Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell mindent becézni?

Miért kell mindent becézni?

Figyelt kérdés
Ebben a témakörben rengeteg olyat olvasok, hogy mindent becéznek a kérdezők/válaszolók. Lehet, hogy én vagyok a bolond, de nekem elég furcsa, hogy minden egyes kérdésnél ilyeneket olvasni, hogy például ciciztetni, mensi, hós... A "kedvencem" az volt, mikor az egyik anyuka a császármetsét csaszizta. (Nincs gyerekem, de nem hiszem, hogy annyira jó élmény lehet egy császármetszés, hogy becézni kelljen XP) Félreértés ne essék, nem bántásból mondom, de nekem valahogy furcsa, hogy felnőtt emberek miért mensit írnak menstruáció helyett és hasonlók. Nekem ezek a szavak nem kínosak, de nem is a szívem csücskei, hogy becézgessem.
2011. aug. 31. 19:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

figyelj, én bevallom neked töredelmesen, hogy azért használom a csaszi és menzi szavakat, mert - bár kikapcsolódni járok ide - annyira flusztrált és fáradt vagyok a mindennapi teendőim mellett, hogy a menstruáció és császármetszés szavakat még végiggondolni is hosszú, nemhogy leírni. Egyszerűen kényelmes vagyok. Ráadásul van itthon 2 PC és 2 laptop, és nem mindíg ugyanonnan jelentkezek be és mivel egyik billentyűzeten itt a z és az y, a másikon meg fordítva, az első sor után megunon hosszúra nyújtani a szöveget, mert mindíg félreütöm ezt a két betűt. Ennyire profán a magyarázat.

A gyermekemnek én is sokmindent becézve mondok: tejecske, lábikó, fürdi-bürdi. Lesz szerencsétlen még eleget felnőtt ebben az életben, nem kell már most is felnőttet csinálni belőle. A szép beszédre ott az Apja, akivel felnőttesen beszéljek. Bár hívtam már őt is nemegyszer papálni:)))

2011. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nekem ez a "kedvenc" kérdésem (találjátok ki, mi miatt):


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

20:16

Ez a pocaktöltelékezés csak nekem félelmetes? Hülyén hangzik, de anyukám töltött csirkéje jut eszembe róla, ami egyrészt nagyon finom, másrészt meg elég beteg érzés, hogy pont ez jut eszembe.

2011. aug. 31. 20:20
 14/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért, mert félelmetes, de hogy szó szerint a hideg ráz tőle, az biztos.
2011. aug. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

szerintem legtöbben azért becéznek szavakat,mert igy gyorsabb leírni,mint pl: a menstruáció ,tényleg rövidebb ha mensit írnak. de néhány szónál én sem értem miért van erre szükség,mint a csaszi.ez tényleg dúrva!

szerintem pl: a ciciztetni még nem olyan rossz,mert kedvesebben hangzik,mint a megszoptattam szó.(legalábbis szerintem) nembeszélve a szopcsiról!!

ugyhogy szerintem vam pár szó amelyeknél ez elfogadható és van amelyeknél nagyon nem!!

2011. aug. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
És a "tojcsis nyák" jobb? :-D
2011. aug. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Na az abi, nálam is kiverte a biztosítékot! Mondjuk ott az egész kommentel bajom volt. :(

Én is gyakran becézek, mert gyorsabb, és van ami jobban tetszik így. Pl nem szopott a babám, hanem szopizott. :) A tápit akkor használom, ha sietek, amúgy tápszer. Sok mindent becézve mondok a gyereknek, holot megfogadtam terhesen, hogy nem így lesz. Aztán megszületett a lányom és olyan vidám, mosolygós baba, hogy nem tudok neki mindig komolyan mondani minden szót. :)

2011. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A "tojcsis nyaki" nalam is befuto :D Olyat rohogtem mikor eloszor olvastam. A ciciztetni se tetszik, miert nem szoptatja? A tejci se. A babo miert nem baba?

Van meg egy par de nem jut most eszembe.


A "szexy rucy 3 honaposnak" nagyon durva :D

2011. szept. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Minden embernél más a tűréshatár. Pl. elképzelhető, hogy vkinek már a mozi, ovi, fagyi szavak is ilyennek számítanak, hiszen azoknak is van "rendes" megfelelője.

Én személy szerint próbálok a talajon maradni, nem túlságosan elszállni a becézgetésekkel. Pl. a mensi szerintem belefér, mert a menstruáció az olyan hosszú és hivatalos :) A tejet mi is tejcsinek hívjuk, de csak a kicsinek. Ja és az én gyerekeim is szopiztak, mert nekem a szopásról más ugrik be a fránya piszkos fantáziám miatt :))))

De az abi, csaszi, barnázás stb. már nekem is sok...

2011. szept. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én is nagyon utálom a becézéseket, bár némelyikkel nincs is nagy bajom, mint pl a mensi, mert a hivatalos megfelelője elég hosszú.

De az októl, aminek nincs semmi értelme, tényleg feláll a szőr a hátamon. A tejcit én sem bírom hova tenni, a császi meg az abi hát az tényleg nagyon durva szerintem.

A babámnak néha én is mondok olyat hogy vacsi, de egyéb becézéseket én sem szeretem, nem szeretném, ha úgy tanulná meg. Attól még gyerek marad, hogy a tej nem tejci a kutya meg nem kutyi vagy vau vau. Szerintem.

2011. szept. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!