Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az KÖTELEZŐ...

Mi a véleményetek az KÖTELEZŐ "egésznapos" általános iskoláról? Engem kiakasztott teljesen!

Figyelt kérdés
Jó,hogy van,akinek ez jól jön,de akinek nem,azzal mi lesz? Én szeretném,ha a kisiskolás gyerekem délben vagy 1-kor hazajöhetne, pihenhetne,játszhatna a testvéreivel, együtt tanulhatnánk, nem pedig 4 körül kéne elhozni az iskolából. Aztán ott vagy megtanulta,vagy nem, de nem tartom jónak, hogy a fél életét az iskolában töltse! Magunknak szültem,nem az iskolának! Vagy papíron küldjem különórára, de igazából otthontartsam? Így játsszam ki a rendszert, csak mert normális családi életet szeretnénk élni????!
2011. okt. 27. 08:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%

Minket a 3 éves kortól kötelező ovi érint, de teljesen bepánikoltam tőle. Itthon leszek kistesóval, a "nagyobb" meg menjen oviba, hozza haza a tetüket, meg fertőzéseket.

Első sorban meg hogy fogja ez őt lelkileg érinteni???

2011. okt. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nagyon jó dolog a napközi (én is voltam napközis), HA NEM KÖTELEZŐ.

Az egész napos tanítás egy 7-8-9-10 évesnek? Nem normálisak.

Mikor játszik? Este 5-től 7-ig?

Szerencsétlen mikor pihen??? Éjjel?

2011. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%

NEM EGÉSZ NAPOS TANÍTÁSRÓL VAN SZÓ!!!

nálunk iylen volt, fiam már ötödieks és nem egész nap tanulétak


délelőtt tanulás, majd ebéd, pihi, játszótér vagy udvar és utána leckecsinálás,tanulás


Így 4 után teljesen szabad volt gyrek, nem értem ebben mi arosszz, oothon nem kellett tanulni!!

2011. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem iskolás a gyerekem de őt már érinteni fogja. Mondjuk ha ő ebbe szokik bele nem lesz neki furcsa de azért tényleg kiakasztó. Én jártam egy évet középiskolásként németországban iskolába, nekem ott délutánonként soha nem volt házim az órákon inkább a véleményünket mondtuk el dolgokról diskuráltunk vitáztunk mintsem elméleti maszlagok tömkelegét tanultuk volna meg amit aztán soha sehol nem használunk. Persze az igazán fontos alapokat ott is meg kellet tanulni. De nem volt baj ha álmomból felkelve nem vágtam a töris évszámokat.


Ha ez az egész úgy működne, hogy délután inkább napközis jellegű másnapra felkészülés van az iskolában és hazaérve a gyerek már pihenhet akkor ez még oké, oviba is 4ig van a gyerekem, legalább tudom hogy jó helyen van míg én dolgozom. De félek hogy nálunk nem így lesz sőt! Még több terhet tesznek majd a gyerekeinkre, aki meg amúgy is messze lakik a sulitól, majd este esik haza hullafáradtan. Különben is a mai világban mikor már alap a net meg a google mindent megmond nem is értem miért erőltetik a lexikális tudást ennyire ahelyett hogy az életre nevelnének.

2011. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

Ok. Én is nagyon-nagyon szeretném, ha othhon lehetnék a gyerekkel, de Én már most azon agyalok (még csak most kezdtük az ovit) hogy én (és szerintem soka mások) 8:00-16:30 ig dolgozom. A suli kb. 20 perc a munkahelyemtől és ha apa délutános lesz, akkor hogyan fogok odaérni a gyerekért 15:45-re vagy ne adj isten 16:00-ra.

Akkor mit csinálnak a 6-7-8-10 éves gyerekkel? Hagyják, hogy kint álljon a kapu előtt és várjon. Nagyszülők vidékiek, ráadásul az én szüleim még sokáig dolgozni fognak (remélem).


És egyébként akkor az én gyerekem sérülni fog, mert egész nap tanul, és ott lesz a suliban? Mert azért nem fogok felmondani.

