Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy ilyen 2éves kisgyerekről...

Egy ilyen 2éves kisgyerekről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

-megállás nélkül nappal-éjszaka cumizik

-pár szót mond:köszi,nem,anya(csak síráskor használja)

-bilizés még szóba sem került

-cumisüvegből issza még az esti kakaóját(napközbe pohárból iszik)

-éjszaka többször sírva ébred,(csak kakaó ivásra alszik vissza,de van hogy sátálni is kell vele,hogy visszaaludjon!)


2009. dec. 15. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Fú hát nem tudom...a cumizást leszámítva az én fiam is ilyen, és szintén 2 éves...

ja és ő még annyit se mond hogy nem, meg köszi szóval semmit...

De akármilyen szakértőt kérdezek, ez szerintük normális, nem fejlődik minden gyerek ugyanugy...

2009. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

Szegény anyukája, már gondolom szeretne átaludni egy éjszakát!

Egyik dolog sem kóros még ebben a korban.

2009. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tényleg?

nem is gondoltam,hogy a fiamból van még egy :D

Szerintem meg nagyon le van maradva,hiába az ösztönzések :((

Várom a többi válaszokat is!

2009. dec. 15. 14:32
 4/16 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok :) Jó tudni h más is van így, én csak és kizárólag nálunk fejlettebb gyerekekkel találkozom, úgyhogy folyamatos a frusztrációm, hogy mit csinálok rosszul..

De amúgy ebből az h nem érett még a bilizésre meg hogy éjjel meg kell nyugtatni (az mindegy hogy mivel) szerintem teljesen normális!!!

Belegondolok h még nagyobb gyerek koromban is átmentem anyuékhoz ha rosszat álmodtam stb. tuti nem aludtam volna vissza egyedül, magamtól.

2009. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy normális,átlagos 2 éves.Semmiben sincs lemaradva.
2009. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok:4 gyerekem van,mind elmúlt már 2 éves,úgyh tapasztalatból mondom.:)
2009. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Az első vagyok :) bocsi már h itt kérdezősködöm, de akkor miért van az hogy nálunk is pl. a környéken vagy 10 gyerek van aki mind egyidős a fiammal fiúk lányok vegyesen, és mind beszél már, rendesen eszik.iszik és a legtöbbjük bilizik vagy már a wc-t használja és szobatiszta teljesen,,,,

csak én vagyok túlfejlett gyerekekkel körülvéve?? :)

2009. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
"Egy ilyen"? gondolom, a kisfiadra gondolsz. Teljesen normáslisan fejlődő, korának megfelelő kisfiú.
2009. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Az enyém is ilyen - a cumisüveget és a cumit leszámítva, mert az a kettő nincs.
2009. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló vagyok.

Egyébként:

- a beszédfejlődés egyrészt genetika, másrészt a kisfiúk általában sokkal később beszélnek, inkább csak 2 éves kor után valamikor,

- biliztetni nem is javasolt 2 éves kor előtt, az új gyereknevelési szemlélet szerint,

- szerintem az éjjeli sírva ébredés is szinte minden gyereknél előfordulna, ha a szülők nem szoktatnák "egy kis sírni hagyással" arra, hogy remény hiányában visszaaludjanak.

Az én fiam pedig egyébként szopik fél éjszakán át, ezért sír fel többször is, tehát a cumi helyett ez van :-) De a felsoroltakon kívül még egy szót tud :-))): a "cici"-t!

2009. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!