Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket szeretnénk. Vállalhat...

Gyereket szeretnénk. Vállalhatjuk így is? Vélemény?

Figyelt kérdés

Most úgy általánosságban vagyok kiváncsi a véleményekre. Én 21 múltam,párom 25 éves. Gyereket szeretnénk,de: albérletben élünk,csak párom keres(de ebből 2-en kijövünk).Szülőkre valamennyire számíthatnánk,bár azt mondják túl fiatalok vagyunk. Tudjuk,de mi nem szeretnénk még 5-6 évet várni.Én levelezőn tanulok,még 2 évem van vissza a suliból,közben így jöhet a baba is.Az ismeretségi körben sokan sokkal rosszabb körülmények közé vállalnak kicsit,minket pedig mindenki lebeszél róla,mondván,nincs rá pénzünk és hülyék vagyunk ha így vállalunk gyereket.Mindig azzal jönnek,hogy várjam meg még lesz munkám.1,5 éve nem kapok munkát,legfőképpen azért mert tanulok még(hiába csak levelezőn),nem akarok még annyit várni,hogy végezzek és dolgozzak is pár évet.

Párommal 5 éve vagyunk együtt,egy ideje már jegyben is járunk,a kapcsolatra lehet alapozni.Csak a pénz kérdéses. Őszinte véleményeket kérek,nem mocskolódást!


2011. szept. 7. 18:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
31%

kutyától máris vegyél búcsút,rengeteg fertőzést összeszedhetsz tőle a mi árt a babának,és amit rá költöttél eddig máris mehet a babának félre.


viszont akármennyire nem számít a pénz-szted- sajnos jöhetnek váratlan kiadások,ha ne adj isten valami baj van a picivel? barátnőméknél semmi extra nem volt, "csak" tornára kellett járatni-x ezer. ha refluxos,vagy allergiás-x ezer.


felelőtlenül,legalább 1-2százezer ft tartalék nélkül nem szabad vállalni a babát.


ha már annyira felnőttnek érzed magad,akkor nyelj egyet,és kezdj el félretenni,halassz a suliban és menj el dolgozni-még a mekiben is megkeresel 1oo-at,és akkor mindjárt nem csak gyest kapsz.


ne haragudj meg de azt írod h le tudsz mondani dolgokról,de mégsem teszed: egy kutzára költesz havi ezreket,suliba jársz,pedig írod h ezért nem találsz melót,albérletben laktok-miért nem szülőkkel,h még többet spórólj??


a babázás nem olyan heppi dolog mint hiszed,igenis fel kell készülni rá

2011. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Azért nem lakunk a szülőkkel,mert nem tehetjük meg.egyik helyen sincs hely.Hova menjek? A kishugom szobájába? vagy párom valamelyik tesója mellé? A kutyáról meg nem mondunk le,ez butaság,mert máshol is van kutya és semmi gond nincs.A kutyára szinte semmi nem megy el,mert nincs mire(kivétel néha az oltások). A kajája olyan filléres dolog,hogy akkor annyival kevesebbért főzök ételt). A suliban nem fogok halasztani,mert úgyse vesznek fel dolgozni,már próbáltam,mikor az előző sulit otthagytam év közepén,de semmi nem jött össze,szóval könnyű ezt mondani,csakhogy nem mind ilyen egyszerű. A tartalékkal kapcsolatban igazad van,most lehetőségünk lesz hogy félre tegyünk valamennyit,megtesszük,mert jól jöhet,ha bármi nem tervezett kiadás lenne.
2011. szept. 8. 18:20
 23/34 anonim ***** válasza:
73%

Hát próbáld meg!

Arról viszont ne nagyon álmodozz,hogy a te 20-21 barátnőid majd figyelembe tudják venni,hogy te terhes vagy!:) Nagy ritkán fognak csak úgy szervezni,hogy neked jó legyen!

És nem azért,mert nem akarnak,csak még nagyon fiatalok és fingjuk sincs milyen terhesnek lenni. Az én 30 éves barátnőim sem nagyon érzik át, pedig imádnak!

Annyit én a helyetekben várnék,hogy egy 100 forint legyen a kezdéshez. Mert,ha még mindent kölcsön is kapsz, akkor is kell ennyi! Sajnos tényleg a semmire nem lehet gyereket vállalni. Ill. lehet, csak az a kisebbségnél divat!

2011. szept. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Kutyától meg ne válj!!

Ha 3 havonta féregtelenítitek, megkapja az oltásait, semmi bajotok nem lesz tőle.

Tudom, nekünk is van kutya lakásban és a gyereknek semmi baja.

Sőt, az ilyen gyerekekből nem lesz allergiás, asztmás, akit nem óvnak a széltől is ergo pénzt spórolsz :))

A gyereknek muszáj találkozni némi kosszal, nem hal bele, megerősödik, felnőttként hálás lesz érte.

