Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nagy hülyeségeket...

Tényleg nagy hülyeségeket csinálok a babámmal kapcsolatban, vagy csak a barátnőm okoskodik? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Állandóan mindenre beszól, az eddigiek közül néhány:

-tápszeres a babám, nem sterilizálom a cumisüveget minden etetés után, csak naponta egyszer. Evés után rögtön elmosom, de szerinte sterilizálnom kéne

- minek viszem játszóra, még nem ül, úgyse csinálunk semmit. Tényleg, csak kiveszem a kocsiból és nézelődik, nézi a többi gyereket, van ott egy mini állatkert, megnézzük az állatokat, néha adunk nekik répát. Elvan, addig is, lát a világból valamit.

- ne tegyem már mikróba a tápszert. Erről tudom, hogy megoszlanak a vélemények, mindig gondosan ellenőrzöm utána a hőfokot, inkább kétszer teszem be, de kevesebb időre. De mindegy, nem is ez a lényeg, hanem hogy mindig mindenre megjegyzést kell tennie.

Holott nekem is van, ami tőle nem tetszik, de soha nem tennék rá megjegyzést (pl. én sose nyaltam le a gyerek cumiját és adtam neki úgy vissza, ha leesett a földre). Lehet, nekem is mondanom kéne, hogy észrevegye magát?

6 hónapos egyébként a lányom


2011. szept. 30. 11:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi hülyeséget nem csinálsz, egyet leszámítva.


Minek neked ellenség, ha ilyen barátnőd van..... :D Itt látom a problémát.

Ne foglalkozz vele, no meg gondolkodj el rajta, hogy ez a barátság tud-e valamit nyújtani még nektek az egyet nem értésen kívül. A kicsit meg neveld úgy, ahogy Te jónak látod.

2011. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
naponta egyszer sterilizáltam a cumisüveget, a fiamnak semmi baja nem lett. Jól csinálod, ne foglalkozz vele. Ha beszól, szólj vissza.
2011. szept. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

- 80 fokra van állítva a meleg víz nálunk, minden etetés után abban mosom el jó alaposan a cumisüveget és kész. ha eszembe jut, akkor 2 hetente bevágom a mikrós sterilizálóba a cuccokat és ennyi.

6 hónapos a kislányom, nincs semmi baja, úgyhogy nem viszem túlzásba a sterilizálást orvosunk is ezt javasolta.

- a cumit lenyalni a legnagyobb butaság, egy csomó bacit bevisz a gyerek szájába. Nálam mindig van babavíz, ha leeseik az utcán a cumi akkor azzal mosom le, meg ha messzebb megyünk, van nálunk tartalék cumi is.

- a baba vizet a mikróban melegítem és utána teszem bele a tápszert. Összerázom, csuklón nézem, hogy milyen hőfokú és mehet a gyerkőcnek.

- néha mi is megyünk játszóra, szerintem nem lehet elég korán kezdeni a szocializálódást.

- egy szál bodyban és pelusban vészeltük át a nyarat, bár zokni mindig van a lábán, én elég felfázós vagyok, nem tudom örökölte e, inkább megelőzöm a bajt.


Én a helyedben megmondanám a barátnődnek, hogy nem vagy kíváncsi a véleményére, mert ő sem tökéletes, mégsem osztod neki az észt.

Ha ezen megsértődik, akkor nem is volt olyan jó barátnő.- Ennél különbet is lehet találni.

2011. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem az a baj, hogy eltér a véleményünk, mert ezek tényleg olyan dolgok szerintem, hogy ahány ház, annyi szokás. Én is azért nem szóltam a cumis dologról neki, mert az ő dolga, az ő gyereke, és tudom, hogy erről is megoszlanak a vélemények, ő így látja jónak, és nem akartam megbántani, mert tudom, hogy megsértődne. Ahogy nekem sem esik jól, hogy szerinte én állandóan rosszul csinálok valamit.

A játszóval konkrétan az a baja, hogy sok inger egy ekkora babának. Én nem hiszem, sőt, úszáson meg van bolondulva, hogy a többi baba kezét megfoghassa. :)

2011. szept. 30. 12:57
 15/16 anonim ***** válasza:
Akinek van 2-3..több gyereke, az addig ne vigye a nagyokat a játszótérre, amíg a legkisebb is nem lesz 1-2 éves, nehogy sok inger érje? Sőt, még játszótér sem kell, a tesók révén is sok inger éri!
2011. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, a kapott valaszokat nincs idom elolvasni, csak a te irasodat olvastam.

A baratnod ilyen tipus, meg van rola gyozodve, hogy o sz.rta a spanyolviaszt es mindent nagyon jol tud. Nincs ezzel gond egyebkent, mert tenyleg RENGETEG ilyen tipusu ember van, de sajnos sok esetben nincs meg a megfelelo intelligencia bennuk ahhoz, hogy felismerjek:

1. nem biztos, hogy valoban Ok a legjobbak a vilagon az adott dologban

2. ha igy is van, akkor sem biztos, hogy mas ezzel egyetert es kerdezes nelkul is kivancsi a tanacsokra.


Gyerekszules utan egyebkent ez a tulajdonsag irrealisan felerosodik, szinten tapasztalatbol mondom.


Amit tennek a helyedben:

elso korben konkretan megkernem, hogy melloze a keres nelkuli tanacsosztogatast, mert ez csak alcazott kritika, nem mas. Neked is van jozan eszed, van elgondolasod, van rutinod es pont annyira biztos vagy a sajat dolgodban, mint amennyiben o a sajatjaban.

Nem bunkon kell ezt mondani, de lehet akar szo szerint is, nyugodt hangon.

Ha ertelmes ember, akkor ezt elfogadja, par nap alatt megemeszti es minden rendben lesz.

Ha nem fogadja el, akkor megsertodik es kerulitek majd egymast, ami nem feltetlenul baj, mert idovel ugyanez megtortenne, csak joval nagyobb cirkusszal. (Ha tovabbra is ezt csinalja es te nem szolsz erte, akkor elobb utobb kiborul a bili es hangosan valtok meg egymastol.)

2011. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!