Van jogom ehhez?

Figyelt kérdés

4éves a kisfiam,apjával egy éve nem vagyunk együtt. gyerektartást csak az elején fizetett,aztán szinte csak 2-3hetente,most már végképp nem 3hónapja!

Máshol nem tudom megfogni csak a gyerekkel. Eltilthatom tőle? van ilyen jogom?



2011. nov. 13. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy van e róla bírósági végzés...

Én azt mondtam neki annak idején, hogy csak akkor jöhet be a lakásba, ha előtte fizet.:))

HA rendes apuka, akkor úgyis fizet, hogy láthassa a gyereket, ha meg nem, akkor irány a bíróság.(egyébként ott 6 hónapra visszamenőleg kérheted az elmaradt gyerektartást)

2011. nov. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
semmilyen végzés nincs hiszen élettársi kapcsolatban voltunk és közös megegyezéssel döntöttünk a gyerektartás összegéről!
2011. nov. 13. 09:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem. A láthatási jog és a gyermektartás nem függ össze. Tehát attól, hogy ő nem fizet, neked kötelességed biztosítani a láthatásokat.


Természetesen neki meg kötelessége fizetni a gyerektartást, attól, hogy "csak" élettársak voltatok, még ugyanúgy viheted bíróságra az ügyet, és kérd, hogy ők állapítsák meg az összeget. Neked ehhez van jogod, eltiltani a gyerektől nem.

2011. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha nem fizet mégis hogy fogjam meg? :O csak a gyerekkel lehet!!
2011. nov. 13. 12:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem. A gyerekkel NEM lehet. Elmész a bíróságra, és kéred a gyermekelhelyezés, ill. gyerektartás megállapítását. Ezután ha még ekkor sem fizet, akkor már jogi úton tudod tőle behajtatni, tehát a pénzt mindenképp megkapod.


Viszont ő is simán mehetne a bíróságra, hogy te tiltod tőle a gyereket. Mivel ezt akkor sem tehetnéd meg, ha egy fillért sem fizetne és évente 2-szer bukkanna fel csak.

2011. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

így van ahogy írják, ehhez nincs jogod.

bocs az offért de érdekel, nálatok hetente kellett (volna) fizetni a gyerektartást?

2011. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
először hetente majd miután láttam,hogy le se sz..ja,nem érte meg nekem hogy mindne hétvégén veszekedjek vele,mert nem hozott pénzt,így havinál járunk. Most pl 45-tel lóg már!!
2011. nov. 14. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!