Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintem a nagy-bevásárló...

Szerintem a nagy-bevásárló áruházakba kéne csinálni külön kasszát a kisgyerekes családok számára, szerintetek?

Figyelt kérdés
Sokan vagyunk akik nem tudjuk kire bízni a gyereket és így vinni kell őt is a havi nagy vásárlásra. Főleg így ünnepekkor rengetegen vannak mindig. Én úgy gondolom, hogy egy külön kassza jó dolog lenne, ahova csak az olyan vásárlók állhatnának be akikkel pici baba is van vagy épp állapotos nő akin látszik is azért a terhesség
2011. nov. 6. 15:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%

És miért csak azokat illetné meg, akin látszik, hogy terhes? Mindenki tudja, hogy általában a terhesség legpocsékabb időszaka az első 3 hónap, akkor meg még nem látszik. Van akin később sem. Én pl 21 hetes vagyok, de pulcsiban, főleg kabátban nem mindenki mondaná meg, hogy babát várok.

Megint nem leszek népszerű, de nem tudom miért várja el minden kismama/anyuka a külön bánásmódot. Sokan ha gyerekük lesz, valamiért többre tartják magukat másoknál, és elvárják, hogy az egész világ körülöttük és a gyerekük körül forogjon. A kedvencem meg az, amikor 5 gyereket hurcolnak magukkal a hipermarketben, mindegyik üvölt, és elvárják, hogy őket előreengedjék csak mert gyerekesek. És nem kell sírni, hogy de nekik semmi segítségük, meg minden, ilyenkor mindenki úgy csinál, mintha kényszerítették volna őket, hogy gyártsanak le egy tucat gyereket. Ha én nem birok el 3 gyerekkel akkor nem vállalok be annyit.

2011. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
32%
Tudod okoska akkor válik el hogy elbír-e velük az ember vagy nem, amikor már ottvannak. Engem meg a hozzád hasonló bunkók zavarnak, akik még be is szólnak, mikor üvölt a gyerek, mert nekem nyilván a hobbim üvöltetni. Remélem neked nincs gyereked, kár az ilyennek szaporodni.
2011. nov. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
37%
Bocs, most látom hogy babát vársz. Térjünk vissza a kérdésre 2 év múlva ok?
2011. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
32%
Hm, talán nem engem kéne okoskázni, ha te nem tudsz szöveget értelmezni. Nem az a bajom, hogy üvölt a gyerek (mondjuk a boltban csokiért önkívületi állapotban hisztiző gyerek szüleiről van véleményem, de mivel én még "csak" terhes vagyok, mint tudjuk nem lehet véleményem), hanem arról beszéltem, hogy talán nem okos dolog 3 gyerekkel órákig andalogni a "teszkóban", hogy aztán a végén felháborodjunk azon, hogy miért nem enged minket mindenki előre mert hú de nagy sokgyerekes magyar anyák vagyunk, és még segítségünk sincsen, és amugyis mártírok vagyunk és de rossz nekünk... Mintha kötelező lenne minimum 3 gyereket bevállalni.
2011. nov. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
36%

Nem túl kedves 21 hetes kismama!


Nekem speciel 3 csemetém van. Nem körülöttem forog a világ,az utcán képes vagyok a babakocsit letolni a járdáról,hogy pl a postás,vagy a szomszéd elférjen! A rózsaszín köd ami előtted van,nagyon sűrű,ezért talán nem tudod,hogy akik szerinted "gyártják" a gyerekeket közt is van olyan,aki nem a segélyre utazik,hanem egyszerűen csak imádja a csemetéit,és sok-sok gyönyörű pillanatot szeretne megélni az életében. Ezek közt az emberek közt van olyan is,ahol az apuka bizony nem szégyell dolgozni,és ha kell 24 órát dolgozik!- ezt nem a hasamra ütve írtam! az én párom is ilyen dolgos ember!- ezáltal az anyuka egész álló nap egyedül van a gyermekeivel,nincs segítsége,mert a családtól messze laknak,a szomszédok dolgoznak,nem tudja kire bízni a gyerekeket. Hidd el,nem fenékig tejfel a gyereknevelés,ez egy szép kihívás- pont ezért is vállaltunk fel 3 gyermeket (és még szeretnénk legalább egy gyermeket,de én inkább többet!!). 3 gyermek mellett bizony nem sok unalmas perc van :-) Pláne nálunk! A kicsi holnap lesz 8 hetes,Ő sűrűn eszik. A középső nyáron töltötte be a kettőt,Ő még elég komótosan közlekedik. A nagy márciusban lett 4 éves,Ő ovis. Egy átlagos nap nálunk úgy telik,hogy reggel 6-kor kelek,legkésőbb fél 7-re fel kell öltöznöm,rendbe kell szednem magam,mert addigra ha szerencsém van,akkor csak a két nagy van fent. Mire mindenki elkészül és eszik,8 óra. Akkor irány az ovi,utána a bolt. Ha több helyre kell menni,akkor bizony megéhezik a kicsi,és neki a boltban nem vehetsz egy kiflit! Persze,hogy ordít,mert éhes! Ilyenkor elvárná az ember,hogy kicsit előzékenyebbek legyenek egyesek! De nem azok. Szomorú.

