Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » FONTOS! Igaz az, hogy a...

FONTOS! Igaz az, hogy a vegetáriánus nőnek csak fogyatékos vagy koraszülött gyereke lehet?

Figyelt kérdés
Tényleg nagyon távol állok korban az ilyesmitől, de a szüleim ezzel ijesztgetnek. Kérek mindenkit, adjatok tanácsot! Ha van köztetek olyan, akinek van gyakorlati tapasztalata, azt kérem, hogy ossza meg velem! Nagyon fontos!
2011. nov. 26. 13:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért pontoztak le engem azért, mert van egy vegetáriánus rokonom????
2011. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Sokunkat lepontozták. Nem tudom miért.
2011. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Úgy látszik,itt nem lehet jó választ adni,az is le van pontozva,aki ellenzi a vega étrendet,és az is,aki nem(a terhesség alatt).

Gondolom nőgyógyászhoz azért már jársz,a legokosabb,ha őt megkérdezed erről!

2011. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%

Mert így tűnik logikusnak, a legtöbb vegetáriánus, aki nem fogyaszt állati fehérjét, fogyaszt halat.,Ha állati fehérje lenne, nem ennék a vegák.

De itt a konkrét válasza egy orvosnak


Kérdés:

Kb. egy éve vegetariánus vagyok, nem eszem húst, halat és tojást, de tejtermékeket igen. A kérdésem az, hogy mire kell figyelni az étrend összeállításánál? Milyen vitamin szedését javasolja a baba egészséges fejlődése érdekében?

Válasz:

Az állati fehérjék nem nélkülözhetőek. A tej, a sajt és más tejtermékek feltétlen szükségesek, és megfontolnám a tojás "élvezetét" is, ezt a vegetariánus konyhák megengedik. A hal pedig ugye nem is hús..., viszont roppant sok olyan anyagot tartalmaz, ami kell a fejlődő szervezetnek.

Amit tudok: a "bigott" vegetariánusok gyermekei szinte mindig alulfejlettek és a jóVálasz: Isten tudja, hosszú távon az idegrendszerük fejlődött-e rendesen? Nem vitamin kérdése. A vitaminok egy részét állati elemekből állítják elő.

Önre bízom: elfogadja a fentieket, avagy egy valós magzati kockázatot vállal fel.

Dr. Nagy László

2011. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki halat is eszik az nem vegetáriánus. A vegetáriánusok semmilyen állat húsát (vagy akár belsőségeit) nem fogyasztják, és a HAL IS ÁLLAT.

A vegetáriánus életmód nem egészségtelen. Ez már bizonyított tény, csak Magyarországon még nincs annyira elterjedve, de a világon több száz millió vegetáriánus ember él, akiknek semmi baja. A kulcsszó a VÁLTOZATOS TÁPLÁLKOZÁS. A mindenevőknek is lehetnek hiánybetegségei, ha nem figyelnek oda, az étkezésükre.

Vannak olyan emberek, akik VEGÁN életmódot választanak, (mint pl. én) ők tejet és tojást sem esznek, és mindenféle állati eredetű ételt, ruhát és használati tárgyat is kerülnek. Ez még szigorúbb mint a vegetarianizmus, mégis lehet egészségesen élni, sőt még gyereket nevelni is. Manapság a "sötétebb" orvosok ijesztgetik az embereket fogyatékos gyerekekkel meg ilyesmi. Én Angliában élek évek óta. Egyetlen orvossal sem találkoztam, aki rá akart volna beszélni a húsevésre. Ez itt ugyanolyan természetes opció, mint hogy valaki fest a haját, valaki nem. Egy kislányunk is van, és teljesen egészséges. Mondjuk én nagyon odafigyelek, hogy minden tápanyaghoz és vitaminhoz hozzájussak, de állítom, tisztán növényi eredetű táplálkozással is egészséges vagyok, sportolok, dolgozom, és 7 éve nem voltam beteg. Akik ijesztgetnek, azoknak üzenem, olvassanak utána, (akár idegen nyelvű tanulmányokat), vagy próbálják ki, de ne állítsanak tényként olyasmit, amiről fogalmuk sincs, mert félrevezető!

2011. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
21%

Hű, én nem tartok egészséges életmódot, húst is eszek, meg általában mindent, zöldséget-gyümölcsöt mondjuk a legritkábban és soha nem szedek vitamint és lásd 16 évesen voltam utoljára beteg, ami immár 20 éve volt.

Akkor én nyertem.

Felnőtt ember, sőt 6 éves kor felett az immunrendszernek köszönhetően ritkán vagy soha nem beteg az ember. Tök mindegy hogyan táplálkozik.

2011. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Akkor én nyertem"

Drága, itt nem a versenyzésről van szó. Hanem arról, hogy állati fehérjék magunkba tömése nélkül is egészségesen lehet élni, ha az ember változatosan táplálkozik. Akár gyerekként is.

2012. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!