Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fogamzásgátlót használj...

Milyen fogamzásgátlót használjak, ha igazából semmi sem jó? Anyukák, van valami ötletetek?

Figyelt kérdés

A 2. babám után Dienille tablettát kezdtem el szedni, de 0-ra csökkent a libidóm, meg amúgy is parázok a sok hormontól...

Felírattam a Nuvaring hüvelygyűrűt, de a szexuális étvágyam még mindig nem tért vissza, ráadásul egy szerencsétlen tamponcsérénél az egyik gyűrű valószínűleg beleesett a wc-be, így 3500 Ft-ot engedtem le a csatornába... :)

Szóval ez sem az igazi.

A Pharmatexben nem bízom 100%-ig, a gumi meg kényelmetlen és kellemetlen egy párkapcsolatban.

A spirál jöhet még szóba, de attól meg nagyon idegenkedem, ráadásul nekem elég erős volt régen a mensim és sokat görcsöltem is, a spirál meg akár fel is erősítheti. Na akkor nincs az a szuper-extra tampon, amivel kibírnék 1 órát...

A Mirena marad még, de az is méhen belüli és lehetnek kellemetlen mellékhatásai, ráadásul 40.000 Ft.


Van még valami, amit kihagytam?


Ja igen, az önmegtartóztatás. Hát igen, ilyen libidóval már arra sem lesz szükség, csak a páromnak...

Ja és mivel még csak 30 évesek vagyunk, így nem elképzelhetetlen, hogy pár év múlva bevállalunk még1 babát, de most semmiképpen sem szeretnénk!


Köszi a válaszokat!


2011. nov. 17. 09:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

nekem az van most :-)

nagyon szeretem mert nincs ciklusom sem

szal azzal sem kell bajlódnom :-))

a libidóm rendben van

3 havonta egy szuri és kész

ja és 1600.- egy adag szal még olcsó is

2011. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Írok, hátha valaki még olvassa :)

Végül Pharmatex-el ill. gumival védekeztünk és persze terhes lettem, viszont már az 1. UH-n sem volt baba, így missed ab lett a vége...

Úgyhogy összeszedtem magam és felrakattam a Mirenát. Még nincs 1 hete, de semmit nem érzek és alig van némi pecsételés. Nem tudom mi a francnak vártam idáig, mert ha ezt tudom, hogy ennyire egyszerű és nagyszerű, már rég túl lehettem volna rajta. Ja, azok a fránya anyagiak... :)

Remélem hosszú távon is beválik!

2012. júl. 15. 10:12
 13/18 anonim ***** válasza:

9.vagyok


Hidd el nagyon meg fogod szeretni :)))

Nekem most 2 éve ,hogy fent van és semmi,de semmi baj vele...Nagyon szuper!!!

2012. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia Kerdezo!


Az ota mi a velemenyed a Mirenarol? En is ugy vagyok mist mint te fogalmam sincs mit valasszak 2 gyerek utan. Mar nem szeretnenk tobbet.

2013. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Tul. képpen nincs vele konkrét panaszom. Nem érzem egyáltalán, a mensim minden hónapban egyre kevesebb és görcseim sem nagyon vannak már.

Viszont van 2 dolog, ami megváltozott, de ezeket nem tudom, hogy a Mirena-nak "köszönhetem"-e.

Az egyik, hogy híztam 6 kilót, a másik pedig, hogy szinte nulla a libidóm :(

2013. szept. 30. 14:24
 16/18 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszod kérdező.

Egyébként elötte is hízásra hajlamos voltál?

Nagyon gondolkodom pedig a Mirenan, mert óvszerrel védekezünk de egyikünk sem szereti igazán.

2013. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Éppen ez az, hogy sosem voltam hízásra hajlamos :(

Azzal "vigasztalnak", hogy a gyerekek miatt is lehet, mert sok nőnek felborul a hormonháztartása, meg hogy talán a pajzsmirigyem alulműködik és attól híztam.

Soha az életben nem fogyókúráztam még, mivel nem volt rá szükségem.

Cukrot nem eszem, mert stevia-t használok, cukros üdítőt eleve nem iszom, csak teljes kiőrlésű vagy rozskenyeret eszem és sok zöldséget és mégsem fogyok egy dekát sem!

Kb. koplalnom kellene és éheztetni magam, hogy lemenjenek a kilók :(


Ettől függetlenül szeretem a Mirenát, mert tényleg eszembe sem jut sokszor, hogy van.

2013. okt. 1. 08:08
 18/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod.
2013. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!