Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Két évre csökkentik a kisgyer...

"Két évre csökkentik a kisgyermekkel otthon tölthető időt. "Eddig egy anyuka meddig maradhatott otthon a kisgyermekével?

Figyelt kérdés
Ha pár év múlva nekem is lesz gyerekem akkor bölcsibe kell íratnom? Mi van ha nem tudom majd megtenni vagy nem szeretném?
2009. ápr. 19. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

eddig úgy volt, hogy 2 év gyed, utána 1 év gyes, tehát összesen 3 évig lehetett otthon maradni.

ezután: 1 év gyed, 1 év gyes, ö. 2 évig maradhatsz otthon

2009. ápr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
hát mindenképpen be kall adnod bölcsibe, mert oviba csak 3 évesen mehet, tehát min. 1 évet bölcsiben kell eltöltenie (kivéve ha van, aki vigyáz rá 3 éves koráig, pl. nagyszülő, bébiszitter)
2009. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy tudom,hogyha ezt behozzák törvénybe,márpedig behozzák akkor 2 éves kortol mehet már ovodába.Aztán meglátjuk melyik valosul meg...
2009. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Remélem lesz egy jó megoldás,én keveslem a 2 évet,párom mondta,hogy ő 2 évesen kezdett megtanulni járni..
2009. ápr. 19. 17:32
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Addig maradsz otthon vele, ameddig akarsz, de csak két évig kapsz az államtól pénzt.
2009. ápr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Addig maradsz otthon, amíg akarsz, de pénzt csak 2 évig kapsz majd. 1 évig lehetsz GYEd-en majd és 1 évet GYES-en.

amúgy a többség most is két évet van csak otthon, mert a legtöbb családnak már túl nagy kiesés, hogy csak GYES-t kapnak. A GYED-et ugye a fizetésből állapítják meg, a GYES viszont egy meghatározott összeg (és elég kevéske). Szóval én pl. amúgy is 2 évet maradok itthon, de ezt nem tartom olyan borzasztó kevésnek. Az meg nekem kicsit túlzásnak tűnik, hogy egy gyerek 2 évesen kezd járni. Egy éves koruk után már általában járnak a gyerekek.

Itt a gond az, hogy ugye GYES-en tényleg kevesen tudnak otthon maradni, ezért már 1 évesen sok gyerek bölcsibe megy majd, na azt én is elég kevésnek érzem.

2009. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Azthiszem eddig mi még szerencsésekis voltunk,hogy eddig itthon maradhattunk a babáinkkal.Vagyis ti,mert nekem még nincs és nem is lesz még 9 évig,úgyhogy én majd a Bajnai babacsomagjába szülök.Ha belegondolok,h máshol pár hónap és menned kell vissza akkor szerencsénk volt eddig,igaz ott azért sok bölcsi van nem csak 1/város.

Én csak abban reménykedem,hogy sok bölcsit fognak létrehozni,mondjuk én úgy is terveztem,hogy 2 éves korától pár órára beviszem majd a bölcsibe,nem azért,hogy lepasszoljam,csak,h szokja a gyerekeket és a változást.Hát ezt most már másfél éves korától megtehetem:S

2009. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

A gyerekek természetes leválása az anyjukról fokozatos folyamat és kb. három éves korra tehető az az időpont, amikor naponta 4-8 órát is távol lehetnek tőle, egy megfelelően gondoskodó és fejlesztő közegben. Ezért volt a Gyes a gyermekek 3 éves koráig, a gyermekek érdekében.

A jogszabály változás egy új kisérlet kezdete. Újra lesznek bölcsödék, bővülnek az óvodák. Bár hasonló kisérlet volt már az ötvenes és hatvanas években, és nem csak nálunk. Én úgy tudom, hogy a gyerekek szempontjából nem volt sikeres, de gazdasági fellendülést hozott, hiszen a nők hamarabb munkába álltak.

2009. ápr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Én felháborítónak találom, 1 éves gyereket adjak be bölcsibe, hogy meg tudjunk élni?! Igen is szüksége van a gyereknek arra a 3 évre. Egy korábbi hozzászólónak üzenem, hogy igen talán szerencsések voltak eddíg azok a nők, akik 3 évig lehettek otthon. Igen más országokban pár hónap, de ne feledjük el, hogy ott vannak bölcsödék, ja meg sokkal többet keresnek, amiből könnyedén kifizetik a bébiszittert! 60-70 ezerből sikerülne-e?! Ha az óvódákba 2 éves kortól beveszik a gyereket, akkor ahhoz megfelelő személyzetet is kell biztosítani, meg bővíteni az óvódákat. Ha erre lesz pénz, akár a gyes is maradhatna a mostani rendszer szerint, és akkor a gyerek érdekeit néznék.
2009. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Így most majd az edddig GYESre fordított pénzből építhetnek új bölcsiket (sokat, nagyon sokat, mert már most is többszörörs a túljelentkezés), fizethetik a bölcsis-néniket, meg az ellátást, így kb ugyanannyit fog bölcsire fordítani az állam, amennyit most Gyesre. Hmm...
2009. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!