Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyereken nem spórolunk!...

A gyereken nem spórolunk! -Sokan mondják ezt. De van mégis olyan a gyerekkel kapcsolatban, amin lehet spórolni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy tesz-vesz és vatera, Dm kuponok stb...


De én inkább a leleményes anyukák hétköznapi trükkjeire lennék kíváncsi.

Amik számotokra spórolás, de a gyereket nem "rövidíti meg" semmiben.


2011. aug. 22. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. az angelcare pelenkakukán biztos sokat spórolok, mert 60 literes szemetes zacsival töltöm újra, nem veszek bele méregdrága eredeti utántöltő gyűrűt.
2011. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Én nem is vettem pelenkakukát. :)

Nem viszem pl két naponta mekibe, így az egészségével is spórolok.

2011. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát, ez kicsit gázul hangzik, de pl. a kisebbik fiam pelusát nem szoktam egyből kicserélni reggel, ahogy felkel, hanem várok egy kicsit, hátha kakil :) 10-ből 8x be is jön :) Reggelente úgyis kómázik még 1 fél órát a kanapén, addig az éjszakai van rajta, hacsak nincs nagyon tele.
2011. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertári fürdető/popsikenőcs (sokkal olcsóbb, és sokkal jobb, mint a márkás), olcsóbb popsitörlő, és cumisüveg (gyakran ezek is sokkal jobbak, mint a drágák), amit említettél tesz-vesz, vatera (pl. babakocsi, pelenkázó, ágy stb.), takarót pedig tudok varrni én is.
2011. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

pl sosem vettünk bébiételt, hanem magam főztem neki kicsi korától, én sütöm a péksütiket, pl kakaós csigát vagy pogácsát, így minden olcsóbb, plusz még tudom is, hogy mi van benne.

Ruhát már rég csak turkálóban veszünk, így is nagyon szép cuccaink vannak...

2011. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még többet spórolok, mert én eleve nem vettem pelenkatartó vödröt:)

Popsitörlőből a legolcsóbbat veszem, mert az úgyis csak a nedves rongy szerepét tölti be, nem kell hiper-szuper hipoallergénnek lennie (tisztelet a kivételnek, akinek a babája allergiás valamire)

Igazból nem tudom, min lehet még spórolni. Nincs bébiőrzőnk, elektromos hintánk, stb. de ezeket nem is érzem szükségesnek. Az egyetlen, amiben nem spórolok, az a pelus minősége és az, hogy napi rendszerességgel legyen itthon gyümölcs, tejtermék.

A szépészeti szereket a fiam magán spórolja ki, mert soha nem áll meg 2 percre, hogy olajjal vagy testápolóval bekenhessem.

2011. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Na ezt én is így csinálom, hogy reggel kicsit várok, hátha lesz nagytermelés is a pelusba a kistermelés mellé. :)

Egyébként az is sokat számít, hogy ha csak pisilt, akkor nem használok törlőkendőt, hiszen olyan jó a pelus, hogy minden nedvességet magába szív. Ha meg kakis a feneke, akkor a nagyját előbb letörlöm egy szilviával, és csak után használok nedves törlőkendőt.

Popsikrémet csak napi 2x használunk, este fürcsi után, meg kaki után. De nagyon szép a bőre, tehát nem is kell gyakrabban.

Most 22 hónapos múlt, azzal is sokat spórolok, hogy az ilyen jó időkben nem adok rá pelust napközben, csak kis bugyit (persze csak akkor, ha megvolt már reggel a napi 1 kaki, mert ha ezt nem várnám meg, akkor menne az is a kisgatyóba). Egyébként a szobatisztasággal még sajna sehogy nem állunk, pedig már bírnám a pelenkanélküliséget. :/

2011. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én főzöm az ételeit a hozzátáplálás kezdete óta. Ezzel rengeteget megspórolok, főként úgy, hogy megterem a kertben. Nincs nagy kert, de ami neki kell, az van.

A másik a pelus. Liberósok voltunk kezdettől. DM 25+15%-os kuponnal fillérekért vettem, de most a múltkor rájöttem, hogy a Lidl-s pelus 27-ért ugyanolyan jó, meg a Tesco-s zöld, és a Tesco-s lila meg le volt árazva 18-ra, mert megváltozott a csomagolása. Hát, nem mindegy, hány Ft-ért veszed meg.

Popsitörlőt csak akkor használok, ha be van kakálva, popsikrémet is csak akkor, ha véletlen bekakál, és nem vesszük egyből észre, és melegben kipirosodik picit. Olyankor Sudokrémmel bekenem. Amíg picike volt, addig is csak lehellet vékonyan kentem, nekem ezt tanította egy idős csecsemős még a kórházban, nem is volt a kislányom soha pelenkakiütéses, stb.

Turiban (amikor 100 Ft/kg) rengeteg ruhát szoktam venni neki, így nem sajnálom, ha leeszi, és nem jön ki. De darabja kb 25-30 Ft. Hát, így próbálok spórolni.

2011. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyik-másik tipp nagyon jól jött nekem, köszi.
2011. aug. 22. 14:57
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem mindent elmondtak. Ruha turiban, péksüti itthon, keksz szintén itthon készül, addig se a lábamra tekeredve nyüszög amíg csináljuk.

Talán még annyi, hogy nem veszek neki minden hónapban játékot, sokat csinálok neki én magam. A játéktartó kosarakat papírból fonom és lefestem, így készül majd a babájának a mózeskosár is.

A joghurtot itthon csinálom, 5 perces meló és gyakorlatilag 300 forintból van 1,5-2 liter joghurtom. Ebben gyümölcs, házi mamalekvár.

2011. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!