Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnénk. Vállalhat...

Gyereket szeretnénk. Vállalhatjuk így is? Vélemény?

Figyelt kérdés

Most úgy általánosságban vagyok kiváncsi a véleményekre. Én 21 múltam,párom 25 éves. Gyereket szeretnénk,de: albérletben élünk,csak párom keres(de ebből 2-en kijövünk).Szülőkre valamennyire számíthatnánk,bár azt mondják túl fiatalok vagyunk. Tudjuk,de mi nem szeretnénk még 5-6 évet várni.Én levelezőn tanulok,még 2 évem van vissza a suliból,közben így jöhet a baba is.Az ismeretségi körben sokan sokkal rosszabb körülmények közé vállalnak kicsit,minket pedig mindenki lebeszél róla,mondván,nincs rá pénzünk és hülyék vagyunk ha így vállalunk gyereket.Mindig azzal jönnek,hogy várjam meg még lesz munkám.1,5 éve nem kapok munkát,legfőképpen azért mert tanulok még(hiába csak levelezőn),nem akarok még annyit várni,hogy végezzek és dolgozzak is pár évet.

Párommal 5 éve vagyunk együtt,egy ideje már jegyben is járunk,a kapcsolatra lehet alapozni.Csak a pénz kérdéses. Őszinte véleményeket kérek,nem mocskolódást!


2011. szept. 7. 18:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Mi ugyanilyen körülmények közt vállalunk babát, csak egyenlőre sajnos még nem jön.

Férjem keres egyedül havi 80ezret és albérletben élünk.

Igaz, én már 30 éves vagyok, eddig vártam, ezek után már nem vagyok hajlandó tovább halogatni a gyermekvállalást, ráadásul legalább kettőt szeretnénk.


Mondjuk az is igaz, hogy ha csak 21 lennék, akkor tuti, hogy várnék még vele.

Mi is szerettük volna hamarabb is, de az anyagiak miatt vártunk, hátha jobb lesz a helyzetünk.

Nem lett...

2011. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

én a lebeszélőkkel értek egyet. volt már annyi munkaviszonyod, hogy kapj valamilyen anyagi támogatást? gyes, vagy ilyesmi?

belekalkuláltad, hogy ha lesz egy kis gyereked, még nehezebb lesz munkát kapnod?

és akkor mikor vesztek saját lakást? mert ha most jön a baba, akkor kb albérletben maradtok még vagy 20 évig, hacsak a párodnak nincs nagyon-nagyon jól fizető állása...

kiszámoltátok, hogy a mostani életszínvonalatokon élve mennyi pénzetek marad a hónap végére? mert ha mondjuk mind elfogy, akkor miből lesz a gyereknek pelenka, ruha, gyógyszer ha beteg?

rengeteg ilyen kérdést meg kell még válaszolnotok, mielőtt babátok lesz...

2011. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vállalják 1 kereset mellé,vagy albérletbe a babát! Gondolom,Neked most semmilyen juttatásod nincs! Akkor segítek számolni: párod fizuja+ 25000 gyes,+12200 családi+ a család támogatása. Én vállalnám,de az én vagyok!

Az első pár év annyira nem gáz pénz kérdésében,mert alig kell valami-a legdrágább cucc a babakocsi,kiságy. A ruhákat lehet turiból is venni,és az olyan dolgok,mint a cumisüveg,csőrös pohár.. pár száz forintos tételek.A tápszer dobhat némit a költségeken,de az,amit a baba után kaptok bővel elég,plusz,gondolom azért néha a család is meglepne 1-2 ruhadarabbal,vagy játékkal! Az a fontos,hogy ne akarjatok szó szerint mindent megadni a gyerkőcnek,ne a legjobb dolgokat akarjátok Neki!! Ha megelégszetek a közepes,alacsony árú dolgokkal,akkor gond nélkül fel lehet nevelni egy gyermeket!

Az iskola kezdés kerülhet még sokba,de ha továbbra is csak 1 keresetből éltek majd,akkor igényelhettek támogatásokat,mint pl a gyermekvédelmi támogatás,ami biztosítja az ingyenes tankönyvet,és étkezést az iskolában. Ha nem akartok igényelni ilyet,de nem lesz pénzetek a tankönyvekre pl.akkor (TÖRVÉNY ÍRJA ELŐ TÖBB ÉVTIZEDE!!) azt az iskola felé,írásban jelezni kell,és kötelesek hitelbe oda adni nektek a tankönyveket. Most hírtelen ennyi biztató dolgot tudtam össze szedni :-D



Üdv:2gyerkőcös,39hkm.

2011. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Nektek kell tudni, hogy el tudtok -e még tartani egy kisbabát és a vele együtt járó felszerelés költségeit. Sokak már sokkal fiatalabb korba vállaltak gyereket, meg a 20 as éveket mondják a legjobb kornak a gyermekvállaláshoz.

