Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 hónapja kapaszkodva jár a...

3 hónapja kapaszkodva jár a lányom, de egyedül miért nem mer elindulni?

Figyelt kérdés

Most egy éves. Ha fogom a két kezét, szalad, alig bírunk menni utána. Ha nem fogom, akkor mászik négykézláb, ha van mibe kapaszkodni, akkor ott kapaszkodva megy.


3 hónapja ezt játsszuk... szerintetek mikor lesz ebből az önálló első lépés? :) Már úgy várjuk.. :) Arról nem is beszélve, hogy leszakad a derekam attól, hogy 3 hónapja sétáltatom egy nap legalább két órát... (ő kéri, nyújtja a két kezét, hogy sétáljunk).


2009. nov. 29. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert még nincs itt az ideje! Adj neki időt, nem teszel jót vele, ha rákényszeritenéd valamire, amire nincs felkészülve. Megértem, hogy nehéz, de hidd el sokkal nyugodtabb voltam, amig sétáltatni kellett, mert attól fogva, ahogy önállóan elindult, mindenben benne volt, nem beszélve a hatalmas esésekről!

lehet, hogy már holnap elindul, lehet, hogy csak egy hónap múlva, eljön az is, légy türelmes, gondolod ő nem várja már, hogy megtegye az első önálló lépéseket?!

2009. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kislányod már gyakorlatilag jár. Csak még "óvatos". Lehet, hogy volt már kellemetlen élménye, esése, de az is lehet, hogy egyszerűen csak elővigyázatosabb.


Egyáltalán nem vagytok "elkésve" az önálló járással, és ahogy most visszagondolok, az én kisfiam is 7 hónaposan állt fel, és nem sokkal az első szülinapja után kezdett el járni önállóan.


Ha majd biztos lesz magában a kislányod, el fog indulni egyedül is, ne aggódj! Esetleg segítheted őt azzal, hogy felállítod az asztal, vagy egy fotel, szék, stb. mellé, és egy közeli másik bútorra odateszed valamelyik kedvenc játékát. Az én kicsim így indult el először önállóan, először csak két bútor között, "rövid távon", majd egyre bátrabban, egyre messzebb.


Ne félj, amarosan szaladni fogsz utána! :)


Egy 21 hónapos lurkó anyukája

2009. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 5 hónap kapaszkodva járás után (10 hónaposan kezdte) indult el egy hónapja kb. Még mindig sokat mászik, csak akkor megy, ha kedve tartja.

A lányod szerintem még nem érzi magát elég stabilnak. Hidd el, csak hasznára válik, ha sokat mászik. És fog ő menni, de ő pontosan tudja, hogy mikor kész rá.

Ne türelmetlenkedj, pár hónap múlva erre a kérdésre már nem is fogsz emlékezni:)

2009. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Jaj, dehogy is erőltetek én semmit.. Csak épp tegnap voltunk vendégségbe, és a most 2 éves kisfiú anyukája mondta, hogy az ő fia 9,5 hónaposan tette meg az első önálló lépéseit.. még a videot is megmutatta... és csodálkozott, hogy az én egy éves lányom még meg se próbált önállóan lépni.


Amúgy igen, rendkívül óvatos. Leülésnél is nagyon óvatosan ereszkedik le a fenekére... ebből adódóan még komolyan esése sem volt eddig.. :)

2009. nov. 29. 21:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy Anyu szerint mi rontottuk el ott, hogy miért sétáltattuk kézen fogva. Most meg, ha nem fogom meg, és ő akarja, akkor leül a földre és sértődötten sír... aminek az a vége, hogy mégis megtesszük már az ezredik kört is aznap a lakásban :)
2009. nov. 29. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Még nem érzi elég biztonságosnak az egyedüli lépegetést. Nem érdemes másik babához hasonlítani a sajátunkat, szerencsére nem vagyunk egyformák!
2009. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 21:29-es válaszoló vagyok.


Szerintem az anyuka, akinél vendégségben voltatok, csak hencegni akart egy kicsit. Nagyon nagy butaságnak tartom az efféle "rivalizálást". Ne is foglalkozz az ilyesmivel. Lehet, hogy a te kislányod meg pl. hamarabb fog beszélni, mint az a kisfiú. Na és? (A lányok általában hamarabb beszélnek, de később indulnak el. De mint már mondtam, minden baba más, és nem szabad összehasonlítgatni őket.)


Mégegyszer mondom: korából adódóan még egyáltalán nincs elkésve a kicsi lányod semmivel. Felállni pl. korán felállt. Hidd el, jobb, ha csak akkor indul el, ha már biztosan tud állni a lábacskáin.


Egy ezzel foglalkozó oldal szerint: "A babák többsége 8 és 12 hónapos kor között teszi meg az első lépést, majd 14-15 hónaposan már magabiztosan jár."


Szó sincs itt 10 hónaposan egyedül közlekedő gyerekekről! :) Tehát ne aggódj, ügyes, okos, szép kislányod van!

2009. nov. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tegnap 21:34-es válaszoló vagyok. Mivel a kisfiam is csak 15 hónaposan indult el, gondolhatod, hogy mi is hallgattuk eleget a "Jé, hát még nem megy?" csodálkozó, kedves megnyilvánulásokat. Neked nem kell mondanom, hogy rosszul esett. Meg hogy az ő gyerekük már milyen korán ment, stb. Sőt, most már hogy elindult is, még ott tartunk, hogy főleg mászik, csak ha kedve tartja, akkor lépeget (6 méter volt eddig a rekord). Még most is kaptunk egy hete olyan megjegyzést vendégségbe, hogy "Ja, csak ennyit megy?". Szóval, nem könnyű, de próbáld meg elengedni a füled mellett.

Ami a vezetgetést illeti, a fiam akkor indult el, amikor nem voltunk tovább hajlandóak vezetgetni (mi csak akkor vezetgettük, amikor már egyedül, kapaszkodás nélkül felállt).

Ő már egyedül felállt két hete, és én mondtam a férjemnek és anyunak, hogy ne vezetgessük, hátha elindul. Két nap kellett hozzá, és felállásból nem fenékre huppant, hanem odament (3 lépés) Apához. Még aznap este lett ebből 7 lépés, és azóta is egyre nő a távolság és a gyakoriság.

Szóval, türelem, és nagyon remélem, hogy a karácsonyfához már magabiztosan tipeg oda a babád:)!

2009. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!