Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még itt rajtam kívül...

Van még itt rajtam kívül olyan Anyuka, akit a gyermek születése után már nem tekintett NŐNEK a párja, csakis és kizárólag ANYÁNAK? Hogy viselitek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 11:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Beszélgetsz vele erről? Talán te is sokat megtudnál,mi a helyzet nála....ha nem tud választ adni,vmi hiba van,vmi nem őszinte. Egy "normális" férfi is érzi a helyzet súlyosságát,tehát van gondolata az egészről. Osszátok meg egymással és orvosoljátok!

Ha fontos vagy neki,mindenhogy az kell,hogy legyél,nemcsak,mint anya,hanem, mint nő is. Ha nem vagy az neki,te döntöd el,hogyan tovább...


A babátokkal hogy van? Foglalkozik vele,segít neked?

Érdekes volt olvasni,ahogy írtad,hogy azt mondja csak pl.: "anya,éhes a baba!" Nevén sem nevezi a gyereketeket? Nekem nagyon furi és bántó lenne,ha így szólna a férjem...

Egyébként pont mostanában láttam a tévében egy erről is szóló műsort,hogy lehetőleg a szülők ne kereszteljék el egymást "anyának" és "apának" a baba születése után,mert az tudatalatt annak kedvez,még egy jó kapcsolatban is,hogy a másikat egy idő után már csak anya,-ill. apa szerepben látjuk, és nem azt akibe beleszerettünk,aki a társunk,akit még mindig szeretünk,nemcsak azért,mert a gyerekünk tőle van... Mi csak akkor használjuk az anya ill. apa szavakat,ha a babámnak mondok valamit...pl. anya tisztába tesz...stb... A férjem a mai napig úgy becéz,ahogy eddig is és én is őt. Ez pedig nagyon jó.

Ikres anyuka

2011. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál!A nevén nevezi a gyereket ,csak ide nem akartam kiírni a nevét :D

Maximálisan el tudja látni a kicsit,akár egész nap...

tudja mikor mit kell csinálni vele,hogy milyen a pontos napirend,hogy mit kell egyen stb.14 hónapos, már nagylány,és nagyon jó gyerek is.Segíteni pl úgy szokott,hogy vigyáz rá míg én mosok vagy főzök vagy bármi dolgom van,addig ők játszanak,vagy elmennek bevásárolni.Szóval az apa szereppel én azt gondolom,hogy nincs baj.Azért ha itthon vagyok,jobban szeret szólni,hogy tele a pelus,de jön és segítkezik.Tényleg csak a férfi-nő szereppel van probléma...Sajnos a megbeszélés nekünk sosem ment:(Valahogy nem az a megbeszélős fajta,inkább az a jajjj hagyjuk már tipus :(

2011. aug. 29. 21:09
 13/22 anonim ***** válasza:

Aha,értem.Tudod az én párom sem (és sztem egyik férfi sem) az a megbeszélős fajta...de nem hagyom. Kezdetektől fogva hajtom,hogy ha vmi probléma van,arról beszéljünk.Persze nekem sem sikerül mindig,de a "nevelés" hosszú idő:) Ő inkább 3 napig duzzogna,míg én nem.

Sajnos azt látom a környezetben (anyumékat is beleértve),hogy ahol nem tudnak a párok egymással beszélgetni,megbeszélni a dolgokat,ott elöbb-utóbb vége is lesz a kapcsolatnak, ill. csak a gyerek tartja össze valamennyire a kapcsolatot. Hát én ezt nem akarom. Amíg egy kis hajlandóság is van benne arra,hogy megbeszéljük a problémákat és meghallgassuk a másiknak mi jó,addig nincs veszve a dolog. Ha én hagytam volna,hogy ne beszéljünk és minden csak el legyen "simítva",le legyen nyelve,akkor mi már rég nem lennénk együtt a férjemmel vagy tiszta idegbeteg lennék mindentől és attól mennénk szét egyhamar. És nem utolsó sorbna,a gyerekekre is kihatna ez.

Próbálkozz,késöbb nagyon megfogod bánni! Fiatal vagy,pici gyerekkel,most kéne jól érezni magatokat! Az idő ezt nem oldja meg,csak rosszabb lesz.(Te fogod magad rosszabbul érezni)

Írj,ha történik vmi...!

Ikres anyuka

2011. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon aranyos vagy! :)


Igen tudom....hogy beszélnem kell vele,mert így nekem nagyon rossz:(

Csak ki kell várnom a "megfelelő pillanatot",mert elég lobbanékony típus.Remélem hamar alkalmam lesz rá!!!!Mert nagyon szenvedek,veszekedni pedig nem akarok!Ősidők óta együtt vagyunk már,így lehet ha most kezdeném a nevelést,már nem sokra mennék vele :).Amint történik valami írok!!!Nagyon köszönöm még egyszer!!!

2011. aug. 30. 14:44
 15/22 anonim ***** válasza:

Oké,csak történik vmi...

Azt nem írtad hány éves vagy és hogy mióta vagytok együtt. Ja,és mondjuk szex után erre nem nyílik alkalom?Mármint beszélgetni? Mi sokszor olyankor beszélünk az intimebb csak ránk tartozó témákról,mert nyilván ott adott a dolog:)

(egyébként én is kozmetikus vagyok:)

2011. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Kollegina??? :)))


Én 30 a férjem 35.14 éve vagyunk együtt :).Együtt nőttünk fel.Sajnos szex után még kevésbé szeret beszélgetni,mint egyébként:(((

Mostantól lesem a megfelelő percet és elmondom neki,hogy mit érzek,remélem nem süket füleket találok majd :S.

Mindenképp írok majd...hogy mire jutottunk!

2011. aug. 30. 19:28
 17/22 anonim ***** válasza:

Oké!

Én 29 múltam, a férjem idén tölti a 35-öt:)

Sok sikert!

2011. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tegnap volt a megfelelő pillanat,és nagyon úgy tűnt,hogy nemcsak hallja,de érti is amit mondok(nála ez nagy szó!!!).A vége mindkettőnk részéről könnyes volt,de nagyon remélem,hogy hatásos is.Elmondtam neki,hogy nagyon szeretem,de kezdenünk kell valamit a kapcsolatunkkal,mert én nem akarom leélni így az életem....

Elmondtam neki,hogy mit érzek és mire vágyom...

Ami bánt,hogy Ő nem igazán mondott semmit azon kívül,hogy igazam van!!!És ez így tényleg nem olyan jó...kíváncsi lettem volna az Ő érzéseire is....

Úgy szeretném ha megint boldogok lennénk....

2011. szept. 1. 07:12
 19/22 anonim ***** válasza:
Örülök h tudtatok beszélni9,sajna ez nem müködött nálunk.vagy nem fogta fel,vagy nem érdekelte,mint ha nem is történt volna semmi.
2011. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Eddig nálunk is így volt,de tegnap szerintem értette/érezte hogy gáz van!!!!És lehet hogy neki sem volt ez így igazán jó,de ezt nem tudtam meg,mert ugye nem mondott igazán semmit,csak megígértük egymásnak,hogy jobban vigyáznunk/figyelnünk kell egymásra,mert ennek a gyereknek egy normális szerető családban kell felnőnie...olyan sokat küzdöttünk érte!!!!
2011. szept. 1. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!