Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik jelenleg olyan MAGYAR...

Létezik jelenleg olyan MAGYAR ember Magyarországon aki azt mondja, hogy igenis megéri ide gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Minden sz*rhoz alkalmazkodnia kell a magyarnak, csak mert odafent a nagyok úgy gondolják hogy ez így van rendjén. Minden drágul, a cégeket is adóztatják nem gyengén, és mindemellett alig kapnak az emberek fizetést. Más országokba szerintem olyan bájosan nevethetnek rajtunk, hogy mindezt eltűrjük... Romának (nem cigányozok már, mert azt se lehet) viszont rohadtul megéri lenni, majd a magyar eltartja azt is. Fiatal vagyok, tervezgetem a jövőm, és ahogy az árak emelkedését figyelem elég kilátástalan a helyzet.
2011. nov. 14. 15:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
23%

Igen, szerintem csak ide éri meg gyereket szülni.

Én nem vagyok külföld b@zeráns, egyrészt mert tisztában vagyok vele ott sem kékebb az ég, másrészt meg magyarnak születtem és szeretek magyar lenni, habár ez mostanában nem divat.

Amúgy a többi:

A cégeknek alig kell adót fizetni(a társaságiadó 500 millió forintig 10%)plusz az iparűzési adó. És rengeteg kedvezményt kaptak/kapnak még ehhez is, kapnak-úgyhogy ez nem állja meg a helyét. És más országokban cégek sincsenek, nálunk sem sokáig lesznek, minden cég Kínába, Indiába megy. Úgyhogy hacsak nem Kínában gondolkodsz, akkor ez az érv sem igen állja meg a helyét.


És fiatal vagy még, de egy megjegyzést, lehet a romákat utálni, de ez a magyar eltartja a romákat nem állja meg a helyét. Hiszen két csoport van, aki dolgozik, ők magukat tartják el, ha meg a mélyszegénységben élő, nem dolgozó romákra gondolsz, őket nem a magyarok tartják el, hiszen ők nem járnak iskolába, nem lesznek belőlük nyugdíjasok, nem járnak nekik a segélyek, amiket magyarok igénybe vesznek. És nézd már meg hol élnek ezek az általad oly nagyon irigyelt romák és kapj a fejedhez, tényleg jó romának lenni? Hát nem,mert senki senkit nem tart el ebben az országban. Mindenki a jövedelmi viszonyainak megfelelő helyen és körülmények közt él.

2011. nov. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos OFF, mert nem értek egyet az előttem szólóval!

Még hogy a "nem dolgozó" (nem sok dolgozót ismerek) romáknak nem jár semmi? Iskolába járnak a gyerekeik (elég sok) ingyen tankönyv, ingyen kaja, családi pótlék (ami ennyi gyerek után nem kevés), szociális segély (jogosultak rá mivel senki sem dolgozik a családban-legalábbis bejelentve nem - tehát adót nem fizetnek!)a legtöbb rokkant nyugdíjas (cigi és alkohol miatt). Én is M.o-n élek és ezt látom, de lehet h az ország más részén más van??? Ja és lopnak, betörnek stb...

2011. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy volt egy tanulmány,mi szerint a cigány nemzetiségű embereknek a "vérükben van" (genetika) hogy 30 felett lerobbannak,rokkant nyugdíjasokká válnak.


És igen,a nem dolgozó cigány nemzetiség jár a legjobban,velük máshogy bánnak! Érdekes módon Ők a legtanultabbak,a törvény adta lehetőségeket úgy ki tudják használni mit a 21!

Az iskolázatlan csoportnak találták ki az ovidáztatási támogatást is: gyermekvédelmit ha kapják,és nincs középiskolai végzettségük,és a gyerekük 3 éves kortól rendszeresen jár oviba,akkor kapnak első ízben 20 ezret,utána fél évente 10-et,amíg a gyereke ovodás. Tehát hogy nem kapnak semmit.... és ez csak 1 a sok közül,amelyet már az előttem szóló felsorolt!

Felénk a hivatalba rendszeresen járnak,mert nekik segély KELL!!- követelőznek,kiabálnak,és mivel a bolond magyar hivatalnok fél tőlük,az évente egyszer igényelhető támogatást (4000 ft) ők akár havonta megkapják!

2 házra tőlünk lakik egy család,ott csak 2 fiú gyermek van,de ők már nagyok. A fiúk nagyanyja egyik nap panaszkodott,hogy 102 ezret kapnak a "gyerekek" (a fiát és a családját hívja így),és hogy 1000 ft-ot nem képesek kiadni a kezükből tüzelőre. Ebből a 102 ezerből egy forint,annyi nem származik munkából!!!

Ennyit arról,mennyire rossz lehet romának lenni!


Üdv:a 3gyermekes

2011. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
32%

Oké kapnak havi 102ezret, ez fejenként 25 ezer forint, most ez olyan nagy dolog, amiért érdemes romának lenni ebben az országban? Nem győztél meg, hogy hű mennyire el vannak kényeztetve a romák.

És nem szeretnék 8 általános végzettségű lenni sem, hogy félévente kapjak 10 ezer forintot mert oviba jár a gyerekem. Úgyhogy nem adom vissza a diplomám sem ezért.


