Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan utónév, amitől a...

Van olyan utónév, amitől a falra másztok?

Figyelt kérdés

Mondjuk a nagyon elcsépeltek? Tudom, hogy a szülők joga megválasztani a gyerekük nevét, de nekem akkor is olyan fura érzésem van, amikor a játszótéren 20 fiúból 10 Bence, 5 Levente, 3 Dávid és 2 Ádám, a lányok közül szinte mindet Emmának, Jázminnak, Lilinek vagy Majának hívják. Plusz az asszociáció: Maja, a méhecske. Nem akarok senkit megbántani, meg biztos vannak, akik kisgyerekkoruk óta dédelgetik az XY nevet és mire gyereket tudnak vállalni, a régi ritka nevekből tömegnév lesz, de a barátnőmet egyáltalán nem érdekelte a gyerekei neve, körülnézett játszótereken, kb. 30 ember szájából hallotta, hogy "Csenge, kislányom, gyere ide", neki nem tetszett különösebben, de jó lesz a célnak, elnevezte a lányát Csengének. A fia születése előtt, amikor vajúdott, a férje megkérdezte, hogy döntött-e már, de nem is gondolkozott még rajta! Végül a szülésznő adott néhány tippet, az apuka választotta a Zalánt a felsorolt kb. 5 névből. Így megszületett az ország 557. Kovács Csengéje és 247. Kovács Zalánja. Én alig hittem el, amikor a barátnőm mesélte, hiszen annyira tervező alkat, az esküvőjét is 1,5 évvel előtte kezdte szervezni, gyerekszoba még a terhességei előtt be lett rendezve és pont a nevek nem érdekelték?!


Egy szó, mint száz: rendben, nem a név a legfontosabb meg a szülők felelőssége, döntése, de nekem akkor is furcsa, amikor azt a nevet választják, amit először hallanak egy parkban. Persze az is túlzás, amikor már annyira különleges nevet keresnek, mint pl. Ninetndó meg Kisherceg, de hogy annyira nem érdekli őket a gyerekük neve, hogy még arra se vegye a fáradságot valaki, hogy ne nehezen kiejthető nevet adjon a gyerekének (Kovács Csenge, cs-cs találkozik, egybecseng), nekem nagyon furcsa.


Még egyszer: nem akarok senkit megbántani, de normális, hogy valaki az aktuális trend szerint dönt és azért ad gyakori keresztnévhez gyakori keresztnevet?


2011. nov. 16. 12:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is furcsa amikor a vezetéknevet egyáltalán nem veszik figyelembe. Nekem igen sok olyan ismerősöm van akinél így van mint amit írtál hogy totál összefolyik a vezetéknévvel az utónév nem érdekli őket hogy tök hülyén hangzik egyben kimondva, csak az a lényeg hogy pl. Zalán legyen.

Én az utóbbi években adott első 100 névből eleve nem választottam.

És biztos nem adnék ilyen divatnevet, nálunk az ismeretségi körben most születik zsinórban az 5. Áron....ráadásul össze is járunk...szerintem elég furi lesz amikor majd Áronka gyere ide mondatra odafut mind az 5...Dehát ők tudják:)

Nekem volt már hogy rákérdeztek hogy miért ilyen ritka nevet adtunk én pedig mondtam hogy épp ezért hogy ne a gyerekem legyen majd a harmadik Áron az osztályban pl.

Azt viszont kicsit meg tudom érteni hogy nem gondolkozott egyik néven, mert én a harmadik gyerekemnél voltam így hogy ő is kisfiú lett és nekem alig van fiúnév ami tetszik, és ezek 80%a nem megy a vezetéknévhez így maradt 20% ami meg apának nem tetszett.

Így született egy kompromisszumos megoldás de annyira nem voltam erre a név témára rákattanva.

2011. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
50%

Hát figyelj, én a kedvenc művésznőmről adtam a lányomnak a nevét. Igaz a művésznőnek a beceneve, de nekem rettentően megtetszett és istenigazából a vezetéknévhez iszonyat jól passzol a név. Így lett a lányunk Lia Nikolett.

Tehát, nálunk nem volt kérdés mi lesz a neve, ha lány lesz.


Fiúnál már gondban voltunk, mivel az apja (38473294.) ifj. O. Sándor. Apja ezt akarta neki adni én meg közöltem, hogy felejtse el.. ő erősködött, hogy ez hagyomány, én meg erősködtem, hogy 9 hónap a hasamba, egész életen át én óvom/védem majd és azért némi közöm legyen már a név választáshoz, ha már az édesanyja vagyok/leszek. Megértette a 'felháborodásom'. Így kiválasztottuk az Alex és Bence nevet. Mivel nem tudtuk eldönteni, melyik legyen, így O. Bence Alex lett volna, ha fiúnk születik!


Ismerősöm pedig szintén egyszerre szült velem, szintén lányt. A kislány neve pedig Norina.

De van Nauszika nevű ismerősöm is!


Unokaöcsém Ádám, de az ő neve is nagyon jól passzol a vezetéknévhez.