Fél 10.de legkésőbb 10 mire hazaérünk. A szoptatás 20 percet vesz igénybe,délre főzni kell,3/4 1-re az ovinál lenni,fél 2 mire mindenkit betakarok,utána kimegyek fát vágni,mert azzal fűtünk,a bojler is fa tüzelésű, és a mosógépem sem automata. A kacsáknak is adni kell enni-inni,a kutyát is meg kell etetni-itatni... Kitakarítani a bojlert,kandallót,bekészíteni.. közben a házi munkával is haladni... Azért,ne haragudj,de mind erre egyedül vagyok,nincs segítségem.

Mind ezt csak azért írtam le,hogy érzékeltessem,hogy nem mindenkinek van a hátsójában a szülő,aki egy szóra ugrik és kisegít akármiben,akár egy kis felügyeletben,hogy én haladhassak. Tehát láthatod,nem körülöttem forog a világ! -ahogy Te azt voltál kedves általánosságban megállapítani!

A másik dolog,meg az,hogy "hogy általában a terhesség legpocsékabb időszaka az első 3 hónap, akkor meg még nem látszik.... "

Majd ha bedagadt bokával,miután bejártad a fél várost- posta,bolt,védőnő,gyógyszertár,nőgyógyász... mind gyalog,ahol egyedül a védőnőnél nem kell állni és a nőgyógyásznál... akkor teheted a megállapítást,hogy mikor a legrosszabb,de akkor se essen rosszul,hogy hosszú sort kell állnod akár a boltban,akár a gyógyszertárban!-közben esetleg még a derekad is leszakad,és még a gyomrod is nyomja a baba,amitől a savad piszkálja a torkod! Vállaltad a terhességed,szóval majd gondolj vissza ezekre a sorokra,amiket most írtál!



Üdv:3gyermekes

2011. nov. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

Egyet kell értenem az utolsó válaszolóval... Sajnos, sok gyerekes játszóháznak tekinti az üzletet, nem pedig boltnak, ahol vannak szabályok. Lehet menni több gyerekkel is, de nem kell 3 órán keresztül sétálgatni, közben meg tombolnak a kölkök és az összes gyerek szalad amerre lát.

Ilyen alapon nyissunk külön pénztárat az "1 zsömlét veszek" típusnak, a hangoskodó tiniknek, a nagy tételben vásárlóknak, a kajajeggyel macerázóknak, a büdösöknek (főleg nekik).

2011. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
32%
Fölösleges neked bizonygatni, hogy nem olyan fekete-fehér az élet ahogy te azt elgondolod. Ha te csak 1 gyereket vállalasz akkor az a te dolgod. Ha többet az is, de megnyugtatlak, egy gyerek is tud üvöltős hisztit levágni akkor is ha csak 10 percre szaladtál be vele a teszkóba. Arról nem beszélve, hogy néhány hét összezártság után, amikor 24 órában a gyerekkel vagy, akkor még a teszkós séta is örömünnep. De ezt úgysem hiszed el, míg meg nem tapasztalod. Már nem kell sokáig várnod, de javaslom élvezd ki addig hogy még úgy gondolod mindent tudsz a gyereknevelésről.
2011. nov. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
44%

Ezt a kismama kb úgy áll hozzá a gyermekneveléshez,mint a férfiak: mindent tud -elméletben :-D

De nem?

2011. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
39%

Mi se buliból megyünk 3 gyerekkel vásárolni, és képzeld el van olyan helyzet az ember életében amikor egy baba váratlanul kopogtat (és NEM arra gondolok amikor megbízhatatlan védekezést vagy nulla védekezést választ vki) és nyilván ha van 2 akkor el fog férni 3 is. Plusz egyetértek, hogy egy gyerek is olyan balhét tud csapni hogy ihaj nem kell ahhoz három.

Kívánok neked is hasonló "jóindulatot" mint ami belőled jön, és ha majd egy két év múlva a te gyereked üvöltése miatt fognak rosszallóan rád nézni, akkor gondolj mostani önmagadra.

2011. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
73%

Meg sem lepődök azon, hogy le vagyok hurrogva mert nincs minimum 3 gyerekem és mint ilyen, kuss a nevem.

Szívetek joga 3 gyerekkel a teszkóba kirándulni, de akkor sem jogos, hogy elvárjátok a különleges bánásmódot. Mert ennyi erővel külön kassza kéne a cukorbetegnek, a gyomorfekélyesnek, az irritábilis bélszindrómásnak, mert nekik is kellemetlenebb sorban állni, mint egy "átlag embernek" akinek nincs semmi nyűgje (mindenkinek van, és mindenkinek a sajátja a legnagyobb) Le lehet pontozni ismét, de én csak abban az esetben vállalnék be több gyereket kis korkülönbséggel, ha lenne segítségem, pl rábízhatnám az apukára a gyerekeket addig, amíg elszaladok bevásárolni. Mert ismerem a korlátaimat, tudom, hogy nem bírnék el 3 nyűgös kisgyerekkel egyszerre. De amíg egyedül kell megbirkóznom a feladattal, addig nem akarok erőn felül teljesíteni, és egymás után szülni a gyerekeket.

Én megértem, hogy ti nem így gondolkodtok, csak akkor ti is értsétek meg a pénztárnál elétek furakodó fiatal gyerek nélküli embert, akinek lehet hogy mondjuk nagyon sürgető hasmenése van :)

2011. nov. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!