Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan utónév, amitől a...

Van olyan utónév, amitől a falra másztok?

Figyelt kérdés

Mondjuk a nagyon elcsépeltek? Tudom, hogy a szülők joga megválasztani a gyerekük nevét, de nekem akkor is olyan fura érzésem van, amikor a játszótéren 20 fiúból 10 Bence, 5 Levente, 3 Dávid és 2 Ádám, a lányok közül szinte mindet Emmának, Jázminnak, Lilinek vagy Majának hívják. Plusz az asszociáció: Maja, a méhecske. Nem akarok senkit megbántani, meg biztos vannak, akik kisgyerekkoruk óta dédelgetik az XY nevet és mire gyereket tudnak vállalni, a régi ritka nevekből tömegnév lesz, de a barátnőmet egyáltalán nem érdekelte a gyerekei neve, körülnézett játszótereken, kb. 30 ember szájából hallotta, hogy "Csenge, kislányom, gyere ide", neki nem tetszett különösebben, de jó lesz a célnak, elnevezte a lányát Csengének. A fia születése előtt, amikor vajúdott, a férje megkérdezte, hogy döntött-e már, de nem is gondolkozott még rajta! Végül a szülésznő adott néhány tippet, az apuka választotta a Zalánt a felsorolt kb. 5 névből. Így megszületett az ország 557. Kovács Csengéje és 247. Kovács Zalánja. Én alig hittem el, amikor a barátnőm mesélte, hiszen annyira tervező alkat, az esküvőjét is 1,5 évvel előtte kezdte szervezni, gyerekszoba még a terhességei előtt be lett rendezve és pont a nevek nem érdekelték?!


Egy szó, mint száz: rendben, nem a név a legfontosabb meg a szülők felelőssége, döntése, de nekem akkor is furcsa, amikor azt a nevet választják, amit először hallanak egy parkban. Persze az is túlzás, amikor már annyira különleges nevet keresnek, mint pl. Ninetndó meg Kisherceg, de hogy annyira nem érdekli őket a gyerekük neve, hogy még arra se vegye a fáradságot valaki, hogy ne nehezen kiejthető nevet adjon a gyerekének (Kovács Csenge, cs-cs találkozik, egybecseng), nekem nagyon furcsa.


Még egyszer: nem akarok senkit megbántani, de normális, hogy valaki az aktuális trend szerint dönt és azért ad gyakori keresztnévhez gyakori keresztnevet?


2011. nov. 16. 12:29
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

* megértem, nem megérted.


Utolsó! Én is így voltam az Annabellával, mint Te a Richárddal és a Hannával. Most 3 Annabell(a) nevű kislány lakik a mi kis városkánkban.

2011. nov. 16. 12:59
 12/38 anonim ***** válasza:
68%

Második vagyok.


Pokorny Liáról kapta a nevét a lányom, és tisztában vagyok azzal, hogy a Lia a beceneve a művésznőnek! :))


Nagyra becsülőm és tisztelem a munkásságát!

2011. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
75%

na a végén még kiderül, hogy itt meg sok a Lia. :)

Imádom amúgy ezt a nevet, és szerintem hamarosan ez is gyakoribb név lesz. Sokaknak tetszik.

Igazából bármelyik névből lehet még "trend" pár év múlva, és ez nem baj.

Az viszont tényleg gáz, ha a vezetéknévhez nem illik a név, vagy cikis a név.

Én a Vad Málnától kapok idegbajt. :)

2011. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
49%
Még annyit.Lehet hogy a Pokorni Lia rendes neve Aurélia.De az én kislányom csak Lia-ként van anyakönyvezve.
2011. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
50%

Emmás anyuka vagyok.


most várom a második gyerekünket, még nem tudjuk mi lesz, de valahogy semmi ötletem nincsen. emma egy olyan jó név nekünk, amit minden nyelven kitudnak mondani, amit sehol nem írnak félre, és még a kisgyerekek is örömmel ejtik ki, amiböl van öreg és fiatal.


már mondtama férjemnek hogy mi lenne ha emma II-ik lenne a következönek a neve. sajna fiunak nem lehet ezt a nevet adni, fiu nevböl szinte egy sem tetszik igazán. egyik nap hallottam a Leon nevet és nagyon megtetszett, de férjemnek nem tetszik. nekünk olyan név kell, ami kb 4 betüs és nem bonyolult.

2011. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
50%

Lia nevet most hallom elöször.


Lea a férjem unokatesójáé. ez is tetszik, de családból nem választunk.

2011. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
50%

Engem az nem zavar, ha valaki tucatnevet ad a gyerekének, mert minden korszaknak megvannak a maga tucatnevei: mint régen a József, Katalin, Erzsébet, stb

Engem az zavar, ha nem cseng össze a családnévvel.

És engem az is zavar, ha a testvérek nevei nem illenek össze, például a fiúnak ősmagyar neve van, a lánynak meg valami külföldi, mondjuk egy Álmos-Norina testvérpár nekem nagyon fura.

Amúgy van pár név, amitől falra mászok, pl Marci, Bence (ezeket a c betűsöket nem bírom) lánynevekből a Lili, Dorka, Dorottya

és nem bírom ezeket a szélsőséges neveket sem: Vanessza, Nikol, Kevin, Martin.....

2011. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
47%
én a Marcell és Marcit nagyon nem bírom minden mai kisfiúnak ez a neve az én fiam Lőrinc nagyon sok embernek tetszik,a kislányomnak Ivett ezek szerintem nem tucat nevek és illik rájuk.
2011. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
66%

Most mosolyogtam egy jót, mert az én lányom második neve Lia. :)

De sokan lettünk hirtelen. :)

Amúgy félretéve a Lia nevet, engem nem zavarnak a divatnevek más gyerekeknél, mert mindig voltak ilyen nevek, amik egy bizonyos korban népszerűek. Tény, hogy én sem akartam "mindennapos" nevet a lányomnak, de pl. fiú névben nem tetszik egyik sem, így lehet maradok valami "átlagos" névnél.

Engem is inkább a furcsa, gázos nevek akasztanak ki. S az, ha egy név rettentő kisgyerekes, és felnőtt korban már szerintem nem állja meg a helyét. Ilyen a már említett Málna, vagy Eperke.

Ja és a Panni-Panka, Lőrinc-Lóci, Zsigmond-Zsiga neveket sem szeretem.

2011. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
51%
mi hosszas vita után jutottunk két igen egyszerű névhez,amik ,mint utóbb kiderült a leggyakoribbak.Viszont nem érdekelt,mert egyrészt nagyon olyan vezetéknevünk van,amin elsőre mki fennakad,és tuti meg is jegyzi,na ehhez egy "Kunigundával" hát azt hiszem elszúrtuk vna a lányunk életét,másrészt meg arra figyeltünk,h passzoljon a vezetéknévhez,pl a fent említett Csenge is a cs-k torlódása miatt esett ki..
2011. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!