Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Örökbefogadott kisgyerekről...

Örökbefogadott kisgyerekről kérdés?

Figyelt kérdés

Felmérték ovis korú örökbefogadott gyermekem állapotát,képességeit,a képre feltett csepphintába nem volt hajlandó beleülni hosszas könyörgésre is kétségbeesetten kérllelt,hogy nem akar belemenni,a felmérő szakember szerint igen rossz emlékei lehetnek a magzati koráról és tudat alatt azért nem szeretne mégegyszer átélni hasonló érzéseket amiket az anyaméhben...valóban lehet,hogy ilyen ok áll a háttérben?


[link]


2011. aug. 10. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát én se szállnék be abba, ha fizetnének se, pedig se gyerek nem vagyok - sőt- se örökbefogadott.... Ebből a magzati létre következtetni... Hát...
2011. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár örökbefogadott gyermekkel még nem volt kapcsolatom, de tanultam pszichológiát és ott szó esett a méhen belül elviselt külső hatások (anya nem akarta a babát, elutasította őt, anya hosszan tartó stressze, viták a partnerrel, stb) későbbi negatív hatásairól is. ott hallottam hasonlóról. Az Ayres-terápia segíthet feloldani a kicsiben ezt a szorongásos, rossz élményt.
2011. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gondozatlan terhesség, erős dohányzás,rengeteg stressz...ebben volt része.


Akkor jó kezekben vagyunk,mert mozgásterápiát fog kapni,azt mondták,hogy most a legalapvetőbb gyakorlatokkal visszamegyünk a magzati és a babakorszakba.

2011. aug. 10. 19:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg, érdemben nyilatkozni nem tudok, csak annyit szeretnék mondani, hogy sajnálom szegény csöppséget, hogy piciként ezt kellett átélnie, amiket leírtál, és boldog vagyok, hogy most olyan gondoskodó anyukája van, amilyen Te vagy. Csodálatos dolog, hogy örökbe fogadtad és szeretetben, megértésben nőhet fel ez a kicsi ember. Sok boldogságot nektek.
2011. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Hát igen, ebből is látszik, hogy a magzat igenis EMBER. Fel nem tudom fogni, hogy hogy vagyunk képesek tízezer-számra gyilkolászni őket, hát szörnyetegek vagyunk???!!! Más meg örül neki, még ha az illetőnek nem is kell... És amikor kikerülnek plakátok,hogy inkább add oda valakinek azt a gyereket, aki örül neki, ne nyírd ki, akkor a liberális feministák meg rögtön elkezdik a hisztit, hogy bűntudatkeltő, meg "inkubátornak nézik a nőket"... Mintha itt kizárólag a nők jogairól lenne szó, a magzatnak meg nincsenek is jogai, mert megkérdőjelezzük az ember mivoltát, mint a rabszolgáknak, vagy a zsidóknak a náci Németországban, meg mintha a nőknek az ilyen plakátok miatt lenne lelkileg megterhelő az abortusz, nem azért, mert a lelkük mélyén tudják, hogy helytelen dolgot tesznek...
2011. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgyhogy én is csak azt tudom mondani, sok boldogságot Nektek! Legalább az ő anyja nem ölte meg...
2011. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos igaza van a szakembernek. Ebben a székben olyan pózban tud ülni a gyermek, mint ahogy a pocakban van. Ha nem akar beleülni, nem szabad erőltetni, mert akkor valami rossz élmény kötődik hozzá.
2011. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is megérdemled a kalapemelést, és nagyon szerencsés a kisfiad / kislányod. A szakember véleményét nem merném megkérdőjelezni, csak annyit akartam írni, hogy ne aggódj túlzottan, nyilván a pszichológusban csak a dolog gyanúja merült fel ebből az egy dologból. Ha a magzati élmények (szerintem is brutális ez a rengeteg a bortusz, a feministák véleménye meg önző és kegyetlen) tényleg ilyen mély nyomokat hagytak a kicsidben, akkor ezen a terápián biztosan tudnak rajta segíteni, meg persze leginkább Te segítesz rajta a sok szeretettel. Ha meg nem olyan nagy a gond, akkor annál jobb, a továbbiakban majd ezt is kiderítik és megnyugszol.
2011. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy az ovitokban ilyen felmérést csinálnak! És valóban, lehet a magzati életben eltöltött időre következtetni. Erről a hintáról mondjuk még nem hallottam, de érdekes. Amit viszont biztosra tudok, hogy a mászóalagútban való viselkedésből pedig a szülésre lehet következtetni. Fiam (szintén szívszerinti) viszonylag rövid vajúdás után tíz perc alatt megszületett, problémamentesen, egészségesen. Az alagútba gondolkodás nélkül bemászott és vígan tepert át rajta. Egy másik kisgyerek viszont (nehéz szülés után újra is kellett éleszteni) nem volt hajlandó belemenni.
2011. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utsó előtti vagyok. Egyvalami rejtélyes a számomra. Ha be se mászott abba a hintába, honnan tudhatja, hogy az anyaméhre emlékeztetné?
2011. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!