Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vélemény arról, hogy a gyereke...

Vélemény arról, hogy a gyerekek az én=anyjuk vezetéknevét kapják?

Figyelt kérdés
Még nem vagyunk házasok, jövőre lesz az esküvő. És ugye ott be kell írni a születendő gyermekek vezetéknevét. Én nagyon szeretném ha az én nevemet viselnék, párom azt mondta, hogy lehet így. Mindenki furán fog nézni ha később bemutatkozik a gyerkőc, és nem az apukája vezetéknevét hallják?
2011. okt. 18. 20:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
Mivel nekem nagyon ritka vezetéknevem van, s házasságkötéskor nem vettem fel a férjem nevét, előttünk is nyitott volt ez a lehetőség, sőt a férjem(!) fel is vetette, hogy nyugodtam... Én mondjuk konvencionálisabban gondolkodom, úgyhogy maradtunk az övénél. Tehát ha közös döntés, és mindkettőtök számára jó ez így, akkor miért ne? Régen a kötőjeles változatra, vagy arra, hogy egy férfi felvegye a feleség vezetéknevét, szintén furcsán néztek...
2011. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom a kettőnk vezetéknevét kapta, kötőjellel. Arra azért figyelj, hogy veszed fel a férjed nevét. Én nem tudtam, hogy ha -né ként veszem fel, akkor a gyerek CSAK az apja nevét kaphatja...Senki nem mondta. A szülés után jött be a kórházi ügyintéző, hogy nem engedélyezik a kettős vezetéknevet. Úgyhogy névváltozási kérelem, 10ezer forintos illeték, és mehettem újracsináltatni a lakcím és TAJ kártyát..

Senki nem néz így furán ránk, sőt sokan mondják, hogy ez milyen jó. Sajnos nálunk amúgy "kihalt" volna a név, de így a picim még egy generációt továbbviszi. Amúgy is, az én vezetéknevem sokkal szebb. :)

2011. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%
Ja, és ezt a névváltozási kérelem dolgot minden gyereknél el kell majd játszanunk...
2011. nov. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
41%

Én felvettem a férjem vezetéknevét (=lecseréltem a sajátomat), amikor összeházasodtunk, tehát a gyerekeim vezetékneve azonos az enyémmel. Csak emiatt szerintem nem fog senki "furcsán nézni", legalábbis nálunk nem szoktak.


Inkább apukának lehet majd furcsa, de szerintem ez megszokás kérdése.


A procedúra részéhez nem értek, csak ezt a tapasztalatot osztottam meg...

2011. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ritka és szép vezetéknevem van, a férjemé meg tucatnév, ezért nem akartam, hogy "elfecséreljük" ez én nevemet. Végül kötőjellel megkapta a gyerkőc mindkettőnk vezetéknevét, az enyém van elöl, a férjemé hátul. És még jól is hangzik!

Nővérem egyedül neveli mindkét lányát, a gyerekek apja külföldön él, évente 3-4 alkalommal találkoznak pár hétre. A lányok a mi vezetéknevünket kapták, nem az apjukét, így egyszerűbb volt (az első lányra anno nem is volt kíváncsi, hivatalosan ismeretlen a gyerek apja...).


De a te esetedben ez inkább bizalmatlansági dolog, úgy érzem, nem? És a gyermek apja is simán belement? Ezt kicsit azért furcsállom.

2011. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!