Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a védőnő azt mondja hogy...

Nittababy kérdése:

Ha a védőnő azt mondja hogy tápszeres babát csak 6 hónapos kortol táplálunk hozzá ti betartanátok mert már négy honaposan mindenki elkezdi? és ha nem tartanáltok be mit adnátok elöször neki? és hogy turmixszolva vagy hogy?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert megfordult a fejembe hogy elkezdem elöbb erröl neki nem kell tudnia
2011. máj. 24. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok jó véleményem általában nincs a védőnőkről, de ebben igaza van. Várd meg a 6 hónapot. A picik gyomrában még nincsenek azok az enzimek, amik képesek lebontani a szilárdat. Egész életében enni fog, azt a két hónapot már kibírjátok.
2011. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert az ő emésztőrendszere ugyanúgy nem feljett, sőt mivel nam kap anytejet még a védelmet sem kapja meg annyira.



A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak

2011. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden ilyen kérdéshez azt írtam eddig, hogy betartanám, mert bőven elég nekik is fél éves korig a tápszer, utána elég elkezdeni a hozzátáplálást. Ezzel a véleménnyel általában egyedül maradtam, és mindenki az ellenkezőjét írta, mert nem hízott a gyerek, a tápszeres nyugodtan kaphat már 3-4 hónaposan gyümölcsöt, főzeléket... ha kell, válts tápszert, de a hozzátáplálás valóban ráér még:)
2011. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár anyatejesek a gyerekeim, de ha tápszeresek lettek volna, akkor is megvártam volna a 6 hónapot.

Az emésztőrendszere ugyanúgy fejlődik a tápisnak és a szopósnak is, nem is értem, miért kezdik előbb a tápisok. De hátha majd itt valaki leírja nekem.

2011. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mi négy hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. meg volt őrölve mindenért, amit mi eszünk, nagyon igényelte az új ízeket. almával, sárgarépával, krumplival és sütőtökkel kezdtünk, és azóta is nagyon nyitott minden újdonságra, új ízre. most 1,5 éves, nem válogatós, soha nem volt még beteg, nem allergiás semmire.

úgyhogy én azt gondolom, ésszel, óvatosan, megfontoltan 4 hónaposan el lehet kezdeni, ha ő is akarja.

2011. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerinte egy 4 hónapos még nemigen igényli az új ízeket, ő még a vsszöget is nnalogatja(ná), ha az kerül(ne) a keze ügyébe.

A lányom-anyatejes volt és van- 6 hónapig csak tejet kapott, maximálisan NEM váogatós.

2 éves múlt és hihetelen jó az étvágya

2011. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok, azt nem írtam, hogy nálam az első gyerek 4 hónapig csak anyatejet kapott, utána jött a tápszeres pótlás, majd 6-7 hónapos korától a kóstoltatás. (alma, barack, banán, stb.)

A második és harmadik gyerekem tápszert abszolút nem látott, 6-7 hónapig csak anyatejesek voltak, utána kezdtem hozzátáplálni. Nem válogat egyik sem, ennek ellenére sem. Nem értem, hogy miért kell ennyire sietni, semmiről nem késtek le a 4-5 hónapos gyerekek.

2011. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Az én lányom is tápszeres. 4 hónapos kora óta kap reszelt almát, most 6 hónapos, és most jön majd a krumpli. Ez volt a gyerekorvos tanácsa, hogy 4 és 6 hónap között csak alma, aztán mehet krumpli, majd a répa...
2011. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fiam tápszeres, és mindkettőnél 6 hósan kezdtük el a hozzátáplálást. Ugyanis előtte az emésztőenzimjeik nem úgy működnek. Nálunk ez tudományosan is megvolt vizsgálva, hisz székletmintából kinézték. Csak a reflux miatt mindig kellett székletmintát vinni.

Teljesen fölösleges előtte mással etetni, de hát mindenki mást lát jónak. De ezek a tápszerek már tokéletesek, nincs szükség idő előtt hozzátáplálni.

2011. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tápszeres babámat 4 hónaposan kezdtem almával etetni, utána jött a barack, majd 5 hónapos korától a krumpli, répa, paszternák. A te döntésed, mit csinálsz, szerintem nem lehet uniformizálni, hogy ha most 4 hónapos korától elkezdem a hozzátáplálást, hű, de beteg gyerekem lesz. Én nem ismerek se pro se kontra tapasztalatot. A fiamnak semmi baja, a köv. babánál is ugyanígy fogok eljárni.
2011. máj. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!