Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti hogy tudtátok...

Anyukák! Ti hogy tudtátok elfogadni azt, hogy a szülés (ek) és a szoptatás (ok) után megváltozott a testetek?

Figyelt kérdés

Most nem elsősorban a súlyfeleslegre gondolok.

2 gyereket szültem és összesen 21 hónapig szoptattam.

Engem pl. a legjobban a mellem megereszkedése és puhasága zavar, régen olyan szép, formás kis cicim volt, most meg lóg egy kicsit, löttyedt és ráadásul a mellbimbóm is nagyobb. A hasam is zavar, nem is az a kis úszógumi leginkább, hanem hogy csíkos és az is löttyedt.

És ezeken a dolgokon semmi sem segít, semmilyen fogyókúra, edzés, "csodaszerek".

Az első szülésem után 1 évig heti 3-4 alkalommal aerobicoztam, tök jó izmos lettem, de a hasam akkor sem lett feszesebb. Ha leültem, tök hurkás volt. Az oktató is szült már és neki is "lógott" ha pl. lehajolt, pedig egy gramm zsír sem volt rajta.

Hogy lehet ezt feldolgozni, ha fel lehet egyáltalán?


2010. szept. 29. 11:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Szeritnem ne foglalkozz ennyit a testeddel, ha neked a tökéletes test a leýneg, akkor kár volt gyereket szülnöd, nekem ennyit megértek a gyerekeim. De ez a változás egyébként is bekövetkezik mindenkinél, mert idövel öregszel, és olyan nincs, hogy nem látszanak meg az évek az emberen, legfeljebb egy kivülálló nem veszi észre. Fogadd el, hogy ez a természetes, ha valakinek csak tökéletes testtel vagy értékes, az nem megfelelö alap egy tartós kapcsolatra.
2010. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Én hármat szültem,de soha nem izgatott a megváltozott testem! Ez velejárója a gyerekszülésnek! Egyszerűn továbbra is vigyáztam a higiéniára, mozgásra,étkezésre. Ennyi.
2010. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Tudom, hogy igazatok van, de engem akkor is zavar! A párom is úgy ismert meg és gondolom, hogy azért őt is zavarja egy kicsit, hogy változott a külsőm.

Meg persze belül is változtam :)

Próbálok nem foglalkozni vele, de basszus a csapból is a tökéletes, feszes testű, fiatal csajok folynak már szinte, hát még ha csak 100 métert sétálsz az utcán, nem hiszem el, hogy a pasiknak ezek után van kedvük még a feleségük testéhez :(((

2010. szept. 29. 11:45
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek. Ezen én is átestem. Mindig nagyon szép formás cicim volt, most meg:-( Lóg, és hatalmas, nem ment vissza(B kosárból D lett). A hasam szétrepedt pedig kentem mint egy őrült:-( és valóban lóg, nem tudok vele mihez kezdeni. Mondtam is a férjemnek, hogy kár hogy a hasplasztikát a TB nem támogatja:-) Milyen jó lenne, minden nő aki szült elmehetne:-) Szóval megértelek
2010. szept. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

11:49-es: a hasplasztika azért nem olyan tökéletes ám, mint ahogy sokan gondolják - elég csúnya hegek maradnak a has alsó részen, az eredmény csak felöltözve szebb, ha levetközöl, akkor már nem. Igaz, hogy nem lóg a hasad, viszont heges, ami a férfiakat sokkal jobban taszitja, mint a nem teljesen feszes.


Ugyanez érvényes kérdezö által emlegetett tökéletes nökre az utcán: egyrészt a legtöbbnek még nincs gyereke, másrészt meg egy jól kiválasztott ruha igen sokat eltüntet, levetközve azért egész más lenne a helyzet. A férjedet meg egész biztos nem zavarja, a férfiak nagy része nértetlenül áll a nök ilyen jellegü problémái elött, nekik ez természetes változás.

2010. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Plasztikai műtétet nem szeretnék, bár ha még jobban lógna a cicim, akkor elgondolkodnék rajta, csak az a gáz, hogy ekkora cicit szilikon nélkül nem tudnak megszépíteni, az meg már olyan természetellenes lenne...

Sajnos a párom már megjegyezte, hogy nem olyan szépek és formásak a melleim, mint régen, úgyhogy én azzal vitatkoznék, hogy a férfiak nem veszik észre a hibáinkat...

