Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottatok már arról, hogy...

Hallottatok már arról, hogy szopópárna?

Figyelt kérdés
Egyik szomszédom a múltkor megkérdezte,hogy "rajta van még a szopópárna?" És a 2 éves kisfiamra nézett. Én azt se tudtam miről beszél,sose hallottam még ilyet,ezért visszakérdeztem,hogy az mi? Erre ő, ami a szájukon kidudorodik,a felső ajkukon. De még igy se értettem,hogy mi lehet az. Én vagyok tájékozatlan?
2011. okt. 29. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is csak egyszer hallottam erről, igaz nekem valami "hólyag" néven emlegették. A felső ajak közepén van egy ilyen kis dudor,de én úgy tudom, ez az egészen pici babáknak van inkább, aztán fokozatosan elmúlik.

A kisfiamnak is volt, igaz csak pár hónapig.

2011. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak még mindig megvan, pedig már 3 éves lesz. Mindig piszkálja, és az alsó ajkával, fogaival "dolgozik" rajta. Mikor pici volt, nagyon látszott neki. Nekem is sokáig megvolt gyerekkoromban, aztán eltűnt. :)
2011. okt. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nahát, erről én sem hallottam!

A 3.5 éves lányomnak bőven megvan. 26 hónapos koráig szopott, de nem nagyon látom, hogy múlna...

2011. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

En errol hallottam, sot lattam is, bar a fiam nem szopott, hanem tapszeres volt. De mivel eleg lassan evett es hasfajos gyerekeknek valo cumisuvegunk volt (amibol lassan jott a tej es erosen kellett szivnia), igy neki is volt ilyen.

Az ajka kozepen kicsit felpuposodott, tenyleg olyan holyag szeru, nyilvan azert mert a szopashoz erosen kell hasznalnia.

Anno amikor meg biztam benne, hogy hatha lesz tejem, akkor mondta a szoptatasi tanacsado, hogyha ilyet latok, akkor az ujszulott baban, akkor az jo jel, mert azt jelenti, hogy eleg erovel szopik.

Hat, akkor a fiamon ilyen nem volt, nem igazan hasznalta cicin a szajat, nem volt eleg eros a vakum. :)

2011. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Az enyém csak 3 hónapos koráig szopizott, mégis megvan a "szopópárnája".. jaj de egy ronda szó! :)


Szóval nem hiszem hogy a szoptatástól függ, ezt csak úgy rámondják. Én pld. a nevét sem tudtam, mig tegnap nem olvastam ezt a kérdést, csak tudtam miről van szó, mert anyu is mindig nézte mikor itt volt. :)

2011. okt. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is akkor hallottam először, amikor megszületett a lányom. Amíg nem került cicire, addig még szép "érintetlen" volt a szája, aztán lett rajta ez a hólyag szerűség. Most 2 és fél éves, de már nincs neki, pedig még cumizik.
2011. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Felénk szopóhólyagnak nevezik:) na ez se szebb szó:) az én fiam tápszeres volt három hónapos korától még is két éves kora körül tűnt csak el a sz.hólyag:)
2011. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Felénk is "szopóhólyag"...elég ronda neve van.

Nem vagy tájékozatlan, én sem tudtam. A nagynéném jegyezte meg, holott a kislányom nem nagyon tudott szopizni, mégis "kialakult" neki.

2011. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szopóhólyag..... :DDDD Mi anno a védőnőtől kérdeztük meg, hogy mi az a "valami" a babánk felső ajkán. Ő szopópárnának nevezte (hát, ez sem jobb kifejezés), de a férjem elnevezte "pitty"-nek :)
2011. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Szerencsètlen
2014. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!