Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik gyerekorvoshoz jelentse...

Melyik gyerekorvoshoz jelentsem be a babámat?

Figyelt kérdés
33 hetes terhes vok, most költözünk albérletbe. Eddig a szüleimnél laktam,ott van az állandó lakcímem,közel van ahová költözünk, 3 buszmegálló, de szerintem az már másik orvosi körzet. Azt tudom,hogy bárhová bejelentkezhetek, de az újszülötthöz messzebbről is eljön az orvos meg a védőnő,vagy csak az ő körzetükbe? Valakinek erről tapasztalata?
2009. ápr. 28. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Védőnő a körzetileg illetékes fog kimenni. Legalábbis nálunk így volt, de a babát bárhova hordhatod és a gyerekorvosnak nem kell kötelezően kijárnia, viheted te is a babát hozzá vizsgálatra.TEhát azt válaszd aki szimpatikusabb, akit jobbnak tartasz. Nekünk a körezteileg illetékes nagyon ellenszenves volt, pedig ki is jött megnézni a kicsit, de az volt az utolsó találkozásunk vele szerencsére, mert mi elvittük a babát inkább másik településre, ahol kedves a doki. Ő ugyan nem jött ki, de mi vihettük bármikor előre megbeszélt időpontban. (most csak a rendes vizsgálatról beszélek)Ha beteg és épp nincs rendelés és úgy hívod ki a dokid az sztem abszolút tőle függ, hogy kimegy e vagy inkább az ügyeleteshez irányít.DE sztem beszéld meg a jelölttel, hogy ő hogy szokta, mert úgyis ha már megvan a baba a doki írja fel a krémeket, vitaminokat, amire szükségetek van mikor kijöttök a kórházból.Tehát nem baj ha előre már beszélsz vele.
2009. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válasz jó és még kiegészíteném azzal, hogy érdeklődj az anyukák körében ki a jó gyerekorvos, vagy ha már van kiszemelt, akkor nála kérdezd meg hogy kimegy e, pláne először vagy neked kell menni. Illetve hogy a továbbiakban is kijön ő ha nem tudod megoldani a bevitelt mert nagyon beteg, vagy be kell mindenképpen vinned akármi van. Meg azt is kérdezd meg hogy ha nincs rendelési idő akkor őt hívd vagy ügyeletet stb. Még most van időd, úgyhogy kérdezz utána. Írd fel egy papírra a lényeges kérdéseket és tuti nem marad ki semmi.

És úgy van ahogy az első válaszoló mondta, gyerekorvos bárki lehet akit te választasz és bármikor válthatsz utána ha nem jó!!!, védőnő szerintem is a körzethez tartozó megy ki.

Úgyhogy orvos ügyben irány az orvos és megkérdezni, vagy esetleg telefonon érdeklődj vagy kérj időpontot. Ha ismered neked is jobb lesz amúgy is amikor hazahozod a kicsit. Meg az első találkozás is sokat elmond majd.

De mint írtam ha későbbiekben kiderül nem jó, átviheted másikhoz.

2009. ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!