2011. okt. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

amikor én harmadik-negyedikes voltam, két évre kísérletképpen bevezették azt, hogy reggel 8-tól fél egyig volt kb. tanítás, aztán el lehetett menni ebédelni (haza v. menzára) majd kettőtől fél töig ismét suli. ilyenkor volt pl. tesi, rajz, ének óránk, tehát ami kissé kötetlenebb. ez egy falusi iskola volt, de aki messzebb lakott, nem tudott hazamenni, ha esett, bőrig áztunk, estére hullafáradtak voltunk és volt házi is. két év után erőteljes szülői tiltakozásra lefújták és visszatértünk a normálishoz.

szerintem meg kellene hagyni a szülőknek a választás lehetőségét is. jó barátnőm jár tanítóképzőbe, ls az elmondása alapján nagyon durva, hogy mennyire buta, tájékozatlan emberek is kapnak tanítói diplomát... én komolyan félek, hogy az iskola csak elrontja majd a gyerekemet.

szerintem rossz ötlet. annak, aki éjjel-nappal dolgozik, nem ez lesz a megoldás a gyerekelhelyezésre, arra ott a napközi. aki meg otthon lenne vele, attól ne vegyék el a lehetőséget.

2011. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
28%
Kicsit túllihegitek ezt a "problémát"
2011. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva még elég kicsi a kisfiam,leghamarabb az ovi fogja érinteni, ezzel nincs is bajom,ott nem kötelező az ottalvás, és amúgy is tudom, hogy ott életkoruknak megfelelően fognak velük foglalkozni, a játék lesz a középpontban.


Nagy családban nőttem fel, (több mint 10en vagyunk testvérek)valóban nem voltam napközis.

Több gyermeket szeretnénk, talán nem 10et, a környéken van jó játszótér, vannak unokatesók, barátok gyerekekkel, tud kivel barátkozni.

Az hogy ellene vagyok az egész napos sulinak, nem azért van,mert egyszerre szeretném majd a gyerekeket elhozni az oviból és a suliból,hanem szeretném, ha a DÉLUTÁNI IDŐT MI OSZTHATNÁNK BE.

Úgy gondolom, hogy én,mint a gyermek édesanyja, otthon nyugodtabb körülményeket tudok teremteni a tanuláshoz, leckeíráshoz,mint ami az iskolában megadatik. Az osztályok errefelé 25-28, nem ritkán 30 fősek, - no,ha erre a csoportra jut 1 akármilyen kedves,aranyos, felkészült tanítónéni, egyszerűen nincs ideje ennyi gyerekkel alaposan foglalkozni!

Persze,az is lehet,hogy olyan jó koponya lesz a fiam, hogy elég lesz neki az órai munka a feladatok megértéséhez,elvégzéséhez, hát akkor jó van. Csakhogy én nem ilyen voltam, jó volt, hogy valaki külön csak velem tanult, kikérdezett. Ebben az esetben ez késő délutánra fog maradni. EZT nem szeretném!

Persze én azon kevesek közé tartozom, akik otthon tudnak maradni az x gyerekükkel, tehát szabadok délután,tudnak a gyerekükkel foglalkozni,együtt lenni. Ezzel a joggal szeretnék élni. (Lehet, ezentúl nem lesz hozzá jogom.:( )


Aki pedig nincs ilyen helyzetben,az eddig is otthagyhattta a napköziben a gyerkőcöt, nem igaz?


A másik dolog, amire még gondolok, hogyha valaki pl. egyesületben sportol,vagy zeneiskolába jár,azzal mi lesz? 5-re vagy még később járjon edzésre,órára? A zeneiskoláink "szépen" tönkremennek.

2011. okt. 27. 12:54
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Felháborítónak tartom. Legyen lehetőség napközire, ha nincs otthon senki a gyerekkel, de ne kötelezzék már őket egész napos iskolára. Én itthon vagyok a gyerekekkel, pont azért, hogy minél jobb családi életet biztosítsunk nekik. Ha nagyobbak lesznek szeretném őket elvinni sportolni, délutáni programokat csinálni, együtt tanulni... Nehogy már ebben korlátozzanak!
2011. okt. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt is, mint minden mást megint a "nagy nyugat"-ról másolják le. Ahol én élek, itt így van, 4 óráig van az iskola, de amikor a gyerek hazajön, akkor még házit kell írnia. És ha jól tudom a környező országokban is hasonlóképpen van. Itt teljesen jól működik ez, mert a családi szokások teljesen eltérőek mint Mo-on, és ez az amiről a nagy okosok mindig elfeledkeznek, amikor valami újítást találnak ki.
2011. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!