2010. szept. 29. 13:29
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

ó,megértelek.Nálunk is voltak hasonló beszólások,hogy már nem úgy áll a hátsódon a nadrág,meg nagy maradt a hasad.

nekem vett is egy masszírozó övet...csak tudnám hogy két gyerek mellett mikor használjam?!Főleg hogy konnektor kell hozzá :-(

És aztán csodálkozik,hogy nem kívánom az együttléteket?!Hiszen állandóan az jár a fejemben,hogy biztosan őt is zavarja a löttyedt hasam,a kiszélesedett csípőm....persze olyankor azzal jön,hogy ő így is kíván...

imádom a gyermekeim,nem bántam meg,hogy így megváltoztattak,de a női hiúságomat igen is zavarja a testi változás

2010. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Két gyermeket szültem és most a harmadikat várom, szóval még igazából csak sejteni lehet, hogy mi lesz, ha egyszer majd nem fogok szoptatni, mert már lassan 4,5 éve szoptatok egyfolytában. Sokat híztam mindkét terhességemmel, viszont a második baba után fogytam, egészen 65 kg-ig ahonnan nem mertem lentebb menni, mert nekem is lógott a hasam. A cicim is lóg, bár el se tudom képzelni milyen lesz szoptatás után. Jó melltartó csodákra képes, de nagyon bánom, hogy terhesség előtt nem fényképeztem le őket, mert olyanok sose lesznek már. Szerencsére a férjem nem szokott beszólogatni, elfogad olyannak amilyen vagyok, bár ha nem nézek tükörbe, akkor nagyobb az önbizalmam. Jó ruha is csodákra képes az biztos, de próbafülke az ember lányának ellensége, abban minden sokkal rosszabbnak látszik.

Próbálok nem foglalkozni a dologgal, és ha mégis akkor az vigasztal, hogy bizony látni tizenéves hatalmas kislányokat, csíkos hassal mászkálni, és bizony ők még nem szültek egy gyermeket sem, ahhoz képest pedig így a 3.-at várva is jól tartom magam. Strandra pesze még a legideálisabb fürdőruhát nem sikerült megtalálni, de minden idő kérdése .-)

2010. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Én ugyan így vagyok mint Te kedves kérdező...néha csak csodálkozom a tükörbe bámulva hogy hova tűnt az az egykori csinos vagány csaj aki voltam???

Szerencsére csíkom nincs de pocakom az van egy kicsi(akkor látni ha lehajolok pl, ülök )...nekem nem mondta a férjem hogy maradt rajtam csak néha mosolyogva megsimizi a hasam...olyankor gondolom hogy ezt gondolja , de abszolút nem foglalkozik vele...én viszont!!! Sajna koplalni meg nincs erőm...szóval én nem tudtam elfogadni magam, próbálok tórnázgatni...

2010. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom inkább meg kell tanulni együtt élni vele. Aki írta hogy szülés nélkül is így változik a női test nagyon igaza van, én 30 után bizony gyorsan asszonyosodni kezdtem, pedig hol volt akkor még a gyerek! Pedig heti 3-4x kondiztam, úsztam, szaunába jártam, rendszeresen kozmetikushoz, mégis. Vannak 30-as, 40-as szingli ismerőseim is és abszolút nem néznek ki jobban, na jó legfeljebb nem annyira kialvatlanok :)

Szerintem jobban kell figyelni az ápoltságra (mert már nem vagyunk alapból olyan üdék mint régen), éjszakára bevetni a trükkös fehérneműket, ami ott emel ki és ott takar ahol kell (mert már nem áll olyan jól a párunk kinyúlt pólója mint 20 évesen), öltözködésre szintén jobban odafigyelni. Esetleg étkezésre is, állítólag a bőrnek sokat számít, na de le a kalappal azok előtt akik pici gyerekek mellett nem kávéznak és nem esznek csokit :) Ha már egy kicsit jobban érezzük magunkat a bőrünkben mindjárt több az önbizalmunk, pozitívabb a kisugárzásunk. Meg egy kicsit a pasik agyával is kell gondolkodni, mert ők nem úgy vannak programozva mint mi nők, nem a tökéleteset keresik. Ők szexinek találnak egy dekoltázst, egy popsit, egy lábat szexi cipőben, stb., és már jöhet is az illető hölgy. Nem az összes részletet nézik hogy minden tökéletes legyen, ez ilyen evolúciós dolog nálunk.

És osztom azt is, hogy kevesebb olyan műsort és újságot kell nézni ahol minden nő tökéletes, ill. arra kell gondolni hogy egy kisebb hadsereg dolgozik azon hogy úgy nézzenek ki. Pl. Angelina Jolie-ról készült civil fotó amikor legutóbb itt járt Mo.-on és hát meg nem mondaná senki hogy ugyanaz a díva aki a mozivásznon domborít :)

2010. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!