Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik jelenleg olyan MAGYAR...

Létezik jelenleg olyan MAGYAR ember Magyarországon aki azt mondja, hogy igenis megéri ide gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Minden sz*rhoz alkalmazkodnia kell a magyarnak, csak mert odafent a nagyok úgy gondolják hogy ez így van rendjén. Minden drágul, a cégeket is adóztatják nem gyengén, és mindemellett alig kapnak az emberek fizetést. Más országokba szerintem olyan bájosan nevethetnek rajtunk, hogy mindezt eltűrjük... Romának (nem cigányozok már, mert azt se lehet) viszont rohadtul megéri lenni, majd a magyar eltartja azt is. Fiatal vagyok, tervezgetem a jövőm, és ahogy az árak emelkedését figyelem elég kilátástalan a helyzet.
2011. nov. 14. 15:51
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Jelen!Mi szeretnénk 3.gyereket is,rajta vagyunk a dolgon.Hitelünk nincs,házunk,autóink,2 vállalkozásunk van.Igaz,már nem vagyunk mai gyerekek(38 évesek múltunk),szóval nem a szülők "hordták" össze ezeket.Persze nálunk is szóba kerül mi lesz majd,de úgy gondoljuk mindig meg fog tudjuk oldani a problémákat.
2011. nov. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat,mert nem érdekel más mit gondol!

ÉN MAGYAR VAGYOK,EZ ITT AZ ÉN FÖLDEM!!! HA ŰZNEK SEM HAGYOM EL!! és igen,IDE SZÜLTEM 3 gyönyörű lányt!!

Megéri,vagy nem éri meg...máshol sem könnyebb egy gyermeket felnevelni! és ha már politizálni akarsz,miért hagynád itt ezt az egyébként oly gyönyörű országot,és telepednél le máshol,miért adnád fel a "harcot"?

A csapból is az folyik,hogy kevés gyerek születik az országban,és hogy az új kisebbség Te vagy és én!mert a régi kisebbség bizony már rég nincs kisebbségben!- és most nem a politikai és jogi dolgokra gondolok!


Üdv:25 éves,BÜSZKE MAGYAR anyuka :-D

2011. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Én mindig hálát adok az égnek, hogy ide születtem, itt élhetek és nem pl Indiába vagy Afrikába vagy valami más fejlődő országba vagy ahol a nőknek semmi joguk sincs, csak egy tárgyak! :( Persze nem a legtökéletesebb, de lehetne sokkal rosszabb is! Nekem van egy másfél éves kislányom és útba van a kistesó is! Szeretettel várjuk :) Igaz mi sem vagyunk gazdagok, sőt albérletbe lakunk, nincs kocsink, de nem éhezünk és van tető a fejünk felett!
2011. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Én azért lépek le innen mert ha gyerekem lesz érte fogok dolgozni, érte fogok élni, és nem azért hogy a cigánygyerekek cigit vegyenek meg játékgépezzenek abból a pénzből amiért én izzadtam meg. Megértem azt is aki itt marad, de én tuti le fogok lépni ha lehetőségem lesz rá. Márpedig lesz, mert úgy alakítom az életem:)
2011. nov. 14. 20:42
 15/33 anonim ***** válasza:
Kár hogy a szíved nem Magyar! :-(
2011. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

"Úgy alakítom az életem"

Nagyon fiatal vagy még,fogalmad sincs a nagybetűs életről.

Miért vagy abban annyira biztos hogy máshol jobb lesz?

2011. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Ez jogos kérdés. És tudod mit? Egyáltalán nem vagyok benne biztos. De abban viszont biztos vagyok hogyha itt maradok semmi nem lesz belőlem.Kár hogy a szívem nem Magyar? Hidd el hogy Magyar, és nem akarok megbántani senkit, tisztelem a Magyarokat, hisz jóval többet tűrnek és dolgoznak (ezáltal erősebbek is) mint más országokban az emberek. A probléma az hogy elég sok rossz dolog történt velem gyerekkoromba ahhoz, hogy itt akarjak maradni. Ha lesz családom, velük is szeretnék lenni sokat, nem pedig hajnalokig dolgozni és lesz*rni a kisfiamat, vagy kislányomat... nem fogok abba a hibába esni mint amibe apum esett mert tudom milyen érzés jelentéktelennek lenni egy olyan ember számára akire felnézel... mielőtt elkezdenétek szidni meg oltani, csak gondoljatok bele...
2011. nov. 14. 21:11
 18/33 anonim ***** válasza:
Senki nem akar szidni.Csak ha jól értem a saját sérelmeid miatt gondolkodsz így.De hát te tudod.
2011. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Így van.
2011. nov. 14. 21:56
 20/33 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Én megértelek, "majdnem" hasonlóan gondolom a helyzetet mint te. Egy iskolában dolgozom, és nagyon dühít amit látok h a roma gyerekek (mivel ugye ált. min. 3-an vannak testvérek) a tankönyvet, az ebédet -tízórait ingyen kapják. A magyar meg -mert nem tud max. 2 gyereknél többet vállalni- fizet mindenért. Kapják az ingyen iskola tejet, iskola gyümölcsöt, és még csak meg sem isszák-eszik, hanem kiöntik, eldobják.

Szerintem a helyzet csak az előző kb. 20 évhez képest romlik folyamatosan. Az én szüleim a 70-es években kezdetben egy átlagfizetésből neveltek 3 gyereket, hitel nélkül építkeztek, majd később mikor már mindketten dolgoztak és egyszerre több helyen is lehetett melózni, mert volt hol, új autót vettek, nyaralót, és mindenünk megvolt nekünk gyerekeknek is. Sok lehetőség volt, tudtak dolgozni. És szerintem ez a lényeg. És az hogy a fizetésekhez reális árak tartoztak.

A családunkban sokan dolgoznak külföldön a nagyon csábító ottani minimálbérért, de azt ne felejtsd el az a pénz csak itthon ér sokat! Az én párom is kijár dolgozni. Mi is már 30-on felül vagyunk, mi sem vállaltunk gyereket amíg nem "alapoztuk" meg a jövőnket. Most már megvan mindenünk, építkeztünk, hitel nélkül, és jövőre szeretnénk gyereket is, de csak egyet. Szeretnénk neki mindent -ésszerű keretek között- megadni, és mi sem szeretnénk lemondani az "álmainkról" amik pénzbe kerülnek.

Nekem is ez a véleményem a romákról, de sajnos MI nem tudunk semmit sem tenni, a szociális rendszert kellene átalakítani. Vagy el kéne nekik keríteni az országból egy részt és hagyni őket éljenek ahogy meg amiből akarnak. A határra meg gépfegyveres őröket....!

Ha én újra 18-20 éves lennék csak nyelveket tanulnék és kimennék dolgozni. Szerintem rajtad kívül még nagyon-nagyon sokan gondolkoznak így, csak nem merik kimondani. Inkább felelőtlenül 20 évesen már 3 gyerekes anyák. Ettől még mért ne lennél MAGYAR??? Ez nem a te hibád mindenki "jól" szeretne élni, ez az ország-vezetés hibája, ami miatt sokan így gondolkodnak. És kimennek dolgozni, oda adóznak, ott költenek. Ezzel megint kevesebb bevételel lesz az országnak.

2011. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!