Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szétment párkapcsolatok!?...

Szétment párkapcsolatok!? Első baba után?!

Figyelt kérdés

Olyanok véleményét várom akiknek ráment a kapcsolata a szülőségre, a szülés utánra.Nekem az a bajom hogy nem engedek de a párom sem, így nálunk nincs olyan hogy kompromisszum.természetesen nem veszekszünk a kicsi előtt, de akkora dühöt folytok vissza, és úgy érzem hogy egyedül is ellennék a kicsivel.Vagyok olyan erős hogy ne essek össze!

Van rajtam kívül ilyen anyuka akinek az elején nagyon jó volt a kapcsolata utána meg nagyon tönkrement?


2011. aug. 30. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos volt baj előtte is. Egy igazán jó kapcsolatot nem nagyon tud elrontani a gyerekvállalás. Sőt! Viszont, ahol már eleve gond van, ott nagyobb is lehet egy gyerekkel!

Miben nem engedtek? Gyerek körüli dolgokban?

Beszélni próbáltatok már?

2011. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindig megbeszéltük persze miután jól "hajbakaptunk". Ő nem enged pl. a hozzátáplálásban, mondván hogy az üveges előregyártott bébiételek sz@rok és egészségtelenek. részben igaza van,de amit otthon készítesz az is ugyanolyan sz@r hiszen ugyanabból a zöldségből, gyümölcsből készül.4 hónapos fiunkat próbálom megismertetni az ízekkel. de nem csak ebben van konfliktusunk: a párom szülei akkor jöttek meglátogatni minket amikor hazajöttünk a kórházból(4 hónapja) azóta egyszer sem, mindig mi megyünk( utazunk 1-1.5 órát) a gyerekkel csak hogy lássák.Az én anyukám ha elmegy vásárolni meglát vmit ami a fiamra való és gondolkodás nélkül megveszi anélkül hogy kérném rá.Az ő anyja és családja nem teszi :(

A párom azt állítja hogy azért nem jönnek le a szülei hozzánk( a szüleimmel együtt lakunk) mert nincs közös téma az ő szüleivel.. hm.. és most meg arra kér hogy legyek lent egy teljes hetet az ő szüleinél míg ő dolgozik.ugyanis ahol az ő szülei laknak és a(z) (ideiglenes- tehát máshol van neki az állandó)munkahely között 20km van.Én nem akarok ott aludni egy teljes hetet.Nem közösítem ki a gyereket de hadd ne kelljen már azért utazgatnom mert ő nem hajlandó annyira sem venni a fáradtságot hogy lejöjjön és megnézze hogy mennyit nőtt!

Egyébként sem jó a viszonyunk az anyós-jelöltömmel: a hátam mögött elhord mindenfélének.

2011. aug. 30. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem probaljatok meg orvosolni a helyzetet magatok miatt is, meg mert a gyereknek is ket szulo a legjobb. Viszont ha nem megy -es tenyleg megprobaltatok- akkor jobb kulon menni, tapasztalatbol mondom. Az en szuleim hazassaga megasz@r volt, es gyerekkent vegig kellett neznem eleg sokmindent. Szoval a ket szulo az idealis a gyereknek, de inkabb egy bekes kiegyensulyozott egyedualallokent neveld fel a gyereket, minthogy a szulok veszekedeset kelljen allandoan neznie.

Sok sikert, remelem ezek csak a kezdeti nehezsegek es rendbejonnek a dolgaitok.

2011. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. aug. 30. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk is meromlott az első gyerek után,sőt már a terhesség alatt,pedig tervezett baba,és előtte nagyon rendben volt minden. Mondjuk nekünk más jellegű és szerintem komolyabb problémáink voltak. Nálatok csak egy kis alkalmazkodás kéne mindkét részről,anyósékat meg sz@rd le,ha nem akarsz ne menj oda. A férjed meg ne foglalkozzon a gyerek hozzátáplálásával,max. etesse meg amit te előkészitesz nekik.
2011. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amiben nem muszáj ne veszekedj. A bébiételt nappal adod nem? Amikor ő dolgozik. Nem muszáj mindenről beszámolni. Az anyósod lehet nem most akar vásárolni, mert a kicsinek most tök mindegy hogy5 bodyja van vagy 8. 3 csörgője vagy 6. Lehet hogy számlára gyűjt, csak nem köti az orrodra. Lehet, hogy majd az ovikezdéskor, iskolakezdéskor fog segíteni. Lehet, hogy nem tud segíteni.

Ha elég erős vagy egyedül nevelni, akkor van annyi erő benned, hogy egy hetet a gyermeked nagymamájánál tölts. Nekem semmi bajom az anyósommal, ami nem tetszik azt meg szoktam mondani, ugyanígy ő is, így nem kerülgetjük egymást nem jópofizunk közbe meg dúlunk fúlunk, hanem kimondjuk ami bánt. Így nincs bennünk felgyülemlett harag. Ennek ellenére én se szeretek egy hetet ott lenni, de a gyerekeimnek jót tesz.

A másik: ne válaszolj ha nem akarsz, csak magadnak: rendben van a szexuális életetek? Nálunk akkor szoktak sűrűn viták, hisztik lenni, ha már elhanyagoltuk egymást (értsd: van hogy két hét szex is kimarad) ilyenkor észbe kell kapni, és törődni a másikkal. Én most erre nagyon oda figyelek, és meg is látszik a kapcsolatunkon.

2011. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja anyósék hozzánk se járnak, nekik nincs kocsijuk, mi megyünk kb 2 hetente, 50 km. Karácsonykor voltak, és majd szept. 15-én a lányom szülinapján jönnek. Engem ez már nem zavar, sokkal kényelmesebb nekem, hogy ő vár tiszta lakással és főtt étellel és nem én őket. (persze nem gázolunk térdig a mocsokban és van is mit enni minden nap :-))
2011. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!