Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ellátásban részesülnék...

Milyen ellátásban részesülnék a terhesség alatt, ha táppénzre mennék?

Figyelt kérdés
33 éves nő vagyok,párommal babát tervezünk . Érdeklődni szeretnék,hogy milyen ellátásban részesülnék a terhesség alatt,ha táppénzre mennék? (mivel 12 órás álló munkát végzek) Munkaviszonyom 2008.09.15.-étől van,bruttó 87000.-,nettó 73.500.-,előtte évekig regisztrált munkanélküli voltam. Köszönöm szépen
2009. máj. 4. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is táppénzen voltam már a 8. héttől kezdve. 87000.- bejelentettre kb 60000.- lesz a táppénzed, amúgy meg minden ugyan úgy megy, mintha dolgoznál.Vizsgálatokért sem kell fizetned, hiszen a munkahelyed ugyan úgy fizeti utánad a TB-t,ugyan úgy megvan a munkaviszonyod, csak táppénzen vagy.

2009. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. Ha a fizud mellé cafeteriat( ételutalvány, üdülési csekk stb.) is kapsz, akkorezt is a táppénz alatt megkapod, ha 3 hónapig vagy táppénzen, ha folyamatosan tovább akkor a többi hónapban már nem jár. De akkor célszerű a 3. hónap utan megszakítani szabival(1-2 nappal) majd újból indítani, mert akkor végig kapod a szülésig.
2009. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!