2011. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg, nem mocskolódásból (ahogy kérted), de irtó naív vagy! Hogy majd úgy is mehetsz bulizni, meg nyaralni, ha már meg lesz a babád??? Felejtsd el. Barátaid este mennek bulizni, amikor kicsid sír a foga miatt. Így máris kimaradsz egy-két estéből, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy nem tudod tartani velük a tempót. Nyaralás gyerekkel? Nem úgy van az, hogy fekszek a strandon, süttetem a hasam. Szal1adgálszt a gyerek után, reménykedsz, hoyg en kapjon napszúrást, mert csak nagy üvöltözések után tudtad 14.00kor bevinni a napról. Én nem írok Neked a pénzrőr, írtak eleget, csak szerettem volna, hogy kicsit reálisan lásd ezt az "ugyanúgy élem az életem mint azlőtt" dolgot!

És én is igencsak fiatal anyukának számítok a magam 25évével!

2011. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
65%

hát igen,utolsó jókat ír! a fiam 4 a lányom 2 de a nyaralás csak úgy nyaralás h valamelyik mama is jön és babázik. és ki tudja a gyerek nem biztos h azt szereti amit te. csak 1 példa: balaton. fiam apával vízben. mi is indulunk. lányom ordít: nem akajom!!! séta,pancsi helyett. aztán éhes lett,amjd álmos.mire lefektettem,megjöttek a fiúk. esti elalvás máshol?? hát,necces. gyerektelen barátnők? nekünk a társaság 2/3-a eltűnt,mert nem értették h miért nem úgy élünk,mint a gyerekek előtt.


valóban naiv vagy,és korátsem felkészült a gyerekvállalásra,fogalmad sincs mivel jár. és nem elsősorban az anyagiakra gondolok,meg azt már előttem kivesézték.


engem is ért pár meglepetés,pedig én 3o évesn szültem.


ne haragudj,de nem vagy még érett

2011. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

és még 1: az él úgy mint azelőtt,aki bébiszitterre,mamára hagyja a gyereket. én is ismerek olyat,akinek az anyja neveli igazából a gyereket: reggel átmegy,etet,fürdet,altat. lány jön-megy. hétvégékre elutaznak. gyereknek 2 szobája van. még csak 2 éves,de az ovi,suli kiválasztva: nem az alapján h mi a jó,hanem h mi van közel a mamához. és bölcsibe jár már 1 éve


na ő pont úgy él mint azelőtt.


szóval ne ájulj el amikor sztáranyukákat látsz akik fitten,kipihenten partiznak pici baba mellett. mert ők nem sokat vannak velük.


de ha te akarsz a gyerekkel lenni mindig,24 órában,akkor arra fel kell készülnio,mert akármilyen szép is,egy daráló,amit jól kell tudni kezelni,mert ha nem,kikészíthet.


erre kell megérni,felkészülni,főleg lélekben és anyagilag is

2011. szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom miből is döntitek el ismeretlenül hogy nem vagyok elég tájékozott vagy felkészült? onnan,hogy nem regéltem el oldalakon át,hogy tudom mivel jár az egész??? van kicsi a családban,láttam és tudom mivel jár!! Nem azt kértem,hogy beszéljetek le vagy rá,csak a véleményt.Az pedig szerintem igencsak elhamarkodott dolog,hogy RÓLAM alkottok véleményt ismeretlenül.Elfogadom,ha valaki nem ért egyet velem,mert ez így jó! De azt nem,hogy csak úgy általánosságban ítéltek meg,mert én is biztos olyan vagyok mint ti,vagy mint a többi 21 éves egyetemista.Félre értettetek,én nem akarok majd ugyan olyan életet élni,mint eddig,inkább valamennyire hasonlót.Azt meg neki ne mondja,hogy a gyerek miatt az nem megoldható.Számos jó példa van rá a környezetünkben,a hozzáállás sem mindegy. A barátaimat sem ismerhetitek,tudom,hogy eltűnik majd egy részük,de van aki nem,és szert teszek új kapcsolatokra is anyukaként.Elhiszem hogy nem leányálom,de ha ti anyukák ilyen rosszul látjátok a helyzetet,ott valami gubanc van!!
2011. szept. 9. 13:38
 29/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem, fogalmat sincs milyen lesz! Ilyet ne is jelents ki! Még én sem tudom, mert az elsőt várom. Ilyet csak az mondhat, akinek minimum egy gyereke már van!
2011. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
nem jelentem ki,akkor maradjunk annyiban,hogy sejtem.Teljesen felkészülni soha semmire nem lehet! nem olyan szegénységbe vállalom,hogy gondot okoz majd az is,hogy mit adjak neki enni.Láttam anyukámat,hogy mit meg nem tesz a kishúgomért.Ott voltam/vagyok mellettük,rengeteget segítettem és ezáltal anya is nekem.Sikerült nem egy olyan szituációra felkészítenie,amire senki nem tudna,csak akkor ha a családban baba van.Nem mondom,hogy mindennel,de amivel lehet és tudok megbirkózok.Lesz segítségem is,arról pedig teszek,hogy még felkészültebb legyek,mire tényleg odáig jutunk,hogy jön a baba.Lehet,hogy nem az én gyerekem,csak a tesóm,de tapasztalatszerzésben sokat segített,nem voltam már kis tini,mikor jött a hugi.Tudom,hogy megint más lesz mikor a sajátomat fogom a karjaimban és nekem kell gondoskodni róla.De tényleg mindenki felkészült anyuka aki bevállalja a gyereket,mert van pénz és stabil kapcsolat?
2011. szept. 9. 13:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!