Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet olyat, hogy a férjem...

Lehet olyat, hogy a férjem megy gyesre a nagyobbal én meg gyedre a kicsivel?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem!

Te gyakorlatilag fizetés helyett kapod a gyedet, nem gyerekenként számítják, ez csak ikreknél van, hogy dupla gyest kapnak.

2011. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem, mert egy jogviszony alapján csak egy ellátás jár. Ha te gyeden vagy, akkor a te jogviszonyod alapján jár az ellátás neked. A férjednek akkor járhat a gyes, ha te lemondasz róla, de mivel már kapsz a jogviszonyod után ellátást, nincs miről lemondanod a javára.
2011. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elváltok és külön költöztök, egyik gyerek a Te lakcímeden, másik gyerek a(z ex-)férjed lakcímére bejelentve...
2011. nov. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy én az első gyerek utáni gyed leteltével visszamennék dolgozni, tehát visszavennének állományba, a férjem meg kérné a gyest és mikor megszületne a második gyerkőc akkor én újra igényelném a gyedet a második után, tehát nem lennék előtte gyesen, amiről lemondanék a férjem javára, hanem alapból ő menne gyesre. Így sem lehet? Vagy ekkor neki is le kell mondani a gyest, hogy én gyedre mehessek?
2011. nov. 6. 09:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenkor le kell mondania a férjednek. Amúgy ezt így már meg lehet tenni.
2011. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha alapból ő megy gyesre, akkor te nem leszel gyedre jogosult.

Mindegy hogyan csavarod, a lényeg nem változik: ha egyikőtök ellátást kap az egyik gyerek után, akkor a másik már nem kahat semmilyen ellátást.

2011. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!