Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kezelnétek azt, hogy van...

Hogy kezelnétek azt, hogy van a családban még egy kis baba és neki állandóan versenyeznek velünk, hogy kinek a babája tud többet?

Figyelt kérdés
Elég rosszindulatúak is. Mi nem versenyzünk velü, mert minden baba úgy fejlődik ahogy neki kell. De ők tényleg kiborítóak.
2011. máj. 31. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Egyik fülön be, másikon ki.
2011. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
még szándékosan ki is emelném, hogy mit tud jobban az ő babája, mint a tiéd. Hagy érezze, hogy micsoda zseni gyereke van. Magamban pedig megpukkadnék a nevetéstől!:-)
2011. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Dicsérgetném a másik babát, de soha nem húznám le a sajátomat sem, csak elismerném, ha valamelyik hamarabb tud ezt-azt.


De amúgy meg nem törődnék túlzottal a dologgal, mert nincs nagy jelentősége, mindegyik gyerek más, van, amelyik mozgásban, van, amelyik beszédben stb.

2011. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%

nehéz. hétvégén jöttek a rokonok, hogy az ő babájuk 1 hónaposan már átfordult. nem akartam mondani nekik, hogy ez nem azt jelenti, hogy szuper baba és nobel díjas lesz, hanem sokszor a gyors fejlődés és hogy előbb csinál dolgokat pont hogy rossz, mert pl. feszesebb izomzatra utal, amit gyógytornával fellazítanak. ha nem akkor később ez gátolhatja a többi mozgásfejlődésben, és ezt nem én találtam ki, hanem gyermekgyógyász és dévénytornás mondta.

szóval mindig gondolj erre :)

ja, és Einstein 4 éves koráig nem beszélt.

2011. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon sok mindennel tudok így lenni, hogy az egyik fülemen be a másikon ki, de ez egy olyan dolog, amivel nem.


Igen, vagy kihangsúlyoznám, hogy az enyém mit tud jobban (Bár akkor én se vagyok jobb, mint a másik), vagy elbeszélgetnék erről a szülőkkel. Megmagyaráznám nekik, hogy ez az a téma ami engem nem érdekel.

2011. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Jót nevetnék rajta és hülyéskednék velük.

(tényleg? Na, ne mondd? ....)

2011. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is van egy kedves barátnöm aki folyton azt probálja bemesélni nekem hogy az ő 6 honapós babája (7,5 kiló), majdnem akkora mint az én 15 honapós lányom(10 kiló)nővésre.Na...hát vannak ilyenek, engem is kicsit zavar.
2011. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy megoldás, ha akkora orbitális hülyeséggel kontrázol, amin mindketten elnevetitek magatokat.
2011. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Hát ha ő úgy nyilvánul meg,hogy, azt érzed,válaszolnod kell rá mert elvárja,akkor én így csinálnám:


"Nahát,tényleg csinálja már ezt vagy azt? Az enyém még nem. Nem aggódom emiatt,annyira különbözően fejlődnek,hogy szerintem óriási marhaság lenne összehasonlítani őket!"


A feltételes mód miatt nem veheti magára,hiszen te így nem rá mondod ezt,a túlzó kifejezés miatt pedig (óriási marhaság) rá kell hogy jöjjön,hogy ha ezt folytatja,akkor az ciki...


De aztán az is elképzelhető,hogy nem veszi majd észre magát.

2011. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Nallunk is van ilyen, raadasul a csaladba igy eleg sokszor osszefutunk. Kisfia egy honappal hamarabb kezdett el jarni mint az enyem ezt is koze tette es a kisfia mond vagy 4-5 szot az enyem meg semmit. Mindket gyerkoc 16 honapos lesz nemsokara (1 het kulombseg van koztuk). En barmit mondott tobbes szamban dicsertem vissza a gyerekeket csak az enyemhez odatettem valami mast. :) Pl mikor dicsekedett, hogy a kisfia mar jar en csak annyit mondtam, hogy: "Milyen ugyesek ezek a babak egyik mar jar a masik meg... (pl. tapsol, integet, szepen mosolyog...). Kis aranyosak." Nem samit, hogy az ove is csinalja ezeket. A gyerekem ne erezze, hogy o nem ugyes. Mikor mondta, hogy a kisfiam meg nem beszel mert az ove mar 5 szot tud. Akkor szinten mondtam, hogy :" Mennyire ugyesek ezek az aprosagok, egyik beszel a masik tancol (kisfiam imad a zenere mozogni)." Engem nem izgat kulonosen. En mindig egyut dicserem meg oket akkarmit is mond.
2011. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!