Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan utónév, amitől a...

Van olyan utónév, amitől a falra másztok?

Figyelt kérdés

Mondjuk a nagyon elcsépeltek? Tudom, hogy a szülők joga megválasztani a gyerekük nevét, de nekem akkor is olyan fura érzésem van, amikor a játszótéren 20 fiúból 10 Bence, 5 Levente, 3 Dávid és 2 Ádám, a lányok közül szinte mindet Emmának, Jázminnak, Lilinek vagy Majának hívják. Plusz az asszociáció: Maja, a méhecske. Nem akarok senkit megbántani, meg biztos vannak, akik kisgyerekkoruk óta dédelgetik az XY nevet és mire gyereket tudnak vállalni, a régi ritka nevekből tömegnév lesz, de a barátnőmet egyáltalán nem érdekelte a gyerekei neve, körülnézett játszótereken, kb. 30 ember szájából hallotta, hogy "Csenge, kislányom, gyere ide", neki nem tetszett különösebben, de jó lesz a célnak, elnevezte a lányát Csengének. A fia születése előtt, amikor vajúdott, a férje megkérdezte, hogy döntött-e már, de nem is gondolkozott még rajta! Végül a szülésznő adott néhány tippet, az apuka választotta a Zalánt a felsorolt kb. 5 névből. Így megszületett az ország 557. Kovács Csengéje és 247. Kovács Zalánja. Én alig hittem el, amikor a barátnőm mesélte, hiszen annyira tervező alkat, az esküvőjét is 1,5 évvel előtte kezdte szervezni, gyerekszoba még a terhességei előtt be lett rendezve és pont a nevek nem érdekelték?!


Egy szó, mint száz: rendben, nem a név a legfontosabb meg a szülők felelőssége, döntése, de nekem akkor is furcsa, amikor azt a nevet választják, amit először hallanak egy parkban. Persze az is túlzás, amikor már annyira különleges nevet keresnek, mint pl. Ninetndó meg Kisherceg, de hogy annyira nem érdekli őket a gyerekük neve, hogy még arra se vegye a fáradságot valaki, hogy ne nehezen kiejthető nevet adjon a gyerekének (Kovács Csenge, cs-cs találkozik, egybecseng), nekem nagyon furcsa.


Még egyszer: nem akarok senkit megbántani, de normális, hogy valaki az aktuális trend szerint dönt és azért ad gyakori keresztnévhez gyakori keresztnevet?


2011. nov. 16. 12:29
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
79%

Most komolyan, gondoljátok már végig!


1. Ne legyen gyakori neve, mert az milyen már, hogy rajta kívül az oviban van még 2 ugyanolyan nevű.

2. Ne legyen ritka neve, mert az meg különcködés.

3. Ne legyen ősmagyar neve, mert az meg egy bizonyos politikai hovatartozásra utal és beskatulyáz.

4. Ne legyen idegen hangzású, magyarosított neve.

5. Ne legyen idiótán hangzó neve, bár ez persze érthető.

6. Passzoljon a vezetéknévhez.

7. Ne legyen a családban, baráti körben ilyen nevű kisgyerek (nálunk ez volt a fő szempont).


De könyörgöm, akkor mégis mi marad?????

2011. nov. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 krisztivan ***** válasza:
93%

7-dik válaszoló vagyok.

Csege a kisfiam neve és egyenlőre nem ismerek másik Csegét.Remélem nem is fogok.Nem tisztem eldönteni hogy a másik szülő jól vagy rosszul választ-e nevet.Ha a gyermek olyan karakter lesz akor jól tudja viselni a nevét,ha pedig nem akkor mindegy milyen nevet kap mert kicsúfolják a haja,a szeme,az orra állasa vagy épp apukája munkája miatt.Szóval előre szerintem senki nem tudja hogy jól vagy rosszul döntött-e a névválasztásban.

2011. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
21%

"Én ezektől a ma divatos ősmagyar nevektől vagyok készen. Pl. Hunor, Koppány, Csege, Villő stb."

