Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek épp most tanul felállni...

Akinek épp most tanul felállni a babája, vagy kapaszkodva oldalra lépegetni, lábujjhegyezik a kicsi, vagy rendesen talpon áll?

Figyelt kérdés
És akinek így kezdte a felállást a babája, mikor állt rendesen talpra?
2011. nov. 13. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Az a normális. Mezítláb még a 4 évesem is néha lábujjhegyre áll. Ortopéd orvos mondta, hogy semmi gond ezzel.
2011. nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez egy reflex az újszülöttkorból, elfogja hagyni. ha már biztos árásnál sem áll talpon és nem is tud akkor kell ortopédusnak megmutatni. de el fogja hagyni szinte heteken belül le áll telitalpra. ha nem is állandóan.


ami rossz ha biztosan álló gyermek nem képes telitalpon járni.

2011. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónaposan állt fel, első perctől teli talpon állt, pár nap múlva már kapaszkodva szaladt a bútorok mellett. 2 éves, de csak akkor lábujjhegyezik, ha megkérjük rá, amúgy nem. Nekünk meg azt mondta a gyerekorvos, hogy ez a 'normális' fejlődés.
2011. nov. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen a normális tényleg az lenne, ha már kezdettől fogva telitalpon állna. Mi neurológushoz és gyógytornászhoz járunk a kötött izomzata miatt, és ezt tőlük tudom. De már szerencsére csak ez a lábujjhegyezés a problémánk.
2011. nov. 13. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem, mi a baj a válaszommal. Az a normális, hogy a babák lábujjhegyeznek, amikor kezdenek tanulni állni és járni. Az idegrendszerük fejlettségével is kapcsolatban van ez.

A kötött izomzat már más dolgokban megnyilvánulna, sokkal előbb, minthogy felállnak vagy járnak.


De tényleg kérdezz meg egy ortopéd dokit.

első

2011. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mienk 7 honapos kora ota all, labbujjhegyen is es talpon is szokott allni. Lepkedni inkabb teli talppal. De nem tudtam, hogy a labujjhegyezes problema. Apukam ortoped szakorvos.
2011. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, persze azt nem tudom, nem kerdeztem, mi van, ha allandoan ezt csinalja a baba. De, ha neha-neha labbujjhegyezik az nem baj. Most 10 honapos a babam es tanulja a jarast, mikor igy, mikor ugy all, lepeget, inkabb persze talpon.
2011. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!