Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan utónév, amitől a...

Van olyan utónév, amitől a falra másztok?

Figyelt kérdés

Mondjuk a nagyon elcsépeltek? Tudom, hogy a szülők joga megválasztani a gyerekük nevét, de nekem akkor is olyan fura érzésem van, amikor a játszótéren 20 fiúból 10 Bence, 5 Levente, 3 Dávid és 2 Ádám, a lányok közül szinte mindet Emmának, Jázminnak, Lilinek vagy Majának hívják. Plusz az asszociáció: Maja, a méhecske. Nem akarok senkit megbántani, meg biztos vannak, akik kisgyerekkoruk óta dédelgetik az XY nevet és mire gyereket tudnak vállalni, a régi ritka nevekből tömegnév lesz, de a barátnőmet egyáltalán nem érdekelte a gyerekei neve, körülnézett játszótereken, kb. 30 ember szájából hallotta, hogy "Csenge, kislányom, gyere ide", neki nem tetszett különösebben, de jó lesz a célnak, elnevezte a lányát Csengének. A fia születése előtt, amikor vajúdott, a férje megkérdezte, hogy döntött-e már, de nem is gondolkozott még rajta! Végül a szülésznő adott néhány tippet, az apuka választotta a Zalánt a felsorolt kb. 5 névből. Így megszületett az ország 557. Kovács Csengéje és 247. Kovács Zalánja. Én alig hittem el, amikor a barátnőm mesélte, hiszen annyira tervező alkat, az esküvőjét is 1,5 évvel előtte kezdte szervezni, gyerekszoba még a terhességei előtt be lett rendezve és pont a nevek nem érdekelték?!


Egy szó, mint száz: rendben, nem a név a legfontosabb meg a szülők felelőssége, döntése, de nekem akkor is furcsa, amikor azt a nevet választják, amit először hallanak egy parkban. Persze az is túlzás, amikor már annyira különleges nevet keresnek, mint pl. Ninetndó meg Kisherceg, de hogy annyira nem érdekli őket a gyerekük neve, hogy még arra se vegye a fáradságot valaki, hogy ne nehezen kiejthető nevet adjon a gyerekének (Kovács Csenge, cs-cs találkozik, egybecseng), nekem nagyon furcsa.


Még egyszer: nem akarok senkit megbántani, de normális, hogy valaki az aktuális trend szerint dönt és azért ad gyakori keresztnévhez gyakori keresztnevet?


2011. nov. 16. 12:29
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
88%

Az én lányom Mira.Azért ,mert mindkettőnknek megmondták anno a férjemmel,hogy nem lehet gyerekünk,mindketten meddők vagyunk.És eltelt 9 év és spontán terhes lettem,ezért lett Mira,ami csodát jelent.

Amiket nagyon nem szeretek:Anna,Panna,Hanna,Jázmin,Boglárka,Zalán,Zétény,Zsombor,Bence,Ádám

2011. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
80%

érdekes mert a gyerek névadásánál szembe jönnek, a jó és rossz képek.


pl én a Bea nevet szépnek találom, de volt 3 ismerösöm is bea mindegyik együgyü, butuska. Vagy Melinda 2 ismerösöm és mindegyik egy nagyszájú durva lány volt.


szerintem az Ivett is ilyen a besenyö családból.


èn 30 éves vagyok, nekem volt 3 Andrea osztálytársam, 2 Bea, A vicces hogy pl középsuliban 6 fiu volt az osztályban abból 2 feri, 2 Mátyás volt.

de volt egy baráti köröm, ahol volt több laci és több Marci is de a Peti sem volt kevés.


A férjem aki német, és munkahelyen ismerkedtünk meg Magyarországon pedig azt mondta, hogy mo-n minden férfit Zolinak és Lacinak hívnak. Ès igaza volt a 25-50 közöttiek között szinte igaz is.

2011. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
26%
lőrinc -nem Lóci az nekem sem jön be
2011. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
84%

Rengeteg névtől frászt kapok. Mi is pár hete keresgéltünk neveket, hát jókat nevettünk.

Pl. lehetne a fiunk Nagy Adolár Adelmár (erről az jut eszembe, hogy nagy a dollár, add el már, de ha kimegyünk külföldre, még elé biggyeszthetjük az Áront is - Nagy Áron Adolár Adelmár)...

Kunigunda, Lavínia, Vulkán, Frodó, Felhőcske, Szellő..

Esetleg egy Barna Manó, vagy egy Piros Ajándék?

Lehet ám Acél Üllő is egy fiú, a Nintendó és Csáknoriszról már szót sem ejtve.


Könyörgöm, az a gyerek ezzel fog élni.

Olyan szomorú, hogy ezt a szülők nem veszik figyelembe.. :(

2011. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
52%
Nincs ilyen név, de pl. sose nevezném a lányom Oráliának!
2011. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
50%

Emerencia, Kiara, Dzsesszika, Dzsenifer, illetve a közismert keresztnevek becéző formái, amikat már anyakönyvezni lehet (pl. Zsófi, Lili, Kati)

Jolán, Irén -,bár ezek ma már nem oly divatosak, hál istennek.


Gedeon, Tádé, Jenő, Béla (apu is az, még jó, h lány lettem ,mert apám nevét kaptam volna :) ), Kevin, Andzseló és a külföldről utánzott nevek magyar formái mind.

2011. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
68%

Nekem volt egy osztálytársam, akit Karácsonyi Ajándéknak hívtak.

Ha jól emlékszem ált. isk. 4-ben jött hozzánk.. mikor meghallottuk a nevét kinevettük kollektív. Ráadásul 1 hétig cikiztük a neve miatt. Fél évig járt hozzánk, utána magántanuló lett.

Később kiderült, hogy ez volt az 5. iskolaváltása, mert mindenhol cikizték. Gondolom nem a mosolya miatt ...

Utólag belegondolva nagy parasztok voltunk, de most könyörgöm ... nálunk mindenki Marianna, Tamás, Attila és társai voltak ..

2011. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
63%
Én ezektől a mai tucatnevektől kapok frászt, mint a Mira, Lili, Dea, Nina meg a többi. Ha most babát várnék, biztos, hogy valami olyan nevet adnék neki, amit mindenki ismer, de manapság egyáltalán nem gyakoriak a gyerekeknél. Ilyenek pl. a Katalin, Jakab, Henrik stb.
2011. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
81%

Úgy látom a Lili név sokaknál sok már. :) Nálam is. A babatornán 10 gyerekből 3 Lili. (2 Lili, 1 Liliána)

A fiúnevek közül meg a Bence a hatalmas kedvenc nálunk.

Én olyan nevet igyekeztem választani, ami nem volt benn a 100 leggyakoribb nevek között az elmúlt években.

2011. nov. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
50%

Én ezektől a ma divatos ősmagyar nevektől vagyok készen. Pl. Hunor, Koppány, Csege, Villő stb. Az ismerősi körben van legalább 3 Hunor, Hunorkának becézik őket, szerintem így becézve főleg nagyon gáz.

Amúgy az babám is Lia lett volna, de közben kiderült, hogy kukis :) Nagy gondban vagyok, mert nem sok olyan fiúnév van, ami tetszik. A legutolsó verzió szerint Dorián lesz, ez talán még nem annyira gyakori, tetszik is, csak az a baj, hogy két vezetékneve lesz és két keresztnevet is szeretnénk, és így olyan hosszúnak hangzik... Még van kb 3 hónapunk eldönteni.

2011. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!