Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyedről lenne kérdésem (? )...

Gyedről lenne kérdésem (? ) Kissé bonyolult a helyzetem, úgy érzem.

Figyelt kérdés

Most dec. 11-én fog lejárni a határozott idejű szerződésem, a baba meg előreláthatólag március 27-én fog jönni.

A 365 napom megvan, de úgy kellene alakulnia, hogy biztosított legyek a szülés napján is.

Kiszámoltuk, hogy 54 nap álláskeresési járadék jár majd nekem, ezalatt biztosított leszek, de az nem tart ki, csak február 3-áig.

Szerintetek lehet olyat csinálni, hogy nem megyek azonnal a munkaügyi központba, csak mondjuk február 6-án?

De akkor mi lesz a köztes idővel, akkor lyuk lesz a biztosítottságomban? Azt fizethetem esetleg magamnak?

De akkor már egyszerűbb lenne az álláskeresési járadék lejárta után fizetni a szülésig, nem?

Jaj, már nagyon kezdek belebonyolódni...

Köszönöm, ha valaki végigolvassa, azt meg főleg, ha válaszol is.

17 hkm


2011. okt. 21. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt a problémám. Én a szülés várható időpontja előtt 28 nappal elmentem tgyásra. Esetleg így? Arra nagyon figyelj, hogy a tgyás után még legyen egy kettő nap álláskeresésid, mert csak akkor kapsz gyedet.
2011. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok én még voltam egy hónapot passzívon is. Szerintem így neked is kijön.
2011. okt. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem fizethetsz magadnak, illetve egyébként kell, de az pénzbeli juttatás igénybevételére nem jogosít.

Passzív táppénz?

2011. okt. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még rágódok rajta, hogy legyen...

A passzív táppénz mit jelent? Erről még nem hallottam.

2011. okt. 25. 08:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok, ha megszűnik a munkaviszonyod egy hónapig elmehetsz táppénzre, ha 3 nap alatt jelentkezel az orvosnál.Így is nyersz egy hónapot! Érdemes. Amúgy nekem december 12-én volt az utolsó munaknapom, passzív táppénzem voltam január 11-ig. Utána mentem munkanélkülire. Május 14-re voltam kiirva, április 19től mentem tgyásra. Az ebben a hónapban járt le. Visszamentem két napra álláskeresésire, és igényeltem a gyedet. Annyi, hogy most kevesebb idő az álláskeresési azt kell megérdeklődnöd, hogy mennyi.
2011. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!