Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan működik most a szocpol?...

Hogyan működik most a szocpol? Milyen feltételekkel lehet megkapni a lakásvásárlási hitelt, ha állapotos vagy?

Figyelt kérdés
2008. márc. 9. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Hassznált lakáshoz:

Gyermeket nevelő házastársak, élettársak

Az igénylőknek 35 év alattinak kell lenniük a kérelem beadásának időpontjában

Legalább komfortos lakás vásárlásához

A megvásárolt ingatlan vételára nem lehet nagyobb Budapesten és megyei jogú városokban 12 m Ft-nál, egyéb településeken 8 m Ft-nál

A megvásárolandó ingatlannak meg kell felelnie a méltányolható lakás feltételeinek (nálunk 2 gyereknél legalább 2 szobásnak kellett lennie)

1 gyerekre 450 eFt a félszocpol, és 90 napos terhességtől megkapod, plusz beígérhetsz még babát, utána is megkapod, de ha a határidőig nem vagy 90 napos terhes, akkor vissza kell fizetni.

Lakásvásárlási hitelt mi megkaptuk egy minimálbérre úgy, hogy én előtte 2 éve már Gyed-en voltam, Gyed előtt munkanélküli, aztán passziv táppénz. 35 évre kaptunk 7,4 milliót a Raiffeisennél. Így kibírható a törlesztés. Plusz megigényeltük a Fiatalok Otthonteremtési támogatását, ami szintén 1,2 m Ft volt (két gyerekre a félszocpol ennyi volt tavaly)

Sajna új lakásnál nem tudom, mik a feltételek, de szerintem fent van a neten.

Sok sikert!

2008. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legjobb ha néhány bankban megkérdezed. Elég sok mindenben eltérőek lehetnek abankok. Pl. mikor én érdeklődtem akkor az egyik helyen azt mondták kell önerő, másik azt hogy nem kell, volt ahol csak akkor adták volna, ha hitelt is vesz fel az ember stb. Na meg az összeg is eltérő lehet bankoknét. Ismerősmnek 2 Otp-be is más összeget mondtak. Megéri az utána járást.. De a neten minden banknál van kalkulátor érdemes böngészni:-))))
2008. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
sak akkor kapod meg előre(terhesség alatt)ha uj lakást veszel,és akkor irhtsz alá mégegy babát is.
2009. máj. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!