Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nagy hülyeségeket...

Tényleg nagy hülyeségeket csinálok a babámmal kapcsolatban, vagy csak a barátnőm okoskodik? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Állandóan mindenre beszól, az eddigiek közül néhány:

-tápszeres a babám, nem sterilizálom a cumisüveget minden etetés után, csak naponta egyszer. Evés után rögtön elmosom, de szerinte sterilizálnom kéne

- minek viszem játszóra, még nem ül, úgyse csinálunk semmit. Tényleg, csak kiveszem a kocsiból és nézelődik, nézi a többi gyereket, van ott egy mini állatkert, megnézzük az állatokat, néha adunk nekik répát. Elvan, addig is, lát a világból valamit.

- ne tegyem már mikróba a tápszert. Erről tudom, hogy megoszlanak a vélemények, mindig gondosan ellenőrzöm utána a hőfokot, inkább kétszer teszem be, de kevesebb időre. De mindegy, nem is ez a lényeg, hanem hogy mindig mindenre megjegyzést kell tennie.

Holott nekem is van, ami tőle nem tetszik, de soha nem tennék rá megjegyzést (pl. én sose nyaltam le a gyerek cumiját és adtam neki úgy vissza, ha leesett a földre). Lehet, nekem is mondanom kéne, hogy észrevegye magát?

6 hónapos egyébként a lányom


2011. szept. 30. 11:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, amikor nagy hőség volt, kint a 2-3 hónapos babák bodyban voltak, ő hosszúnadrágot adott rá, és még meg is jegyezte, nehogy megfázz nekem, kicsikém, célozva ezzel ránk, hogy rajta rövidnadrág volt.
2011. szept. 30. 11:44
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan beszólogatnak, és legtöbb esetben észre sem veszik magukat. Nem biztos, hogy rosszindulatból teszi, főleg ha jó barátnők vagytok.

Mondd el neki, hogy neked erre nincs szükséged, köszönöd a tanácsait, de egyedül is boldogulsz, és ha valami kérdésed van, akkor majd kérdezel tőle.

Nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy visszavágj (bár úgy olvasom nem is vagy olyan). Inkább csak szólj neki, hogy neked ez nem esik jól, ne szóljon bele abba amit csinálsz. Ha tényleg jó barátnőd, akkor ezen nem fog megsértődni.

Amiket írtál, én nem tartom hülyeségnek, én is hasonlóképp csináltam.

2011. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedvesen, de határozottan (kicsit viccesen) mondd meg neki, hogy szerinted ez így oké, te sem szólsz neki, ha lenyalja cumit. Az, hogy merre sétálsz, miért nem mindegy? A cumisüvegeket meg én sem főzném ki minden evés után (mi nem használtunk)
2011. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A sterilizálásról nem tudok mit mondani. Az én babám anyatejes, havonta 1-2 alkalommal kap cumisüvegből enni, mikor apa eteti, mert el kell mennem. A cumis üveg steril mindig. Bár elég sokat fejek, és bár minden alkalommal sterilizálom az eszközöket, ez elég fárasztó, de az én lányom még csak 2 hónapos és nagyon hasfájós, így nem merek kockáztatni. Játszótérre viheted nyugodtan, én is vinném, de nálunk nincs játszótér. A mini állatkert is jól hangzik.

Szerintem ne foglalkozz a véleményével, sokan túl okosnak hiszik magukat, főleg, ha idősebb a gyereke a tiédnél. De nekem már azok is megakarták mondani mit tegyek, akiknek nincs gyereke, csak könyvből ismeri a babákat.

2011. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem, én soha semmire nem reagáltam inkább, mert elég sértődékeny. Én kezdem úgy érezni, hogy a barátságunk rámegy a babázásra. Kár érte, mert évek óta együtt is nyaraltunk.

Egyszer finoman mondtam, higgadtan, hogy én meg úgy tudom, ezt lehet így, de mindegy is, mindenki másképp csinálja. Na már vágta a pofákat.

Én nem értem, az anyák kifordulnak magukból, ha anyák lesznek? Én nem érzem, hogy ilyenné váltam volna.

2011. szept. 30. 11:48
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem tipikusan azok a dolgok, amit mindenki másképp csinál, de valahogy mégiscsak felnőnek a babák.

Én például a cumisüveggel meg a játszóval kapcsolatban veled értek egyet, a mikróval meg a cumival kapcsolatban meg vele. De gyanítom, teljesen mindegy. Nem lesz a babának egyik verziótól sem semmi baja.

2011. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ő baktérium háztartása eltérő a babájáétól.A legrosszabbat teszi a cumi nyalogatásával,vagy talán ugyanolyan,ha egyszerre fürdenek!Babádnak levegőznie kell,hogy te ezt hol teszed(nem a fő út mellet )magánügy.A túl öltöztetés nagyobb baj,mint az alulöltöztetés.Biztos,hogy a barátnőd?
2011. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha valakinek az alapstílusa ilyen, akkor lesz kötekedős és beszólogatós. A gyerek téma sokszor felerősíti ezt, de akkor is kell egy stílus ehhez, hogy állandóan okoskodjon valaki. Gondolom ő az életben is mindent jobban tud. Nekem is van egy ilyen barátnőm. Neki még nincs gyereke, de nagyon meg tudja mondani a "tutit". Már rászóltam párszor, mert untam. Ennek az lett az eredménye, hogy megsértődött és azóta alig beszélünk. Viszont már nem bánom. Ha ő nem ért meg engem, és nem fogadja el miként nevelem a lányom, akkor nem is igazi barátnő. Így mióta nem sokat beszélünk, nem is vagyok tőle ideges és sokkal jobban érzem magam. Az igazi barátnőim pedig mellettem állnak. Ha valamit hülyeségnek tartanak, akkor megmondják, de nem okoskodnak egész nap és nem akarnak mindenáron megváltoztatni.
2011. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha megsértődik, és nem lehet neki finoman a tudtára adni, hogy köszönöd, de te így gondolod jónak, amit csinálsz, akkor előbb-utóbb itt problémák lesznek. Én a mikrót alapvetően elkerülöm, de nemcsak a gyerekemnek, hanem magamnak is. Inkább gázon megmelegítek valamit, nem szeretem nagyon a mikrót. De sosem sterilizáltam a cuccokat, rendesen elmostam, de úgy gondolom, hogy ha túl steril környezetben van, akkor később lesz beteg minden apró kis bacitól. És a játszó nagyon is jó dolog, hadd nézelődjön. Ismertem olyan gyereket, aki állandóan otthon volt, nem volt emberek között, és jött egy korszaka, amikor félt az emberektől. Szerintem a tied nem fog félni, és biztos érdekes neki, amit lát ott, gyerekek, játszanak, játékok, mozgás stb. Én nem nagyon adtam más véleményére.Szerintem te is csináld úgy, ahogy gondolod.
2011. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

11.55, épp a napokban gondolkodtam el ezen a kérdésen.

Lehet, hogy már rég nem az...

2011. szept. 30. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!