Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék spórolni? Főleg...

Hogyan tudnék spórolni? Főleg a rezsivel.

Figyelt kérdés

Férjem nem keres rosszul, én is dolgozom a gyed mellett, kb. 300 ezer Ft az összbevételünk egy hónapban. Mégis, miután levon a lakáshitel, gyakran már döntenünk kell, hogy a számlákat fizessük vagy együnk.

Ugyanis nagyon magas a rezsi. 2 és fél szobás panellakásban élünk, és nyáron is olyan 100 ezer Ft körül van. Főleg a hődíj (az a melegelvíz? vagy ilyenkor is fizetjük a fűtést???) iszonyatosan sok, ebben a hónapban közel 35 ezer Ft volt.

Valamit nagyon rosszul csinálunk, de még nem sikerült rájönnünk, mit. Légkondink nincs, kocsink se, minden nap főzök, szinte semmi luxusra nem költünk. Mégis úgy várom minden hó elején a csp-t, mint a Messiást.

Ti hogyan spóroltok a rezsin? Félre ne értsetek, nem panaszkodni jöttem, hanem tippekért! :)


2011. aug. 30. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

100.000 Ft nyáron egy panel rezsije?????

Le tudnád írni tételesen? Mi is laktunk panelben, de ez szinte hihetetlen. Mosz családi házban lakunk, 2*110 nm, itt kb. a 60.000-es fűtéssel télen van a rezsi 90 . 000 körül.

2011. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg sok a panelban.Nekünk 90 körül van,ebben benne van a kocsi hitel ami 40 ezer.A fütés az általány,ebben a melegviz is benne van.Nem lehet hogy most volt leolvasás nállatok?Vagy mindig ennyi a fütés?Én most a villany számlán akarok spórolni,11 ezer ft.Vettünk laptopot,igy nagyrészt aksiról használjuk,rászoktam hogy mosás után kihúzom a mosógépet,ha nem nagyon koszosak a ruhák,akkor 30 perces programot használok,mivel van egy kis fagyasztónk,azt meg akarom szüntetni.Remélem igy jövőre csökken majd kicsit a fogyasztásunk.
2011. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

100ezer a rezsi panelben havonta? az nagyon sok..

mi 110m2-es 3,5 szobás lakásban fizetünk 15e villany, 15e gáz, 22e közös költség, 7e tv+internet költséget ez összesen 59ezer havonta, majdnem a fele a tiéteknek, úgy, hogy egész nap megy a tv, laptop, naponta a mosógép és gázzal megy a melegvíz


távhő van a házban? az sokkal drágább szokott lenni, mint az egyedi fűtés, de nem tudsz mit tenni vele...

2011. aug. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A következőképpen néz ki:

- Közös költség: 11 ezer

- Apeh lakásvásárlási illeték törlesztője: 15 ezer (jó, ez nem rezsi, de a lakással kapcsolatos kikerülhetetlen kiadás)

- Tv+internet: 7 286

- Villany: 7 261

- Hidegvíz: 14 192

- Hődíj: 14 742

- Víz+csatornadíj (újra, ez egy másik cég, gondolom, a melegvíz): 11 790

- A távhőszolgáltató alapdíja: 7 142

- Mérőolvasás után kijött nekünk egy 63 ezres számla, annak a törlesztője decemberig: 10 700


Ez ebben a hónapban összesen 99 113 Ft. Távfűtéses lakás. Gázszámla csak háromhavonta jön, de az nem nagy tétel, csak főzünk vele.

A 30 perces program jó ötlet, köszönöm!

2011. aug. 30. 12:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi is ekkora lakásban élünk, telefonszámlákkal /mobil/ együtt 60ezer a rezsink. Pedig reggeltől éjjelig megy a tv, számítógép, mosógép szinte naponta.

Szerintem sok a melegvíz fogyasztásotok. Én minden hónapban írom mennyi víz fogy, a melegvíznek nagyon magas a hődíja.

De hogy lehet dolgozni GYED mellett?? Csak gyes mellett lehet max. 6 órában.

2011. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hidegvíz 14ezer???

Az rengeteg! Mennyi fogy havonta, hány m3?

2011. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Itthoni munka, vállalkozói kell hozzá, apukám számlázza.

Szerintem is a vízen csúszik el a dolog. Pedig nem pazaroljuk. Majd valahogy csökkentem a mosógép fogyasztását.

Egy éve élünk itt, azelőtt egy kis garzonban laktunk, nagyon alacsony rezsivel, és még nem igazán jöttünk bele.

2011. aug. 30. 12:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem jó nyomon járok, de van vízmérő felszerelve a lakásotokban? A mi házunkban azok fizetnek ilyen sokat, akik nem szereltettek fel egyedi (hideg- és meleg)vízmérőt. Bár nálunk az ilyen lakástulajdonosok jóval magasabb közös költséget is fizetnek.
2011. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, egyébként mi is két és fél szobás panelben lakunk, nekünk is olyan 50-55 ezer forint havonta a rezsink.
2011. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

12:14 vagyok


Nekünk a közös költségben van a víz is, együtt 17ezer ft. Havi 9 m3 víz van a szerződésben, de általában 5-6 körül fogyasztunk, ebben benne a van a meleg víz hideg vize is, a hődíjat ugye a főtávnak fizetjük. Van vízmérő a konyhában is és a fürdőszobában is, így tudom követni tételesen, hogy hol mennyi fogy, minden hónap 3-án szoktam felírni az állásokat.

2011. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!