Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ehhez mit szóltok? Teljesen...

Ehhez mit szóltok? Teljesen ledöbbentem, hogy van ilyen.

Figyelt kérdés
egy magyar család,apuka iszik,nem dolgozik,anyuka nem dolgozik,6 gyerek.ma közelről láttam őket egy faluba a "házukba"-épp az udvaron voltak.a gyerekek olyan koszosak voltak,hogy le sem lehet írni,az egyik gyerek a háztetőn volt! a másik a kerítésen!a gyerekek 1-7 évesek voltak.volt olyan aki félig volt felöltözve.a ház" ablaka betörve,háznak igazán nem nevezném az épületet...anyuka a házból kiabált kifelé:" ma megöllek benneteket,a véreteket fogom felmosni" eddig birtam nézni és hallgatni....jajj le kellett írjam,hogy van ilyen ma magyarországon!
2011. szept. 10. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Mondanod sem kell, hogy romák. Egyébként meg nem családi ügy, hanem közügy. Névtelenül próbálj jelezni a gyámhatóság felé, ez nem állapot.
2011. szept. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ava87 ***** válasza:
89%
Ez sajnos nem újdonság.
2011. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem is kevés. Örülj neki, ha eddig nem láttál ilyet.
2011. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
"Mondanod sem kell, hogy romák." Kedves első, úgy tűnik, az előítéleteid miatt már az értő olvasás sem megy. Biztosan nem véletlenül hangsúlyozta ki a kérdező, hogy magyar család.
2011. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És még hány ilyen van!Ha csak most láttál ilyesmit először, szerencsés vagy!Én, pedagógusként talán ennél cifrábbakat is tapasztaltam... sajnos.
2011. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Hopsz, valóban. Egy "magyar" család, elsiklottam felette, mert a magyarországi család lobogott a szemem előtt. Függetlenül ettől durva....
2011. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Van, nem is egy.

Mikor én szültem, akkor a pathológián feküdt egy nő (2 napot feküdtem bent és is, szobatársam volt). 35 éves volt. A 16. terhessége volt, a 14. gyereke, mert egyet elvetetett, egy pedig meghalt, és nincsenek benne ikrek, a legidősebb 17 éves volt akkor. Jött vizitelni az egyik főorvos asszony, jól le is hordta. Vagyis kérdezte, hogy tényleg ennyi gyereke van, és ennyi terhessége volt már? Mondta, hogy igen. Erre a doki: akkor a férje biztos jól keres, ha ennyi gyereket el tudnak tartani. Mondta, hogy a férjének nincs munkahelye, szociális segélyen van. A doki erre szólt be neki elég durván.

Nálunk anno építettek szociális házakat (összesen 4et). 3 tök jó állapotban van, már megvásárolták az akkor beköltözők. Egy viszont totál lelakva, ablakok nincsenek, ajtó van, de zár nincs benne, villany nincs, semmi sincs benne, mert ami mozdítható volt, azt eladták. Ebbe a házba folyamatosan változnak a lakók. Az egyik kiköltözik, beköltözik a másik, de mind illegálisan, önszántukból. Most akik beköltöztek, van 2 gyerek, az egyik 3 év forma, egy még karonülő, de a csajszinak már megint gömbölyödik a hasa rendesen. A kicsi állandóan az ölében van, és egymás után szívja a cigit. A múltkor megjegyeztem épp a páromnak, hogy ezekhez nem jár védőnő? Nincs senki, akinek ez szemet szúr?

2011. szept. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És még hány ilyen van.....

Ezek az "emberek" elég sötétek, függetlenül attól, hogy milyen a származásuk. Simán párhuzamot lehet vonni az értelem, a viselkedés és a felelősségvállalás között. És az a baj, hogy ők elhiszik, hogy ez így normális.

2011. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
ó, de hány van! Nemcsak a cigányok viselkedhetnek így, hanem pár lecsúszott magyar család is. Némelyik roma család sokkal normálisabban viselkedik. Ez nem etnikumi sajátosság.
2011. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány és hány ilyen családod ismerek, egész települések vannak, ahol így élnek roma és nem roma lecsúszott családok. Szörnyűűű. És a legszörnyűbb az,hogy változtatni sem akarnak rajta, nekik így megfelel.

Gyámügy???? Ne haragudjatok de tudom nagyon jól, ez VICC. Nem megoldható velük semmi. Ismerek olyan roma családot,hogy 4 gyerek, mind a négy beteg, egy teljesen vak, a másik 3 egy szemére, és egyéb genetikai betegségek, patkány a lakásban,udvaron,messziről érezni ha az utcán közlekednek stb stb...sorolhatnám.

Tudnék még cifrábbakat mesélni SAJNOS!!!

2011. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!