Igazából ezt kell nézni, hogy a vezetéknévhez passzoljon. Ne legyen túl hosszú és jól csengjen.


Lassan minden név tömegnév lesz vagy éppen már az! Lemerem fogadni, hogy a lányom neve is a 349475. Lia az országban, de nem érdekel. Rá iszonyatosan jól passzol!

Egyébként meg, a környékünkön még nem hallottam azt, hogy "Lia, kislányom gyere ide!".


Másik fele meg pont az, hogy valaki(k) olyan neveket adnak a gyerekeknek, hogy vagy kiejthetetlen, vagy egyszerűen - valljuk be - nevetést képező!

2011. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. A Lia kifejezetten igen ritka név!!! :)
2011. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
67%

nekem Emma a lányom, és pont ahogy írod kb 10 éve ez a név amit kinéztem. Az én nevem külföldön nagyon nehéz, és mindig gondjaim voltak, banártyák stb... Gondoltam emma névvel rosszat nem tehetek neki. egyébként, külföldön élek és még 2 éve egy emma sem volt, most meg dunát lehet velük rekeszteni.


nekem a Mira az ilyen név. csak azért mert 5 éve hallottam elsözör azóta pedig mindenkinek mirája van már.


Nekem csak azok irritálóak amit egy valaki kitalál (elötte még senki nem hallotta) majd mindenki azt kezdi adni.


egyébként kiváncsi lennék a te nevedre.

2011. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

A következő nevekkel nem tudtam soha kibékülni (pedig nem eget rengető, furcsa nevek, csak én nem szeretem őket): Zsófika, Lili, Fruzsina, Gábor.

De ez az én ízlésem, ha másnak ez tetszik, akkor nem kapok sokkot. :)


Az szerintem is fontos, hogy a vezetéknév és keresztnév menjen egymáshoz, de abban is biztos vagyok, hogy amit egy ember jónak gondol, a másik nem biztos, hogy ugyanúgy gondolja...

Mindig lesz olyan, akinek nem tetszik az általad választott név.

Trendek meg mindig is voltak/lesznek.

Sógornőm gyerekkora óta Lili babát akart. Eltelt 30 év, most megszületett a lánya, és Lili lett. Nem változtatta meg csak azért, mert most épp divatos név lett. Valahol őt is megértem, még ha ez távol is áll tőlem.

2011. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

Nekem nincs olyan név, amitől a falra másznék, olyan van, ami kevésbé tetszik és nem adnám a gyermekemnek.


A mi névválasztásunknál nem volt szempont az, hogy mennyire gyakori, a lényeg az volt, hogy passzoljon a családnévhez.

A kisfiunknak olyan nevet választottunk, ami mostanában nagyon gyakori lett, de érdekes módon az oviban nincs másik rajta kívül. Ez a név egy kompromisszum volt, mert a párom is és én is más nevet szántunk a gyerkőcnek, és ez volt az egyetlen ami mindkettőnknek tetszett.

A kislányunk olyan nevet kapott, ami nagyon ritka. Meg is küzdöttem érte rendesen, mindenki le akart beszélni róla, de én nem engedtem. 6 hónapos múlt, de születése óta nem kaptunk annyi negatív kritikát mint a terhesség 8,5 hónapjában.

2011. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 krisztivan ***** válasza:
50%
Én nekem nincs ilyen gondom a másik gyerek keresztnevével,elfogadom és kész.Én viszont nem akartam tucatnevet adni a fiamnak és az is kikötés volt hogy ne lehessen becézni.Krisztina vagyok és az ált.iskolában volt 6db Krisztina osztálytársam (brrrr...)és még amikor elkezdtek Kriszitkézni ,na akkor kikértem magamnak.Én ugy gondolom hogy sok időt és energiát fordítottunk arra hogy mi legyen a fiam neve és ezért szeretném ha nem csak a személyi igazolványában lenne ez a neve hanem a mindennapokban is.Nagyon sokan gyönyörű nevet adnak a gyermeküknek és átalakítják valami "becézéssel".Bocsi,ez a véleményem.:-)
2011. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Kedves 12:43-es válaszoló!


Az én nevem Gemma, a lányaimé pedig Amália és Aurélia. Megérted, miért adtad az Emma nevet a lányodnak, csak azokat nem értem, akik egyáltalán nem foglalkoznak a gyerekeik nevével, megnézik a legnépszerűbbeket meg hogy mi a trend az ismerősök körében és úgy választanak nevet (mint ahogy az első hozzászóló is írta).


A második válaszolónak üzenem, hogy végső soron ők is Liák. Sőt, Pokorny Lia színésznő igazából Aurélia, szóval ő is egy híres nő után kapta a nevét :) Amúgy a Lia (még) nem gyakori név.

2011. nov. 16. 12:55
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszoló vagyok

Gyermekkori álmom volt, hogy az én gyermekeim csakis a Hanna és a Richárd nevet kaphatják. Mire oda került a sor eszembe sem jutottak ezek a nevek.

2011. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
66%
Az én kislányomnak is Lia a neve.És pont azért jó hogy ritka név,mert legalább nem hívnak így minden második kislányt.
2011. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!