Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy manapság túl van lihegve ez Down-kór, és egyéb genetikai rendellenességek körüli dolog?

Figyelt kérdés
Nem provokálni szeretnék, csak érdekel, hogy más is így látja-e, hogy mindent belebeszélnek már a kismamákba, hogy mindenki fizessen drága pénzeket egy vérvételért, ami kimutatja, hogy párezrelék esélye van rá,hogy beteg babát szüljön? Én nem látok pl Down-kóros embereket a környezetemben egyáltalán, tv-ben is csak néha párat, akkor mire ez a nagy hisztéria?
2011. júl. 5. 21:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Én inkább ugylátom, hogy a dokik rábeszélnek mindenkit amniócentézisre, és a drága vérvételekre, mert abszolút semmi felelősséget nem akarnak felvállalni. Így nyilván ha elmész mindenhova ők annál jobban védve vannak- az hogy vetéléssel járhatnak a vizsgálatok és drágák is, az őket nem érdekli.

Sajna ebben a cipőben járok- 35éves multam 1hónappal, mikor 3.babámmal kismama lettem, most vagyok 8hetes, de már amniózni akar a dokim! :( én meg próbálom elkerülni, és hasonló korú ismerősöktől gyűjteni az infókat, ki hogy, hol csinálta....

Nem egyszerű, az biztos!

2011. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
76%

Előrebocsátanám, hogy én megértem a kismamákat, én is 3x-os anya vagyok. De igen, ma az egyik legnagyobb üzlet a gyerek. Tízezrek down kór szűrésre amire valóban pár ezrelék az esély és UH-al is ki lehet szűrni, tízezrek légzésfigyelőre ami (gyerekgyógyász mondta és igaz) semmit nem ér ha az anya nem tud újraéleszteni mert ha a baba felébred a csipogásra akkor felébrdet volna csipogás nélkül is, és ki tudja még mi minden, a kisebb baj ha drága csak, a nagyobb baj, ha veszélyes is.

De mégegyszer mondom, én megértem őket, bebeszélték nekik, és elhitték hogy így jobb anyák, vagy hogy jobban megvédhetik bármitől is a babájukat. A marketing, a média, a "szakcikkek" gyártók által lefizetett orvosok tollából...

2011. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy csomó dolog túl van lihegve; de a mai világban mindenki "biztosra" akar menni. Én mpndjuk senki ellen/mellett nem szólok, mert minden szitu más, lehet pl. hogy évekig próbálkoztak , míg sikerült, és nyugtalanok a jó eredményekig stb.

A Down-kór meg tulképp nem fordul elő sokszor, de mégis van, és sokan megbélyegzik érte a szülőket, hogy nem egészséges a gyerekük.(ha megtartják)- És mennyi olyan betegség van, amit ki se mutat(hat)nak és évek után jön elő....?

2011. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a pénz miatt van, csak úgy van mondva, hogy a te érdekedben küldenek, hogy ne érjen tragédia. Hbár hallottam már a környezetemben, hogy egy nőnek ezen a vizsgán kiderült, hogy beteg kisbabát hord a szíve alatt, és el kellett, hogy vetesse. Az is összetörheti a szülőket ha abortálni kell, de talán, az még nehezebb ha végignézed hogy szenved a gyermeked. Szóval, felhajtás, dde mikor találnak valami gondot, akkor mindjárt másképp gondolják, még ha nagyon ritka is. Az én párom nagyon meglepődött, hogy engem nem küldtek ilyen vizsgára, de szerintem azért, mert sem a családban nem volt örökletes betegség, meg én is makk egészséges vagyok, meg 21éves. Lehet megnyugtatna ez a vizsga, de bízom benne, hogy ez nem történhet pont velem, és nem is fogom kérni, hogy kivizsgáljonak. 14hkm
2011. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a fogyatékosságot illik eltakarni és nem "mutogatni". Ez alatt az értem, hogy nekem az egyik legszembetűnőbb az volt, amikor kiköltöztem Angliába, hogy itt lehet látni fogyatékkal élőket és bizony rengeteg beteg, köztük Down kóros gyerek is van.

Szerintem nincs túllihegve. Más statisztikákban lehet olvasni, hogy mióta rendesen szűrik azóta csökkent a Down kóros születések száma, de gyanítom még mindig nem eléggé.

2011. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%

1. Nincs hisztéria,csak ha már fejlődik a tudomány azt (szerencsére) az emberek tudtára adják,és aki akar él a lehetőséggel

2. Azért nem látsz,mert ebben az országban nagyon rosszul kezelik a fogyatékkal élőket,sérülteket,mozgáskorlátozottakat,stb hátrányos helyzetű embereket. Nem akarom a nyugat popóját nyalni,de hidd el,ott mindennapos látvány az utcán a Downos ember,a kerekesszékes,aszellemi sérült pedig nincsenek többen mint itt,csak ott éppenséggel ki "merik" vinni az utcára őket.Elfogadottabbak.

3. Tv ugyanez.

4. Nem beszélnek beléd semmit,csak jobb előre tudni ,hogy mire számitson az ember.Akkor is ,ha mindenképp megtartja a babát,jó tudni,hogy egészséges lesz e,vagy nem.

5. Van olyan is,hogy valakinek sokkal több mint pár ezrelék esélye van olyan genetikai betegségekre,amiket ma már magzati korban ki lehet szűrni,gondolom nem kell magyarázni,hogy ők miért csináltatják meg!

2011. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó vagyok,látom nem csak nekem tünt fel,hogy külföldön "több" a downos,meg mindenféle sérült ember..
2011. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
50%
Tényleg minden túl van lihegve hiszen amit itt olvasok abból az jön le hogy a 3 év alatti gyerekek közül minden 2. -nak Dévény tornára kell járnia.
2011. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

na igen, és olyan is van, hogy jó eredmények ellenére beteg baba születik és fordítva... na ez még a felháborító

én 30 éves vagyok, 12 hetes terhes, és nincs 30e Ft-om a Down-szűrésre, és ez lelkiismeretfurdalást okoz, mert a nagyobb gyerekemnél még megtehettem, hogy kifizetem az akkor jóval olcsóbb vizsgálatot.. de ugyanakkor azért sem szedem össze rá a pénzt, mert inkább a gyerekemre költöm, mert a szívem mélyén érzem, hogy egészséges lesz a gyermekem.. miért ne lenne? a mi szüleink s ecsináltak ilyen teszteket, a c.gányok sem csinálnak, és mégis egészségeselk vagyunk

2011. júl. 5. 22:03
 10/33 anonim ***** válasza:
Minden nézőpont kérdése. Az tény, hogy babák nagy része akkor is egészségesen születne ha semmilyen szűrővizsgálatot nem végeznének. Az is tény, hogy bármilyen kicsi is az esélye valamilyen rendellenességnek, ha az veled történik, akkor neked az 100 % lesz.
2011. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!