Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Középiskola,4év buli, legyeske...

Középiskola,4év buli, legyeskedés a fiúk körül, 0 év munka, teherbeesés. Büszkeség így az anyaság?

Figyelt kérdés

Facebook-on dicsérgetik egymás gyerekét, képeket pakolnak fel... és egész nap csak lájkolják az ilyen "legnagyobb öröm az anyaság", "büszke vagyok, hogy anyuka vagyok" meg "aki szerint az anyaság nem munka",... és akkor leírják,hogy 9hónapig hordták, meg áplják ha beteg... de úgy, mintha már felnevelték volna azt a gyereket.

Csak szerintem értelmezik félre ezek a fiatal lányok a családalapítás meg a felelösségteljes anya kifejezést? Nekem azt tanították tanulás, munka, tisztességes férj keresés és aztán baba. De sokan csak úgy teherbeesnek a barátnöjük pasijától, életükben nem dolgoztak, az anyjuk föz rájuk...


2011. nov. 3. 17:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
86%

A legtöbb ember semmit sem tud felmutatni azon kívül, hogy gyereke van.

Én egyetemet végeztem, hivatásom, munkám van (volt a gyerekek előtt is) de nem tettem le az asztalra semmi maradandót. Ha meghalok, az egyetlen érték, ami marad utánam: a gyerekeim.

És ezzel majdnem mindenki így van (kivéve a feltalálókat, művészeket, akikre emlékszünk...)


Lehet, hogy ezek a kislányok diploma nélkül is felismerték ezt.

2011. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagy dolog és büszkeség az anyaság (a gyerek kihordása, megszülése, szeretgetése, ápolása is, még ha utóbbiak kezdőként akár nagyi segítségével is).

Én tervezetten vágtam bele, stabil párkapcsolatban, kb. fényes :) karrier után, mégis a gyerekemet tartom a legnagyobb "eredményemnek" az életben. Mégha ez közhelyes is. És valószínűleg sokan vannak így, csak más-más stílusban :)

Inkább örülj az osztálytársak (?) örömének, és drukkolj nekik az elkövetkezendőkre is. Így is - úgy is fel kell nőniük... és ha nem is igazán volt szerencsés a sorrend, legalább (szerintem dicséretes) tisztességgel bevállalták a gyermeket. Jobb hát mindenkinek a pozitívumokra koncentrálni. Egy baba pedig nagyon sok ilyen lehetőséget ad.

Szóval ne ítélkezz, nem látsz bele a másik életébe.

2011. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Ne lottózz szerintem. Tanulok, dolgozok, évek óta boldog párkapcsolatban élek, fiatal vagyok és vékony. :D


Értem amit az utolsó elötti írt, de azért egy minimális valamit mindenkinek fel kellene tudni mutatnia. Sem végzettség, sem munka.. valamit, ami túlmutat az alapvetö testi képességeken, amin látszik, hogy ha szükség kívánná egyedül is boldogulna az életben.

2011. nov. 3. 18:49
 14/36 anonim ***** válasza:
62%
Nem mindegy neked, hogy ki mikor szül? Ez legyen a legnagyobb problémád az életben komolyan....
2011. nov. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Figyelj, igazából nekem Qkvára mindegy ki mit csinál. Igazábol az oldalon felvetödö kérdések 99,8%-a qvára mindegy. De ez egy ilyen oldal. És ha bántja valaki szemét, vagy nincs normális véleménye, az ne lépjen be. Ennyi.
2011. nov. 3. 18:59
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

"azért egy minimális valamit mindenkinek fel kellene tudni mutatnia"


Ez a Te értékrended, Te látod így. Ők máshogy látják, máshogy élnek. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Nem kell közösen "plázáznotok", a barátait mindenki maga választja...


Egyébként szerintem a legfontosabb, hogy valaki jó szívű legyen.

Épp a gyerekeink kapcsán beszéltünk erről a férjemmel. még kicsik, nem járnak iskolába. Mi mindketten (több)diplomások vagyunk (férjem doktor), és azon gondolkoztunk, hogy vajon mi van, ha a gyerekünk nem akar tanulni. És rájöttünk, hogy még ha fájó is lesz nekünk, lehet, hogy egyik-másikkal ez bekövetkezik majd. És nekünk hagyni kell, hogy a saját életüket éljék.

Ami fontos: hogy jó szívűek legyenek, az rajtunk múlik! És ahhoz nem kell diploma sem...

2011. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
a kérdésedre a válaszom az,hogy igen,így is lehet büszkeség az anyaság, így is szeretheti annyira egy anya a gyermekét,hogy büszke legyen az anyaságra. A kérdésed másik értelmezésére a válaszom pedig az,hogy igen, bennem is vannak előítéletek. amúgy szerintem az tök ok, hogy az anyai ösztönök már előjönnek egy 18-19 éves lányban is. ha belegondolsz kb. 30 éve még ez volt a normális,de 50 éve tuti senki nem szólt egy szót sem ezért. Csak manapság ciki, ha egy nő nem férfi, hanem nő és női feladatokat szeretne ellátni (itt arra gondolok, ami a női egyenjogúság kiharcolása előtt női feladat volt + klasszikus családmodellre). Szóval a kérdésedre a válasz lehetnek büszkék és felelőtlenek is egyszerre, bár ez a felelőtlenség csak manapság felelőtlenség, amikor drága minden és a pasik csak úgy felcsinálhatnak bárkit, nem kell,hogy felelősséget vállaljanak, ha nem akarnak.
2011. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
80%
18éves vagyok, most fogok érettségizni, párommal régóta együtt vagyunk, hamarosan érkezik a kislányunk. És büszke vagyok rá!
2011. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

ok. 29 evesen szultem, kozepiskolaba jartam, elvegeztem egy egyetemet, dolgoztam. ferjhezmentem amikor a baba jott szóba (naszuton estem teherbe).

legnagyobb oromomnek azt tartom, amikor a ferjemmel es a fiammal egyutt vagyok, es buszke vagyok ra hogy anyuka vagyok, es szerintem az anyasag igenis hatalmas munka es felelosseg, es jobban kifaraszt, mint a munka..


ezek alapjan eldontheted hova tartozom.


viszont a kerdesed mogott hatalmas rosszindulatot vélek felfedezni. nem ertem miert faj neked, hogy ok ilyenek. legyenek. semmi kozod hozza, nem tartozik rád (hacsak nem te vagy az anyuka, aki foz egy ilyenre :))


tenyleg, olyan izének tartom nezegetni mas hogy csinalja, mas milyen, es lenezni, es osszebeszelni..

jartam hastancolni, es komolyan mondom az egyik legnagyobb oka az volt, hogy abbahagytam, hogy maga a tanarno mondta, hogy a masik tanar milyen kárvasan oltozik, meg mindig ugyanazt a zenet nyomjak (egyebkent mi is azt csinaltuk, mert koreot tanultunk be), es ez ment a lanyok kozt is.. miert nem eleg, hogy te jol csinalod, te jo peldat mutatsz, stb, miert kell fujni arra, aki mas.

2011. nov. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Ez is lehet pozitív, csak kell a felelösségteljes hozzáállás. Gondolom párod dolgozik, hogy otthont tudjon teremteni a családjának, te pedig majd idövel munkát vállalsz a pici mellett, vagy folytatod tanulmányaid. Nem azzal van baj, ha valaki fiatalon vállal babát, hanem mikor a tanulás vagy a munka kiváltójaként teszi.
2011. nov. 3. 19:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!