Áruld el nekem, hogy az általad említett nevek közül 3 miért lenne ma divatos név?! Szerintem a Hunor kivételével mindegyik ritka név.

2011. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
36%
És még annyit: mennyivel jobb a Dorián?!
2011. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
84%

Elmesélem hogy jártam, nekem pl a zsidó nevek tetszenek, de megsokasodtak körülöttünk a Hannák, amikor már a pocakomban volt a Manó, apukának meg egyik sem tetszett amiket felkínáltam,így ő választotta a Lénát, ami meg is felel annak h nőiesen hangzik, lehet belőle kiskirálylány Léna vagy dögös rocker Léna,vagy művésznő (mert én azt is körbejártam, h vajon nekünk milyen személyiségű gyerekünk lesz valószínűleg) megy a családnevünkhöz, nem gyakori, TÖKÉLETES.Erre megszült Malek Andrea novemberben, minden újságon címlapon volt ez a név és mire a lányom februárban kibújt, mindenkié Léna lett, konkrétan a barátnőm 3 egykorú Lénához jár babázni és baromira bosszant, de ez van. Nem divatból választottam, mégis lesznek egy páran az oviban.

Ami engem idegesít azok valójában a nagy magyar nevek, amik jól hangzottak honfoglaláskor, de a mai családnevekhez nem passzolnak és magyarázhatja is a gyerek h ő azért Büvellő, mert.

A másik amikor vki a gyerekét csak kicsiként látja és nehezen tudok elképzelni egy 50éves Lili doktornőt vagy egy Bence bácsit, de nagynéném óvónő, szerinte ez már legyen a gyerek baja, h hogyan viseli.

Én sem szerettem volna senkit megbántani.

2011. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
86%

"Áruld el nekem, hogy az általad említett nevek közül 3 miért lenne ma divatos név?! Szerintem a Hunor kivételével mindegyik ritka név."

Az én ismerősi körömben sokan nevezték így a gyerekeiket és a fórumokon amiket nézegettem a témával kapcsolatban szintén nagyon gyakran emlegették ezeket a neveket.


"És még annyit: mennyivel jobb a Dorián?!"

Semmivel sem jobb, ilyet egyáltalán nem mondtam, nem is értem hogy lehetne az egyik név "jobb" a másiknál. Egyszerűen nekünk ez tetszik. Ha nem gond. Ha gond, akkor is :)

2011. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Ez vicces, a városban van Lili doktornő (gyerekorvos) és Bence bácsiból négy is! :)


Még egyszer bocsánatot kérek, ha valakit megbántottam és köszönöm, hogy leírtátok, miért adtatok gyakori nevet a gyerekeiteknek! Nekem azért esett ki az Annabella, mert túl sokan lettek a környéken, nem akartam, hogy túl sokan legyenek az oviban, suliban az Annácskák/Bellák.

2011. dec. 2. 10:06
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

2011-11-17 17:22

Ismerős a helyzet:-D

Én 2009-ben voltam terhes, nagynehezen kiválasztottuk a nevet, ami passzol a vezetéknévhez, nekem is és a páromnak is tetszik, se a családban, se ismeretségi körben nem hívnak úgy senkit, megfelel a "kritériumoknak": Noémi.

Erre megszült Sarka Kata, én meg vertem a falba a fejemet, de úgy voltam vele, ezen nem fog múlni, megtartottuk ezt a nevet. Végeredményben nincs belőle olyan vészesen sok a lányom korosztályában.


A kérdésedre válaszolva nekem a Dominik, Milán, Noel, Zselyke... Magukkal a nevekkel még nem lenne bajom, mert bár annyira nem tetszenek, az egy dolog. De azt hiszik, hogy különleges, meg szép, egyedi nevet kap a gyerek, aztán ezek a nevek úgy szaporodnak kis hazánkban, mint a nyulak párzási időszakban:-D

(kornélia vagyok egyébként, de ezt így utálom, csak a LIA marad belőle, amit használok :-))

2012. aug. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!