Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 19éves lány vállalja...

Ha egy 19éves lány vállalja egyedül a gyermeke nevelését, de suliba járt 18éves koráig, csak gyakorlati munkahelye volt, de még nincs meg az érettségije, miféle pénzbeli támogatásra tehet szert, hogy könnyebb legyen a gyermekét felnevelnie egyedül?

Figyelt kérdés
teljesen egyedül vagyok!nem élek már a szüleimmel
2009. máj. 1. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! hát nem vagy könnyű helyzetben! egyszeri anyasági segélyt, emelt családi ptólékot (mivel egyedülálló vagy), és GYES-t biztos fogsz kapni. énis hasonló helyzetben vagyok, csak én a párommal együtt vagyok. valamint szerintem járj utána, milyen segélyt adnak még ilyen esetben ( önkormányzat), mert biztos jár még valami. ne haragudj, csak ennyit tudtam segíteni, de remélem jól alakulnak a dolgok!! kitartást! ha gondolod írj privit, bár többet segíteni bizti ne mtudok. én 23 éves vagyok.
2009. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szülés után kapsz egyszeri anyasági támogatást (kb. 65 ezer), ez csak egyszer jár. kapsz havonta családi pótlékot (12 ezer), és gyest (25 ezer). tehát a havi bevételed max. 40 ezer. nem sok, ebből nem lehet gyereket nevelni.

esetleg az önkormányzattól kérhetsz v.milyen segélyt, de azt nem biztos, hogy adnak...

a lakhatási örülményeid milyenek? mert ha nem kielégítő, nem nevelheted a gyereket, hanem elveszik. ( a kórházból nem adják ki) a védőnő szülés előtt felméri a körülményeidet.

2009. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is 19 évesen lettem terhes, de hála az égenk már dolgoztam akkor. Ha nem dolgoztál, akkor csak a GYES-t fogod kapni és a családi pótlékot. Mint egyedülálló, 13.700 forint lesz a családid. Én is egyedülálló vagyok, ennyit kapok. Utána jártam már, mit kaphatnék még, hát a nagy büdös semmit. Pedig hát a GYED-em nekem sem sok, 43 ezer forint havonta, plusz a családi, ennyi.

A gyakorlati munkahely szerintem nem számít, ha már nem érvényes a szerződésed. Ha igen, akkor talán... Csak azt hiszem, olvastam már itt arról, hogy az alapján a GYED kevesebb volt, mint a GYES.

2009. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, segélyről annyit, hogy évente kétszer lehet rendkívüli gyermeknevelési támogatást kérni. Az 6000 forint. Rendszerest csak akkor, ha már bölcsis, ovis, iskolás, ami annyiban merül ki, hogy ingyen tankönyv, ingyen menza. Amúgy rendszeres pénzbeni segélyt nem adhatnak, mert azt mondták, egyszerre csak egy segélyt lehet igénybevenni, és a GYES/GYED is az.
2009. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

már terhes vagy? vagy csak tervezed a gyereket? hol az apa? nem akarja babát?

szerintem nagyon gondold át! ha tényleg nem számíthatsz külső segítségre, csak magadra, akkor semmiképpen ne szülj. előbb dolgozzál, teremts egzisztenciát, keress megfelelő apajelöltet, és csak utána vállalj gyereket.

hidd el, a mostani helyzetedben csak megkeserítenéd annak a szegény gyereknek az életét, aki nem tehet semmiről...

2009. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az önkormányzatnál keresd a családsegítőt,ott fognak segíteni,vagy tovább irányítanak,hol tudsz támogatást kérni!Ezen kívül,bár rendszeres pénzbeli támogatást nem ad,de azért megnézheted a helyi karitászt(bár elsősorban vallásos-katolikus-,nem fognak elzavarni),ők is segítenek valamennyit.

Szerintem-bár előttem tanácsolták-,semmiképp se "vetesd el"...próbálj minél több lehetőséget keresni. Szurkolok :)

[Egy 20 éves anyuka]

2009. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!