Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha császármetszéssel szültem,...

Ha császármetszéssel szültem, nem simán, akkor másképp történik az eü kaparás?

Figyelt kérdés

2 császárom volt egyik életmentő, másik tervezett, de nagyon megviselte a szervezetemet. És ezenkívül egy méhenkívüli nagy műtétem is.

Alul így is iszonyú szűknek érzem magam... tényleg másképp csinálják ilyen esetben a kaparást?

Valami méhtágító -féle dologról hallottam, de nem tudom igaz -e?

Akinek volt kaparása, milyen az ébredés után? Nagyon fáj?


2011. aug. 29. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgy járnak el, mintha még nem szültél volna. Méhszájtágítót fognak felrakni. Ez kellemetlen, de nem fájdalmas- azt mondják.

Az ébredés után pedig menzeszhez hasonlító görcsök/fájdalom lesz.

Nekem még nem volt, csak sok szobatársam volt (én méhenkívüli terhességgel feküdtem benn), akinek kellett ez a műtét, mert elvetélt.

2011. aug. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem missed ab-om volt és iszonyat fájt, ahogy feltették a méhszáj tágítót, majdnem elájultam utána, úgy toltak vissza, de szinte mindenkinek ez nagyon fájt, akikkel egy szobában voltam, inkább Te is a legrosszabbra készülj fel. Műtét után nekem semmilyen fájdalmam sem volt, csak lelkileg, de azóta megszületett már a kisfiam. :)
2011. aug. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát sztem baromira fáj, nekem is missed ab miatt volt 3 éve, azóta már van egy 2 éves Lányom!

Nekem sz is fájt amikor feltették és az is, amikor utána elkezdett tágulni a méhszáj. Gondold el, gyakorlatilag olyasmi, mint a vajúdás (bár nekem az 18,5 óra volt). Tényleg készülj fel a legrosszabbra, akkor nem ér meglepetés!

2011. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is a császár után volt 1 missed ab, és nem kaptam méhszáj tágítót. Azt mondta az orvosom, hogy majd Ő ezt megoldja miután elaltattak.
2011. aug. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, bevallom tartok a nagy fájdalomtól. Mivel nem hüvelyi szülésem volt, nem tudom még elképzelni sem, h milyen érzés lehet. Viszont amikor császár előtt befektettek, volt bent a teremben 2 alkalommal is kaparással leányzó, nem mondom, nem szívderítő látvány a műtét utáni állapot. Egyikőtök azt írta, altatás után tették fel a méhszálytágítót. Lehet, h ezt kérni kell a dokitól, vagy ő dönt el, h mikor?

Mennyire terheli meg a szervezetet? Merthogy mindkét gyermekem pici, emelgetni, hajulgatni... meddig nem lehetett?

Mit kell ilyen esetben bevinni magammal?

Előre is köszi a válaszokat.

2011. aug. 31. 14:04
 6/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok: betétet vigyél, tampont 6 hétig nem használhatsz, ahogy ülőfürdő és szex is nuku 6 hétig. Igazából ha kapsz tágítót, akkor elvileg másnap műtenek, ha beleférsz, még aznap (legalábbis nálunk így van) és azt hiszem 4 láztalan órának kell eltelnie műtét után, hogy hazaengedjenek. (Engem fél 2-kor műtöttek, 6-kor már mentem haza) Ébredés után kb. fél óra alatt kitisztul az agyad, viszont ha rosszul viseled az altatást, hányinger, hányás kísérheti. Fürödni lehet utána, meg apró kortyokat inni, 1 óra múlva enni. Azt hiszem fájdalomcsillapítót nem adnak utána, de ez is változhat kórházanként. Nem törvényszerű, hogy erős görcseid lesznek utána, én pl. tök jól voltam (nem lelkileg!) és csak 1 napig véreztem. Emelgetni nem nagyon szabad pár napig, úgyhogy kérj segítséget, ha tudsz!

És ne aggódj, minden rendben lesz!!!

2011. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy nem kaptam tágítót. Mi erről nem is beszéltünk az orvossal. Ő mondta, hogy így lesz, én pedig nem ellenkeztem.
2011. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A műtétkor már nem tesznek fel tágítót, a műtét előtti este teszik fel, mert annak idő kell, hogy megduzzadjon és lassan tágítsa ki a méhszájat. Aki mást írt neked, nem erre gondolt, hogy műtét közben ilyet tesznek fel, valami más eljárással tágították ki neki a méhszáját a műtéthez.


Vigyél tisztálkodási cuccokat, hogy műtét után le tudj tusolni, mielőtt felöltöznél a hazamenetelhez. Nagy bugyi és betét kell még. Én kaptam hálóinget, a műtétkor is korháziban kellett lenni. Papucs+fürdőköpeny.


Műtét után talán pár napig gyengébb lehetsz, de szerintem semmi extra. Nekem inkább lelkileg volt nehezebb, a missed ab. után.

2011. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Igyekszek a beavatkozásig lenyugodni. Szerencsére segítségem lesz, bár a kisfiam nagyon anyás....

Reggel kell bemennem, 2-3 óra körül mehetek ha minden igaz haza. Akkor lehet, hogy én is más módszerrel leszek tágítva.

12-én lesz a beavatkozás, addig gyógyszereket kell szednem. Majd visszaírok nektek hogy mi volt.

2011. szept. 1. 09:48
 10/11 A kérdező kommentje:

Tegnap túlestem a beavatkozáson, fél óra volt az egész. Állítólag nagyon szépen tágult a méhszájam ( beavatkozás közben történt). Ébredés után abszolút nem fájt semmi, ami megkönnyebbülés volt, hiszen már egyre jobban görcsöltem. Az eü kaparás után 6 órával mehettem haza. Azóta fájogat néha, beleszúrogat, de gondolom attól, h kicsit többet mozgok. Szerencsére a gyerekek felfogták, h anya nem emelgethet, így ők is kímélnek.

Már csak a szövettan van hátra.

2011. szept. 13. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!