Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallott valaki olyan kisgyerek...

Hallott valaki olyan kisgyerekről, aki megfulladt félrenyelt ételdarabtól?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy bizarrnak tűnik a kérdés, de a kislányom nagyon megijesztett egyik nap. Úgy félrenyelt egy darab almát, hogy már kékült a kis arca, és nagyon nehezen tudtuk megszabadítani tőle. Hiába tudom, mit kell ilyenkor tenni, már én is kezdtem nagyon megijedni, hogy mi van, ha nem jön kis és itt hal meg a kezemben a kicsim. Azóta azon gondolkodom, hogy minden gyerekkel történik ilyesmi, és mindennapos dolog vagy tényleg komoly baj lehet belőle ? Mit gondoltok ? Mik a tapasztalatok hasonló helyzetekben ?
2011. okt. 2. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám mesélte, hogy anno kiskoromban kicsi híján megfulladtam, mikor félrenyeltem a paprikát. Nem tudom, mennyire gyakori, de előfordul - főleg, ha a kicsi nyeli a kaját, mint kacsa a nokedlit.
2011. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megijedni és alkalmazni kell bátran amit te is tudsz, hogy ököllel a gyomorszáját megnyomod felfele. Ha megijedsz természetesen baj lehet belőle. De azt hiszem amikor történik ilyen és már tényleg ott van az anya a baj küszöbén, akkor mindent megtesz és ezért nem fulladnak meg a gyerekek.

Nekem kétszer kellett "kinyomnom" a gyerekből a kaját, az egyik virsli darab volt a másikra nem emlékszem. először én is próbáltam, hogy lenyúlok a torkára, de nem öklendezte fel, hanem csak lilult és kerekedett a szeme szegénykémnek. Utána még a hátát ütögettem majdnem fejreforditva, aztán gondolkodás nélkül átkaroltam és megnyomtam a gyomrát úgy felfele.

De egyébként megfulladhat a gyerek, hisz nem kap levegőt.

2011. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Gyerekápoló vagyok.

Otthon egy kicsi (másfél éves) félrenyelt.

Próbálták kiszedni a falatkát, de csak jobban beljebb tuszkolták a szülők :(

Mentőt hívtak, de már agyhalál állapotában hozták be a kórházba :(


Fontos, hogy a szülők TUDJÁK, hogy mikor-mit KELL és lehet csinálni!


Lehet, hogy a segítségnyújtással csak rontanak a helyzeten, mint ezek a szülők :(

Vannak rövid tanfolyamok és minden friss szülőnek ajánlom!

2011. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a virslitől fulladt meg egyszer majdnem a lányom. Szerencsére hamar kijött a falat.

Egy kisfiu agyilag visszamaradott lett,egyszer mutatták a fókuszban,pedig előtte rendesen fejlődött,férlenyelt egy szőlőszemet,és sehogysem tudták kiszedni,mire kiértek a mentők ő is gyakorlatilag agyhalott volt:-(

HA VALAMI A GYEREK TORKÁN AKAD NEM SZABAD PRÓBÁLKOZNI KISZEDNI,MERT CSAK MÉG MÉLYEBBRE MEGY A DOLOG.

És egyébként szerintem is,ha már az a sok süket védőnő annyit rohangál a családokhoz feleslegesen,inkább a szülőknek tarthatnának elsősegély órákat.

2011. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tényleg nagyon ijesztő volt, mert egyedül voltam vele, és míg korábban mindig sikerült kiöklendeznie a félrement falatkát, ez most nagyon nem akart mozdulni. Hiába ütögettem a hátát, állítottam fejre, csak egyre kétségbeesettebb lett ő is. Mielőtt teljesen lefagytam volna még volt annyi eszem, hogy átszaladtunk az egyik jó szomszéd családhoz, ott is vannak gyerekek. Közben is fejjel lefele volt a baba és a hátát ütögetve próbáltam segíteni (így tanították nekem elsősegélyen). Talán az segíthetett elmozdítani az almát, hogy futottunk, mert mire kijött a lány meg az anyukája, és átvették, akkor kezdett el a babám köhögni, szuszogni majd sírni. Eltartott egy néhány percig mire már nem volt kékes az arcszíne. Borzalmas pár perc volt, nem kívánom senkinek... Mesélték a szomszédaim is, hogy az egyik náluk is elkövette, hogy a fél szilvát nyelte volna le keresztbe, és neki már sokkal lilább volt a kis feje, mire megszabadították tőle.

Egyébként én is azt hiányolom, hogy a szülőket kicsit komolyabban felkészítsék az igazi vészhelyzetekre a sok hülyeség helyett.

2011. okt. 2. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Anyukámhoz jár egy román nő(árus) és ő mesélte egyszer,hogy a testvérének a 3 éves gyereke egy almadarabot nyelt félre és meg is fulladt az anyja kezei között...:)


Az én lányom egy chipset nyelt egyszer félre.Hárman voltunk körülötte,de így is szörnyű volt az a pár másodperc,mire nagy nehezen kijött.Már ő is kékült.Azóta nem ehet olyan chipset,már tudja az egész család...

2011. okt. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én kisfiam 15 hónapos . Ma a gabonapelyhet rágcsálta egésznap csak úgy magába tej nélkül (nem most először) semmi gond nem volt , ügyesen megette . Aztán most este pedig a torkán akadt ! Én is ugyan azt tettem amit a legtöbbünk tesz ijen helyzetben , fejjel lefelé tartottam a hátát ütögettem és elég hamar kijött . Hála istennek nagyobb volt az ijettség , mint a baj , de természetesen ha a szülő nem tudja mit kell tenni vagy nincs a közelben mikor a baj van és nem cselekszik időben másképp is alakulhat ! Hát kb. 1 perc volt az egész mire kijött a gyereknek , de az én szívem még utána is úgy zakatolt azt hittem meghalok ! Hát ezt én sem kívánom senkinek !
2012. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!