Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mi a teendő, ha a...

Anyukák, mi a teendő, ha a munkáltató a felgyűlt szabadságok ideje alatt arra kér, hogy járj be dolgozni, mert szüksége van rád?

Figyelt kérdés

Szóval elkezdeném a szabijaim letöltését, de neki előbb van rám szüksége. (a gyerek addigra már beszokik az ovodába, tehát itthon leszek igazából).


Menjek el? És még kérjek plusz fizetést is? Vagy fizettessem ki vele a szabikat, és a munka idejére már munkabér jár? Vagy hogy van ez?


2011. szept. 7. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szabadság ideje alatt szabadságon kell lenni, olyanba ne menj bele, hogy most szabiként beírt napokon dolgozol, és ezeket majd később kiadják neked (egy kolléganőm így bukott el majdnem 20 nap szabit...).
2011. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mond, hogy nagyon szívesen mész dolgozni, munkabérért. A szabidat meg fizesse ki egyben. Ne hagyd magad átvágni. Ha szüksége van a munkádra, akkor legyen korrekt, nem mellesleg járjon el törvény szerint.
2011. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Közben kiötlöttem a megoldást, mondtam neki, h adja ki az eredetileg tervezettnél hamarabb a szabijaimat (most, még míg itton vagyok a gyerekkel), így pont jó lesz munkakezdésre, mert addigra lejár.
2011. szept. 7. 10:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, tényleg szüksége van rám, az elmúlt években csak vegetált a cég, mig nem voltam ott. (én vittem az egész irodát, a főnök csak néha bejárt). Most újítani és erősíteni szeretne (velem). Mondjuk jól esik nagyon... átvágni nem akar szerintem, csak annyira nincs tisztában a munkaügyi dolgokkal... én meg még sosem voltam gyesen, szóval ez a gyesről való vissza a munkába nekem is újdonság.
2011. szept. 7. 10:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Sőt, igazából rendes, mert egy másik kisvárosba kell átjárnom majd, nem a saját városunkban, és mondta, h ad egy céges autót, nem is kell a sajátomat használni.
2011. szept. 7. 10:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó, hogy sikerült megoldani.


Ki úgysem fizethetné, de hallottam olyan anyukáról, aki szabi alatt "dolgozott" már, és neki a fizut adták zsebbe, plusz kapta a szabira is a fizut, dupla pénz.

De sajna olyan is van, akit így lehúznak...

2011. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!