Bizonytalan anyagi körülmények közé azonban nem tanácsos a gyerekvállalás. De mi is ugyanígy vagyunk mint Ti. Mi várunk még 1-2 évet, hogy biztosabb legyen, bár ha bizonytalan lenne is, inkább az én számból venném el a kenyeret, és a gyerek nem szenvedne hiányt semmiben.

Meghát kapnátok egy kevés gyest meg miegymást...

Ti érzitek mekkorák lehetnek a határaitok. :)

2011. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

ha most jön a baba,akkor: csak gyest kapsz-25e-,ha rosszul leszel terhesen,nem biztos h bírod a sulit, a bejárást,a vizsgákat-nekem abba kellett hagynom. DE: nayon jó munkahelyem volt,2oo-at kerestem. mi is albérletben kezdtük,de mivel volt keresetünk,nem volt gond. azután vettünk egy kis lakást hitelre. nekem már 2 babám van, és most tanulok újra,h a 2. is már 3 éves.


a gyerekvállalás nem egyszerű dolog,akármennyire nem pénzfüggő szted,sajnos az. mert sokminden kell neki,és a 25e ft-os gyes nemsok mindenre elég. legalább 1 évet dolgozz,h legalább legyen meg indulásnak,ami kell a babának,és h ne csak a gyest kapd.


tudom,nehéz várni ha benne van az emberben a vágy,de tényleg felnőtt módjára,valamennyire biztos alapokra kell gyereket vállalni

2011. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Kedves 2 gyerkőcös kismama! Köszönöm szépen :)
2011. szept. 7. 19:06
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: ha vállaljátok a babát,akkor javaslom,hogy hó elején vegyetek 150 db pelenkát,az tuti elég,2 csomag popsitörlőt- ez is tuti elég egy hónapra! Hó elején csináljatok egy listát,és egész hónapra vegyétek meg az élelmiszereket,tisztálkodási szereket,húst... ami a bevásárlás és a csekkek kifizetése után megmarad,azt osszátok be egész hónapra. Nem lesz pelus gond! :-D
2011. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
A mai világba mikor lesz jó megélhetés stb? Ha ezen múlna sosem születne senkinek se gyereke... a mostani bizonytalan megélhetésben. Mégis sokan vállalnak babát.
2011. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Ami a legfontosabb egy gyereknek,az nem a pénztárcábn van.persze,szükség van anyagi biztonságra is,de ha valóban szeretnétek a picit,biztos vagok benne,hogy mindent megadtok majd neki,amire szüksége lesz.Amikor mia férjemmel úgy döntöttünk,jöhet a baba,még mindkettőnknek külön volt lakásunk,egy balatoni nyaralónk,biztos anyagi hátterünk.aztán elvesztette a munkáját,a nyaralót el kellett adni,és az én lakásom is ugrott egy sajnálatos családi esemény miatt-nem részletezem.most teljesen átlagos anyagi körülmények között élünk,igaz szerencsések vagyunk,mert saját lakásban,és várjuk a 2. babánkat.ezzel csak azt akartam mondani,hogy még az anyagi biztonság is fordulat nagyon gyorsan bizonytalansággá.és mi arra a garancia,hogy 3-4-5 év múlva jobb lesz??a pici nem fog megharagudni,ha nem a legdrágább aventes üvegből kapja a kajcsit,vagy nem fischer price jáátékokkal játszik,nyugi.csak okosan:)
2011. szept. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy milyenek az igenyeitek, mennyire vagy izgulos a penz miatt (a hianya miatt), mennyire szereted magadat bebiztositani.

A jelenlegi helyzettol rosszabb nem lesz eleinte, mert a gyerek minimalis koltsegeit fedezi a gyes es a csp, viszont egy valamit gondolj at: gyerekkel egyutt az ember mar sokkal jobban izgul amiatt, ha csak napi 500 forint koltopenz marad mondjuk, mert barmikor, barmi tortenhet, lehet, hogy masnap 4 ezret kell a gyogyszertarban hagynod, vagy epp hasmenos jarvany idejen lesz olyan honap, amikor 2x annyi pelenka kell, sorolhatnam meg boven.

Szoval gyerekes no mar sokkal jobban izgul, hogy minden ugy lesz-e, ahogyan ki van szamolva.


De ha en lennek a helyedben, akkor nem vallalnam egyenlore. Nagyon fiatal vagy. Mi alberletbe vallaltunk 2 gyereket, de mindkettonknek stabil es igen jo munkahelye volt, nem izgultam sem a kelengyen, sem utana a havi kiadasokon. Nekunk az egyeb igenyeinkbol sem igazan kellett leadni, ami nekem megnyugtato.

Es nem vagyok sem karrierista, sem idosebb, 25 es 26 evesen szultem, a csaladom a mindenem, de en szeretek jol es biztonsagban elni, szoval nalunk a stabil munkahely meglete alapveto kovetelmeny volt.


De ezert is irtam, hogy nem vagyunk egyformak, te tudod, hogy mi lenne nektek a jo.

2011. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!