatalokért,akkor csak nem lehetnel olyan csunyák...?:-)

Viszont veled komoly gond van. Szerintem keress fel egy pszichologust gyerekvállalás előtt,mert a te félelemeid-sérelmeid fogják rányomni a bélyeget a gyerekre,és őt is boldogtalanná teszed. nem normális dolog sem az amin agyalsz,és amit kiirtál kérdésnek. És az sem normális hogy ygerekként öngyilkosságot próbáltál elkövetni. Ezzel az erővel minden 5ik gyerek öngyilkos lehetne...

2011. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy neveled a gyereked hogy kellő önbizalma legyen, akkor lehet akármilyen szépséghibája, mert meg fogja tudni védeni magát a csúfolásokkal szemben. Sőt akkor nem is merik majd csúfolni. Hallottam én már "ronda" gyerekről, aki bandavezér volt az óvodában.
2011. aug. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

nem úgy indulok neki, hogy mi van, ha Down-kóros a gyerek vagy homoszexuális. utóbbi éppen pont nem érdekel. a külsőről volt szó. és lássuk be, mindig azt csúfolják, aki dagi vagy aki nem olyan szép, mert a gyerekek ilyenek. ostobaság, hogy ha elég önbizalmat nevelsz a gyerekedbe, akkor kompenzálja azt, hogy nem szép, hanem a társadalmi megítélés szerint csúnya. volt ilyen lány osztálytársam, csúnya volt. én jóban voltam vele,mert amúgy kedves volt, de az önbizalma nem ismert határokat, felvett ő minden cuccot és rányomult mindenkire, aki neki megtetszett. mondanom sem kell mennyire kiközösítették. a gyerekek gonoszak és speciel nem fogja őket érdekelni, hogy az anyukája szerint ő szép, akkor is csúfolják. hát örülnék, ha nem az én gyerekem lenne az.

azt meg ne mondja senki, hogy nincsenek csúnya emberek és ez nem hátrány, mert az. munkában, párkeresésben. ez van.

mindenhogyan imádom a gyerekem(mondjuk még kicsi) és a következőt is imádni fogom és büszke leszek rá, de ha tegye fel az a kezét, aki ha kérhetne, akkor nem szép és okos gyereket szeretne.

ha ettől rossznak gondolsz, hát tessék.

2011. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!