Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék spórolni? Főleg...

Hogyan tudnék spórolni? Főleg a rezsivel.

Figyelt kérdés

Férjem nem keres rosszul, én is dolgozom a gyed mellett, kb. 300 ezer Ft az összbevételünk egy hónapban. Mégis, miután levon a lakáshitel, gyakran már döntenünk kell, hogy a számlákat fizessük vagy együnk.

Ugyanis nagyon magas a rezsi. 2 és fél szobás panellakásban élünk, és nyáron is olyan 100 ezer Ft körül van. Főleg a hődíj (az a melegelvíz? vagy ilyenkor is fizetjük a fűtést???) iszonyatosan sok, ebben a hónapban közel 35 ezer Ft volt.

Valamit nagyon rosszul csinálunk, de még nem sikerült rájönnünk, mit. Légkondink nincs, kocsink se, minden nap főzök, szinte semmi luxusra nem költünk. Mégis úgy várom minden hó elején a csp-t, mint a Messiást.

Ti hogyan spóroltok a rezsin? Félre ne értsetek, nem panaszkodni jöttem, hanem tippekért! :)


2011. aug. 30. 08:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A víz valóban nagyon sok. Minden hónapban ennyi? Általában 2 havonta van nálunk leolvasás, de víz+csatorna+szemétdíj 10-12.000 ft (két hónapra), és ketten vagyunk. A távfűtés melegvíz felfűtési díjánál érdemes érdeklődni a közös képviselőnél, hogy hogyan van elosztva a melegvíz felfűtési díj. Lehet aránytalanul nagy %esik rátok. Nekem pl. 55nm lakásban 6.500 Ft a távhő számla nyáron, ebből kb 2500Ft a melegvíz felfűtési díj. Azonban volt egyszer, hogy a közös képveselő 14köbméter meleg vizet írt hozzám havonta, és így csinált nekem 14.000 ft-os melegvíz felfűtési díjat. Mire sikerült elintéznem a tévedést, addigra már lett kb 50.000 ft-os tartozásom, mert nyilván nem akartam kifizetni havi 14.000ft, amikor 2-3000 szokott lenni ha a valós adatok szerint történik a felosztás. Ja és nálunk évekig voltak olyanok akik a főtávnak 0 ft melegvíz használatot valottak be, és így ők nem fizettek melegvíz felfűtési díjat, az természetesen a többiek között volt szétosztva. Volt köztük egy fodrászat is, az pedig nem kevés meleg vizet elhasznál, na ennek a díját a többi lakó fizette. Szóval ezt érdemes ellenőrizned.
2011. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden hozzászólást!

Hideg-melegvízmérőnk van, nem azzal lehet a baj. Ezt a felfűtési díjat megkérdezzük.

2011. aug. 31. 08:40
 13/13 anonim válasza:

leírom az én rezsiköltségeimet egy 47 négyzetméteres lakásra (4 emeletes társasház):


- közös költség: 8000 ft

- víz: 3000 ft

- villany: 6000 ft

- gáz (melegvíz, főzés és fűtés) novemberre (20-22 fok van a laksásban, amelyet egy kombikazán fűt): 5200 ft

--------------

Összesen: kb. 22.000 ft.

2011. dec. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!