Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejallergiás gyermek milyen...

Tejallergiás gyermek milyen csokit ehet?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam tejcukor érzékeny és tejfehérje allergiás. Szeretnék neki valamilyen csokit venni Mikulásra, de nem tudom, lehet-e kapni ilyet a boltokban. 4 éves nagyfiam bármit ehet, így ő biztosan kap csokit, de a két évesem tutira kiakad, ha ő csak gyümölcsöt kapna. Így is elég nehezek a hétköznapjaink, tele vitákkal, veszekedéssekkel, hogy ki mit ehet és miért. Úgyhogy nagyon muszáj lenne valamilyen csokit vennem! :)
2011. nov. 26. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Tejcukor érzékeny vagyok, étcsokis Bocit vettem magamnak. Abban nincs tej. Az étcsokik általában jók, de azért olvasd el az összetevőket.
2011. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor megnézem az étcsokikat! :)
2011. nov. 26. 14:02
 3/11 anonim ***** válasza:
2 éves fiam tej+szója allergiás. Amíg "csak" tejallergiája volt, vehettem neki a 70%-os étcsokikat, abban még nyomokban sem volt tejszármazék. Mostmár semmiféle csokit nem ehet, vagyis én még nem találtam :(
2011. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még azt elfelejtettem, a gyógynövényesben találtuk kókuszszeletet. Nagyon ízletes, bár nem konkrétan csoki de szerencsére elfogadja. nálunk is 4 éves a nagyobb. Küzdelmes volt az első időszak, de mára már nagyon nagyfiúsan kezeli. Megtanulta, hogy neki fáj a hasa ettől meg attól, a nagynak is megtanítottam, hogy mindig kérdezzen, mert a kicsi nagyon beteg lesz. Minden nap erről papoltam és szerencsére megértették :)
2011. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha "csak" tejérzékeny, akkor étcsokit ehet. De persze, mint mindennél, el kell olvasni az összetevőket.

A Bocinak tutira van étcsoki mikulása, sőt tavaly én vmi narancsost vettem, nagyon fincsi volt :)

2011. nov. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem minden étcsokit ehet a tejallergiás. Sok tartalmaz tejport vagy nyomokba tejszármazékot.
2011. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 2 éves és tejérzékeny. Olyan dolgokat sem ehet, ami akár nyomokban tartalmaz csokoládét, így hát semmilyen csokit nem ehet, mert nincs ilyen, legalábbis a rengeteg márka közül mi még egyet sem találtunk. Még a Boci étcsoki is tartalmazhat nyomokban, de ha nektek ez nem probléma, akkor az jó pl.

Én ezt a csokikérdést úgy oldom meg, hogy holland kakaóport keverek össze meggylével és ezzel "vonom be", amit akarok csokisan. Nálunk erre nem nagyon van szükség, mert a zseléscukor, pillecukor és az általam készített sütik totál boldoggá teszik a fiam. Nem szereti a nagyobb is a tejmentes édességeket, mert akkor könnyebb lenne.

2011. nov. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az én fiam is tejallergiás,én sem találtam még olyan csokit,amit megehetne.igy én geszti esztit fogok neki a mikulás csomagba tenni.ez olyan mint a túró rudi,csak gesztenyéből.imádja.
2011. nov. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam amíg nem volt szójaallergiás is a geszti eszti-t és geszti-marcit ette. Na meg ünnepnapokon vettem neki lindt étcsokit. Baromi drága, de az nyomokban sem tartalmaz tejszármazékot. Persze abban is van ami tartalmaz, de az egyik fajta nem, 70-90%-os közt valamelyik.Nem emlékszem. ezt a gasztroenterológusunk ajánlotta, így találtam rá.
2011. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, én is olyat keresek, ami nyomokban sem tartalmaz tejszármazékot!

2011. nov. 28. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!