Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek, ti megcsiná...

Mi a véleményetek, ti megcsináltatnátok a nem kötelező down szűrést?

Figyelt kérdés
Ajánlotta a doki hogy mehetek ha gondolom, de nem kötelező. Az alap vizsgálaton is látják ha vannak down szindrómára utaló jelek és esetleg elküldenek nem?! Ti voltatok/fogtok menni?
2009. aug. 17. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Én igen.
2009. aug. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem a korom miatt (most töltöttem a 35-öt) genetikai tanácsadásra küldtek, ott fel fogják kínálni a magzatvíz vételt. A 12. heti uh-val egyidőben kértem a kombinált tesztet (uh+vérvétel) Ha ennek jó az eredménye akkor nem fogom kérni a magzatvíz vételt. A kombinált tesztet nagyon ajánlom a 35 évnél fiatalabb kismamáknak is. Ez kockázatmentes, nem úgy mint a magzatvíz vétel.
2009. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ultrahangon a tarkóredő vastagságát nézik, vérvételen meg egy bizonyos fehérjét keresnek a vérben, ami erre a szindrómára utalhat. Mindkettő kockázatmentes, míg a magzatvízvizsgálatnál 2% a vetélés veszélye. Az számomra túl magas, csak akkor vállalnám esetleg, ha az UH és a vérvizsgálat eredménye is egyaránt rossz.
2009. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tittiritty ***** válasza:
100%

37 éves vagyok és én megcsináltattam a kromoszóma-vizsgálatot.Igaz, hogy kockázatosabb, mint egy sima kombinált teszt, de nekem fontos volt,hogy megnyugodjak. A magzatvízből szinte 100%-osan megállapítható, ha a bébinek valamilyen rendellenessége van. A kombinált teszt megbízhatósága kevésbé jó. Én sosem bocsájtottam volna meg magamnak, ha kihagytam volna a vizsgálatot és baja lenne a babának. Ezen nem múlhat!

Kedves Kérdező ezt csak Te döntheted el, de ha kiváncsi vagy a részletekre, akkor szívesen írok bővebben a vizsgálatról.

Boldog ésnyugodt babavárást!

24+2 hetes kismama

2009. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk a férjem részéről volt a családban down-szindróma, meg is csináltattuk a kombinált tesztet / 12.heti uh és vérvétel/


5 hónapos baba anyukája :)

2009. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Már 39 vagyok,13 hetes várandós. Mi is voltunk genetikai tanácsadáson a férjemmel. Ott mindent alaposan elmagyaráztak,nekem méhlepény vételt ajánlottak. Ez sem kötelező,lehet rá nemet mondani. De minden tesztnél megbízhatóbb az eredménye!

Kellemetlen , ez igaz:de valaki már egy sima vérvételtől is rosszul van.

Meggondoltam,és belevágok!

Egyébként azt olvastam hogy pont azért mert 35 alatt nem nagyon ajálják ezeket a szüréseket ,a tegtöbb down-koros baba fiatal anyáknál születik.

2009. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon rossz, bár nem személyes élménnyel indulunk neki a down-kór szűrésnek.A barátnőmnél megcsinálták a magzatvízvételt, megállapították, hogy down-kóros, 5 hónaposan el is vették tőle, amikor "megszületett, kiderült, hogy 95 %, hogy egészséges.

Nekem az első uh.-s tarkóredőm és az afp jók lettek, valósz. a jövő héten megyek 2. gen. uh.-ra.

Ha valami miatt azt mondják, hogy probléma van én inkább bevállalom a kombinált tesztet és a 4d ultrahangot, mint azt a 2% vetélési esélyt, amikor még az sem 100%-os.

De ez ne tántorítson el, hallgass a szívedre és ezt tényleg neked kell eldöntened, hogy mi a legmegnyugtatóbb számodra.

Problémamentes és boldog babavárást(:

2009. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Azt hiszem a kombinált tesztet mindenképpen megcsináltatom.
2009. aug. 17. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!