Egyébként meg rokkantnyugdíjat nem kaphat, aki nem dolgozott, mert az a ledolgozott évek után jár. Egyébként van segély 25 ezer forint havonta, hát rokkantnyugdíjas sem szeretnék lenni vagy ez a segély sem vonzó.


Szóval semmit nem írtál,ami alátámasztaná, jó és érdemes romának lenni Magyarországon.

2011. nov. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Úristen 11:04es te most ezt komolyan mondtad?Természetesen a romák közt is vannak kivételek, akik dolgoznak és adót fizetnek,de a nagy része 'szegény' körülmények között él vagyis csak élne, ha nem lenne segély(amit ugye az adófizetőktől csapolják)Meg van a másik véglet ami szintén nagy része a roma társadalomnak (ne hagyjuk ki őket a felsorolásból)az uzsorás, seftes romák, akik jobban élnek, mint a királyok. Ők mit csinálnak? elnyomják, kisemmizik, a földbe tiporják szerencsétlen magyarokat akik végső elkeseredésükben(amibe már a bankokat is be lehet vonni)hozzájuk fordulnak.És ezeket nem lehet elkapni?Ja és visszatérve a szegényebb rétegre, azt írod, hogy nem járnak iskolába(már hogyne járnának iskolába,hiszen nekik ott minden ingyen van, a magyar meg befizeti a pénzt a tankönyvekre és gondolkodik, hogy másnap mit eszik)!!Meg hogy szegényeknek biztos nem lehet jó úgy élni...tesznek érte valamit, hogy jobban éljenek??Max. elmennek az önkormányzathoz és felveszik a segély!Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy dolgozzon, előttük is, csak hát milyen keserves is hajnalban kelni és bemenni, ja meg még hogy dolgozni is kell, azt már nem...hát ez az!Őket is felveszik munkahelyekre, mert a multiknak(akik szintén csak kisemmizik magyar o.-t)tök mindegy kit alkalmazznak csak dolgozzon mint a gép.!!ez van
2011. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Hát... majdnem! Egy munkaadó is szívesebben alkalmaz olyat,aki tartós munkanélküli,mert azok után az emberek után "Állam bácsi" egy ideig fizeti a munkabérük egy részét,és szintén egy ideig adózni sem kell úgy utánuk,mint egy másik,nem tartós munkanélküli után!



Nem akartam senkit meggyőzni,hogy milyen király dolog cigánynak lenni! És igen,102 ezer ft erre .... Az említett családnak semmilyen hitele nincs,egyedül a villanyt kell/kellene fizetniük,a vizet és a tv-t,+ gázpalack havonta,kéthavonta. Ez röhögve kijön 30 rugóból,mivel egy kis parasztházban vannak... A lakásfenntartási támogatást (5900 ha érte mennek,5450 ha postán kérték) is kapják,ami futja a gázpalackot. Tehát a 102.000- 30.000= 72000 ft,durván,amiből csórikáimnak gazdálkodni kell + a lakásfenntartási támogatás = 77000 ft. A gyerekek márkás ruhákban-cipőkben járnak. Egyszer a Párom találkozott a családfővel a boltba,aki panaszkodott,hogy "nincs pénz,lángost kell enni" . Szegények!! + az családfő anyja is (aki panaszkodott) velük lakik,tehát az ő segélye is hozzá járul a kasszához...egyre jobban sajnálom őket!!

2011. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Komolyan írtam, nem irigylem a romákat.

Uzsorás roma sem akarnék lenni, valójában dolgozó roma sem, ha jobban végig gondolom.

Úgyhogy bárhogyan olvasom kommentjeiteket, nem látom hol éri meg rohadtul romának lenni ebben az országban.


Mondjuk Vilmos hercegnek lenni Angliában lehet megéri, mert őket eltartják az angolok. De romának lenni Magyarországon tuti nem éri meg. Pláne nem 102 ezerért, parasztházért.


Fenntartom dolgozó magyarnak lenni megéri lenni, persze dolgozó embernek külföldön is megéri, de akkor meg már inkább a saját hazám.

2011. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
14:03-as vagyok!Egy szóval sem írtam,hogy megéri itt romának lenni,de azért sajnálni se fogom őket,mert ők se sajnálnak minket,mindenki előtt ott a lehetőség a jobb életre(de csak jobbra mert JÓra nem nagyon van!Magyarországon "embernek" nem éri meg lenni sajnos!Ja és a velük való kivételezést nagyon nem tartom fernek,főleg hogy már nem is ők a kisebbség.
2011. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Ja,az lemaradt,hogy az ominózus családban a két fiú gyermek úgy "nagy",hogy mind a kettő általános iskolás-tehát nem felnőttek.


Sajnos tényleg nagy kivételezések vannak!- erre írtam,hogy ők a legtanultabbak,a törvény adta lehetőségeket úgy kihasználják,mint a 21!


Legyen szép napotok!!

2011. nov. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Megesett történet! Vidéken egy dolgozó apuka, 5 kicsi gyerekkel. Az anyuka gyesen van a 2 kisebb gyerekkel. Fűtéstámogatást kértek,az önkormányzattól. Elutasították a kérelmüket. Az utcában lakó cigány asszony akinek volt 4 kocsmája a faluban megkapta a fűtés támogatást. Akkor ez most hogy is van? Ő miért részesült kivételben mint az a magyar család? Ők miét nem érdemelték meg? Ezt magyarázza meg valamelyikőtök!
2011. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!